Trądzik ;/

  • 2011-02-10, o 12:15
  • 205
  • 99 280
  • 129
  • 125

Re: Trądzik ;/

kallino,jak bylam mlodsza to mialam straszną cere tradzikowa..uzywalam tormentiolu..pamietam ,ze to byla taka gęsta hmm..jakby brązowa maść ,ale jak na tamtą cere jak dla mnie za tłusta..swiecilam sie po niej jak psu ja.... ..uzywalam tez masci cepan ,ale to juz na slady potradzikowe,,hmm...juz o niebo lepsze okazalo sie dla mnie nakładanie cieniutkich plasterków cebuli na twarz..masc cepan(na bazie cebuli ) byla dla mnie za słaba...i masci benzacne..ta z kolei strasznie wysuszała i pamietam , ,ze skóra mnie troche bolała i czerwona sie robila..to byly niedrogie masci,wiec ciekawe jakby na Tobie zareagowały...

Re: Trądzik ;/

Potwierdzam maść benzacne strasznie wysusza skórę a dodatkowo jak wyschnie na pryszczu:) to robi się taka biała a do tego widoczna powłoczka. Nie za ładnie to wygląda, więc odradzam

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Trądzik ;/

Jeżeli ma się typową cerę trądzikową, tłustą i tak dalej, to jedynym sposobem na pozbycie się jest wizyta u dermatologa czy nawet ginekologa/endokrynologa. Kochane nie wierzcie, że domowymi sposobami czy kosmetykami z gazetek pozbędziecie się tego paskudztwa jeśli problem dotyczy złego funkcjonowania gruczołów łojowych z powodu nieprawidłowej odpowiedzi indukowanej przez zaburzenia w gospodarce hormonalnej.
Tormentiol polecam na zasuszenie gojących się pryszczy. I to punktowo stosowany bo na większych powierzchniach cerę problemową będzie zapychał. Ta maść nie uchroni przed pojawieniem się nowych zmian na twarzy.
Benzacne czy cokolwiek innego z nadtlenkiem benzoilu też nie poprawi na dłuższą metę kondycji skóry bo zabija namnażające się bakterie beztlenowe będące jednym z przyczyn trądziku pospolitego. I właśnie dlatego że nie działa na wiele czynników nie wyleczy z przypadłości - te bakterie to jeden z czynników ale kluczem są zaburzenia w produkcji sebum w nadmiernych i/lub nieprawidłowych ilościach. Skoro na to Benzacne nie działa to znaczy że szału nie zrobi Wspomagająco z pewnymi przeciwwskazaniami owszem można stosować.

Re: Trądzik ;/

Ja nigdy jakoś nie miałam jakis wielkich problemów z cera,wiadomo jak byłam nastolatka czasami coś mi wyskoczyło.Od kilku tygodni krosty wysypują sie u mnie jak by je ktoś "siał", najgorsze jest to, że byłam u dermatologa przepisała mi Epiduo i Duac i to nic nie daje:/ Mój chłopak leczył sie Differinem i jemu pomógł, czy któraś z was stosowała ten specyfik? Lub macie coś innego na trądzik skutecznego?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Trądzik ;/

Ja nigdy jakoś nie miałam jakis wielkich problemów z cera,wiadomo jak byłam nastolatka czasami coś mi wyskoczyło.Od kilku tygodni krosty wysypują sie u mnie jak by je ktoś "siał", najgorsze jest to, że byłam u dermatologa przepisała mi Epiduo i Duac i to nic nie daje:/ Mój chłopak leczył sie Differinem i jemu pomógł, czy któraś z was stosowała ten specyfik? Lub macie coś innego na trądzik skutecznego?

Re: Trądzik ;/

Powiedz najpierw jak długo stosujesz już oba żele ?
Differin to wysoce skuteczny specyfik. Cenę też ma odpowiednią. Epiduo zawiera tą samą substancję czynną (plus jeszcze nadtlenek benzoilu).

Re: Trądzik ;/

Ok dwa tyg. Na takie małe krostki pomogły a z większymi nie dały sobie rady i powstaja nowe w ich okolinach. Szczególnie na policzkach.Dzisiaj już nie nałożyłam żelu bo podrażniłmi skóre, jest taka szorstka,czerona i piecze:( Zastanawiam się nad tym Differinem ale boje sie tak sama eksperymentować skoro dermatolog mi poleciła tamte to może odczekać troche i znów do nich wrócic?

Re: Trądzik ;/

Betti, nie rozumiem dlaczego nastawiasz się na efekt po 2 tygodniach. Po pierwsze miejscowe leczenie retinoidami daje jakiś wstępny obraz poprawy po około 2 MIESIĄCACH. Rozumiem, że każdy chce żeby buźka była piękna od razu ale to nie taka prosta sprawa.
Smarujesz Epiduo na noc, tak ? Skóra przy retinoidach będzie się intensywnie złuszczać, choć jest to indywidualną sprawą i mały procent osób nie obserwuje u siebie mocnego złuszczania. ZŁUSZCZANIE to podstawowy sposób działania retinoidów. O to właśnie chodzi w takiej kuracji. Złuszczanie wiąże się więc z wysuszeniem i podrażnieniem skóry. Szczególnie między brwiami, skroniami, przy nosie i okolicach, brodzie i okolicach. Jeżeli skóra mocno zaczyna swędzieć i widoczne jest zaczerwienienie wtedy należy nakładać co drugi lub trzeci dzień preparat. Samemu trzeba dopasować jak jest najefektywniej A "wysyp" przy stosowaniu retinoidów to nie to samo, co w momencie stosowania np. kremów, które zapychają skórę. Otóż opisane wcześniej złuszczanie "wydobywa" z głębszych warstw skóry zalegające krosty. I jest to efekt konieczny, żeby wyleczyć się z trądziku.
Więc podsumowując - wysypem krost, łuszczeniem, zaczerwienieniem nie należy się przejmować bo to efekt działania retinoidu. Należy tylko zmniejszyć częstotliwość smarowania żeby nie doprowadzić do ostrego stanu zapalnego jeżeli skóra początkowo reaguje mocnym zaczerwienieniem.
I przestrzegam wszystkie dziewczyny przed nakładaniem "podwójnej warstwy" retinoidu W żadnym wypadku nie przyśpieszy to leczenia. Co najwyżej można zrobić sobie krzywdę. Przede wszystkim regularność = systematyczność.
Także Betti koniecznie zostań przy Epiduo. Czekaj na efekty i przede wszystkim bądź cierpliwa. Pamiętaj, że jeśli masz dość mocny problem z trądzikiem, to na efekty będziesz musiała poczekać nieco dłużej niż osoba przejmująca się zaskórnikami na nosie Choć i one też bywają uporczywe ...
Jeśli ktoś ma jakieś pytania związane z trądzikiem / łojotokowym zapaleniem skóry to chętnie odpowiem.

Re: Trądzik ;/

zgadzam sie z lily ,,beti 2 tygodnie to stanowczo za mało..podejrzewam,że po zużyciu minimum 2 tubek będziesz widziała efekty...musisz dostosowac ten żel /krem -nie znam epiduo do potrzeb swojej skóry,,do tego jak ona reaguje..i co jeszcze najwazniejsze retinoidy stosuje sie tylko na noc...podrażniłaś sobie skórę ,byc moze tez dlatego ,że nie wiedziałas jak taki krem działa,,nie wiedziałas tak do końca czego sie po nim spodziewac..ale tak jak lily sugeruję->>nie przerywaj kuracji,,tylko po prostu zmniejsz czestotliwość np raz,2 razy w tygodniu...jezeli skóra Ciebie piecze ,swędzi schodzi płatami(ale niekoniecznie) to po godzinie od nałozenia tego epiduo możesz nałożyc krem nawilżający.. po 2,3 miesiacach czekałabym na Twoją recenzję ,ale nie po 2 tygodniach ,,bo to dopiero wysyp się zaczął,bo tak widocznie reaguje (oczyszcza sie ) Twoja skóra...a tutaj beti podaje CI stronkę 10 waznych rzeczy na temat retinoidów... i rano koniecznie filtry przeciwsłoneczne,jezeli stosuje sie silne retinoidy a epiduo tez do takich specyfików silnych należy...

http://www.zeberka.pl/art.php?id=5351

Re: Trądzik ;/

Dzięki dziewczyny za porade:)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: