Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 143
  • 174
  • 163

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Próbowałam już wszystkiego na suchą skórę twarzy (a dokładniej nos i policzki) i wtedy trafiłam na ten krem. Absolutnie mogę Wam, go polecić, a jest to Lirene, lekki krem bioaktywnie nawilżający na dzień. Zawiera olejek z nasion winorośli właściwej, wyciąg ze świeżych cytryn, ekstrakt z wiśni z Barbados, oraz witaminę E i C. 50ml w rossmanie w promocji kosztuje 10zł.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Może to kwestia kosmetyków, z jakich korzystasz? Wypróbuj Krem cytrynowy HB.
Może nie tyle jakoś intensywnie nawilży skórę, ale na pewno odmieni jej wygląd i stan.
http://hbkosmetik.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/280x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/x/l/xl_citronen_creme__1291283919.jpg

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Ja również miałam problem z moją suchą skóra. Koleżanka doradziła mi kremy na bazie np. lipidów- do kupienia w aptekach, np. ireny eris, ziaja; piję min. 1,5 l płynów dziennie i przyjmuję tabletki z ogórecznika-NEOGLANDYNA. REWELACYJNA POPRAWA-POLECAM

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

jesli nawilżasz skórę kremem z parafina lub olejem mineralnym- nigdy jej nie nawilzysz "tak naprawdę"

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Też zależy jakich kosmetyków używasz, bo jednym możesz nawilżyć twarz a za chwilę jakimś wysuszyć, np żelem do twarzy, podkładem, albo kremem z jakimś składnikiem wysuszającym.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

A jaki krem poleciłybyście do nawilżania skóry przetłuszczającej się, bo przez częste mycie, skóra jest wysuszona. A chciałabym o nią zadbać.

rowery holenderskie to coś pięknego, suną po ulicach i nim się obejrzysz jesteś na miejscu.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

hej
cały czas zastanawiam się co zrobić, by skóra była naprawdę nawilżona i coraz bardziej jestem skłonna używać olejki, wydaje mi się, że efekt ochronny w ich przypadku trwa najdłużej, zastanawiam się też nad stosowaniem ich na twarz, zwłaszcza w okresie zimy
czytałamartykuł o nawilżaniu i naprawdę coraz bardziej przekonuje się do olejów, mimo że to tłuste i czasem niewygodne w użyciu

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Nie wystarczy skórę nawiżać, trzeba ja natłuszczać w szczególności kiedy staje sie bardzo sucha, szortska, łuszczaca się. Woda nawilża, olej dostarcza kwasów omega, które zregenerują naskórek.
Może być olej sezamowy do cery tłustej i mieszanej, reguluje wydzielanie sebum, a do cery naczynkowej olejek z marakui. Osławiony arganowy praktycznie dla każdego, bo to duża dawka wit.E.
I do mycia warto stosowac delikatnych mydeł, naturalnych a nie zeli wysuszających z SLS_em i alkoholem.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

powinnaś zacząć pić więcej wody

Mój blog o kosmetykach http://kosmetyko-olandia.blogspot.com/

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Zgodnie z tym co ktoś wcześniej powiedział - nie chodzi tylko o nawilżanie. Mi np dopiero pomogły apteczne dermokosmetyki, wszystkie poprzednie drogeryjne były tylko stratą pieniędzy i czasu

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: