Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 138
  • 174
  • 163

Sucha skóra mimo nawilżania

Cześć Dziewczyny
Ostatnio mam problem z moją skórą strasznie jest sucha, ogólnie schodzi mi skórka z twarzy używam kremu z Garniera do cery bardzo suchej około już 2 tyg i nic...może na początku coś tam było widać ale znów zaczęła schodzić :/ Nie wiem co mam robić:/ Co radzicie???

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

http://www.superkoszyk.pl/product-pol-2 ... Sucha.html
To jest ten krem

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Kochana, jeśli miałabym wybierać krem nawilżający to takiego drogeryjnego w życiu bym nie wzięła Żaden z niego nawilżacz. Jeśli oczekuje się długotrwałego nawilżenia gdyż skóra tego wymaga i/lub chcemy ją chronić przez złymi warunkami atmosferycznymi, to tylko jedno słowo powinno nas interesować, a mianowicie EMOLIENT. Jest to preparat faktycznie, trwale nawilżający. Tego typu kremy dostępne są w aptekach (Bioderma, Avène, Vishy, Orion Pharma, La Roche-Posay itd.). Kiedyś nie wierzyłam w dobry nawilżacz - przecież krem to krem ! Ale jednak NIE Obecnie używam kremu od Avène - Trixéra+Séléctiose® dla skóry atopowej. Jest dość drogi - 65 zł / 200 ml ale przy tym kosmicznie wydajny. Mam go półtora miesiąca i nawet 1/3 tubki nie ubyło a stosuję 2x dziennie. Idealny pod makijaż, koi skórę i daje nawilżenie praktycznie na cały dzień. Skóra jest po nim mięciutka. A do tego dodam że przechodzę kurację tretinoiną (Locacid\'em) więc można sobie wyobrazić jaką skorupę suchej skóry mam na twarzy bez smarowania.
Także jeśli ktoś ma problemową skórę to wizyta w aptece będzie najlepszym rozwiązaniem. Od drogeryjnych kremów też można zaczynać, można mieć jakiś tam swój sprawdzony ale cóż ... ja w nie już nie wierzę

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

oki jeżeli będę miała większy ,,przypływ" gotówki to kupię a coś tańszego???

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

A czy z nawilżaniem skóry nie jest tak, że im bardziej się ją nawilża, tym bardziej jest ona przesuszona? Tak się od jakiegoś czasu zastanawiam, bo też mam podobny problem z przesuszaniem i o ile kiedyś kremik był świetnym lekarstwem, to teraz efekt jest mizerny. Nie wiem czy te kremy to nie jest jedna wielka ściema, bo jeszcze parę lat temu cerę miałam naprawdę ładną, a od kiedy zaczęłam stosować kremy (głównie miałam na celu ochronę skóry), pojawiły się problemy z przesuszaniem i co gorsze z różnymi opryszczkami i ogólnie niedoskonałościami.
Co do przesuszania to mam jeszcze jedną teorię, że wzmaga się ono szczególnie w okresie grzewczym z powodu niskiej wilgotności powietrza. Niby można temu zaradzić, używając nawilżacza, ale, szczerze mówiąc, u mnie słabo się sprawdził - kupiliśmy taki ultradźwiękowy, który wypuszcza dziennie ok. 5 litrów wody (wszelkie zbiorniczki na kaloryferze, mokre ręczniki to iluzja nawilżania), ale na pogodynce wilgotność rosła o jakieś 5-7%, czyli prawie nic, a jak się nalało kranówę, to na półkach codziennie osadzało się pełno pyłu. A ponieważ efekt był słaby, nie opłacało się kupować wody destylowanej, a tym bardziej robić codziennie porządki, więc daliśmy sobie spokój. Jak macie jakieś działające rozwiązania to się podzielcie

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Też mam ten problem od jakiś kilku lat czyli jak zaczęłam dbać to równocześnie szkodzić ;/ trwa to przez cały rok niestety ;/ i sobie nie radzę, ale wybieram się do dermatologa.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

miałam identyczny problem, ale to się da naprawić
Kup sobie maseczki nawilżające, lecz krem to nie wszystko. Ja stosowałamolej z ogorecznika i potem odstawiłam kremy teraz nawet pudru nie muszę używać
3mam kciuki

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

ja używam l\'oreala - triple na dzień, i jest fantastyczny. plus stosuję maść z vit A na noc.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Do przesuszonej i wrażliwej skóry świetna jest woda termalna Vichy. Kosztuje ok. 32 zł w aptece internetowej: http://www.aptekavolfarm.pl/696,vichy-w ... 50-ml.html , co nie jest jakąś wygórowaną ceną, a warto zainwestować, bo jest bardzo wydajna. Ja miałam suchą skórę głównie przez twardą wodę i pracę w klimatyzowanym pomieszczeniu. Twarz często mnie piekła. Woda termalna łagodzi podrażnienia i uodparnia skórę. Warto zawsze mieć ją przy sobie

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

musimy pamiętać o róznicy między skóra suchą a odwodnioną

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Ja myślę, że same kremy i inne kosmetyki nie pomogą jeśli nie będziesz pić dużo wody i dbać o odpowiednią dietę. Ja ostatnio postanowiłam sobie, że będę pić dużo wody w ciągu dnia (ale czystej i niegazowanej a nie w postaci herbat czy kaw). Jestem pewna że skóra się oczyści i nawilży od wewnątrz. A oczywiście dobre kremy i pielęgnacja to druga bardzo istotna sprawa.
Może kup sobie jakieś serum? Jest takie z granatem w Biochemii Urody, podobno super. Mam zamiar kiedyś przetestować, ale na razie muszę pokończyć inne kosmetyki zanim kupię kolejne, bo w końcu stracą ważność

Mademoiselle
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: