Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 126
  • 174
  • 163

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Najlepiej pić dużo wody i używać kosmetyków do swojego typu cery. Złe rozpoznanie typu cery i używanie np. kosmetyków do cery suchej przy posiadaniu cery mieszanej wcale nie wpłynie dobrze na naszą cerę. Często w drogeriach są akcje, gdzie za darmo można zbadać swój typ skóry i być pewnym, jakie kremy są dla nas najlepsze.

W aptece można kupić maść ochronna z witaminą A - kosztuje 3-4 zł, polecana jest szczególnie na zimę - dobrze nawilża skórę i ładnie pachnie.

Pozdrawiam:)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Dobry krem do tego typu skóry będzie nie tylko nawilżał, ale także ją regenerował. Stosowany regularnie, zapewni suchej cerze odpowiedni komfort. Ponadto specjaliści zalecają wykonywanie minimum raz w tygodniu maski silnie nawilżającej oraz odżywiającej suchą i nierzadko zmęczoną skórę twarzy. Błędem jest stosowanie gruboziarnistych peelingów, najlepsze będą enzymatyczne.

picie wody też jest bardzo ważne, choć często to bagatelizujemy

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

spróbuj zmienić dietę na bardziej wartościową! Na cerę dobrze wpływają zdrowe oleje, duże ilości wody mineralnej owaz oczywiście warzywa:)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Miałąm to samo - krem działał tylko na początku, a później skóra się do niego przyzwyczajała i znowu przestawał działać.
Polecam krem nawilżający firmy MK Natural Cosmetics, o dziwo krem jest tańszy od innych, a jako jedyny mi pomógł na dłużej. Pewnie dlatego, że to krem naturalny a ja mam alergię i inne mnie uczulały, a on naprawdę dał dobre efekty.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Jest też taka kuracja DermVita, co dobrze działa na podobne sprawy. Przy regularnym stosowaniu świetnie nawilża i ujędrnia skórę.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

a konsultowalas to z dermatologiem lub innym specjalistom - powiem szczerze ze moja mama zawsze w takich sytuacjach mnie zaprowadzala by wiedziec co i jak podawac mlodej dziewczynie

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

czy pijesz duzo kawy lub herbaty, czy stosowałaś suplementacje a plus e? Moze nie pijesz wody w ciągu dnia, pamietaj, że nie musi byc to az 1,5 litra, nic na siłę, czy pracujesz w pomieszczeniu z klimatyzacja? to wszytsko ma wpływ na Twoja cerę, moze powinnas zrobić ogólne badania plus cukier i tarczyca

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Unikaj żeli i płynów zawierających mydło, spróbuj używać kosmetyków naturalnych które nie będą Ci obciążać skóry chemią i tak jak wszyscy piszą koniecznie pij dużo wody !

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

unikaj tez zeli oczyszczających ktore moga podrazniac skore i dodatkowo ja wysuszac, jesli chodzi o dobry krem nawilzajacy, ale nietlusty to uzywam mlodzienczy blask bielendy, bardzo dobrze sprawdza sie tez pod makijaz

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Twarda woda powoduje suchą skórę... zobaczcie http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: