Wierzę w Boga. A Ty?

  • Temat zamknięty
  • 2013-01-23, o 22:25
  • 109
  • 26 400
  • 21
  • 22

Wierzę w Boga. A Ty?

Nie jestem fanatyczką ani nie mam zamiaru nikogo nawracać. Postanowiłam załozyc ten watek, poniewaz na żadnym forum nie ma takiego tematu (chyba, że na religijnym). Na tym forum piszemy na każdy temat, więc jakiś o sferze duchowej też by sie przydał.Byśmy mogli tu wpisywac jakieś fajne pieśni, modlitwy i inne rzeczy..Jak to jest z Wami? czy wierzycie w Boga?

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Może dlatego nie ma tu takiego tematu, bo to forum tematyczne głównie o makijażu? Sądzę, że znajdą się tutaj na tyle różni ludzie z różnych wyznań (lub bez żadnego), że może się z tego wywiązać większa dyskusja (chociaż mam nadzieję, że się obejdzie bez wyzywania się nawzajem i obrażania).

Obawiam się, że nie trafiłaś z tym tematem, szczególnie z dzieleniem się "ciekawymi pieśniami i modlitwami". Chociaż może się mylę.

A tak ogólnie to ja nie wierzę w boga. Żadnego. I sądzę, że religie powstały bo:
- ludzie nie potrafili sobie wytłumaczyć wielu zjawisk, które ich otaczały i przypisywali im boską moc
- łatwiej jest żyć w społeczeństwie, które ma jakieś zasady moralne, a łatwiej jest je wprowadzać, kiedy się ludziom wmówi, że jeśli ich nie będą przestrzegać, to czeka ich gniew boży.

Póki co tyle - jeśli masz ochotę podyskutować, to pisz, chociaż nie wiem, czy nie lepiej na priv

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

http://www.baptysci.bialystok.pl/publikacje/ciekawe-artykuy/374-bog-kontra-nauka

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Pozwolę sobie tez podlinkować w odpowiedzi:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein#.C5.9Awiatopogl.C4.85d

Btw, umie ktoś znaleźć PEWNE źródło, że książka "God vs sience" rzeczywiście powstała? Bo ta anegdotka wydaje mi się być tylko kolejną urban legend. Co więcej, szukając tej książki trafiłam na taką odpowiedź:

Did Albert Einstein write a book titled God vs Science in 1921?

There is no historical proof that accompanies this rumor. God vs. Science is a chain e-mail created by someone who didn\'t know Einstein, but insisted that he wrote it (in hopes of gathering credibility for his points). The chain e-mail itself isn\'t bad, but it\'s obvious where the bias exists, and it\'s even more obvious that Einstein not only wasn\'t the student mentioned, but also had nothing to do with with a book called "God vs. Science" written in 1921.

Więc?

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Wierzę w Boga.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Wierzę ale nie praktykuje i jakoś nie mam chęci dzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Forum jest o makijażu, ale plotkujemy o wszystkim. Ogólnie tez chodziło mi o to, aby był jakiś wątek duchowy, w którym mozna by było pisać nie tylko o Bogu, ale róznych zjawiskach paranormalnych, śmierci itp. Wiem, że teraz są takie czasy, że większość ludzi żyje chwilą, nie zastanawia się na temat śmierci (np życie po śmierci),Boga itp, ale jest też bardzo dużo ludzi, którzy co roku chodzą na piesze pielgrzymki do różnych miejsc Maryjnych, spotykają się w jakiś grupach religijnych, więc myślę, że i tu tacy też coś napiszą. Dziękuję też, że wogóle ktoś odpowiedział na ten wątek.

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

A ja wierzę w Boga i praktykuję.

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Świetny wątek !
Myślę, że takie tematy tez należy poruszać
Nie można wstydzić się Boga a z wiary robić tematu tabu o, którym lepiej nie mówić .
Ja osobiście nie wyobrażam sobie życia bez Boga i wiary w niego, takie życie pewnie jest bardzo smutne i pozbawione wewnętrznego sensu.

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

Fajnie, że komuś spodobał się ten wątek i że nie wstydzicie się swojej wiary, bo tak wiele ludzi (nawet dookoła mnie) odchodzi do innych religii, wstydzi się wiary, książek i programów o tematyce religijnej.

Re: Wierzę w Boga. A Ty?

http://www.baptysci.bialystok.pl/publikacje/ciekawe-artykuy/374-bog-kontra-nauka

lideczka19i89

Ciekawy artykuł; ja bym tu jeszcze zapytała czy wiatr jest widoczny ? I to jest właśnie wiara. Również moi rodzice i ja nie klękalibyśmy przed kimś kogo nie ma..

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: