Trądzik ;/

  • 2011-02-10, o 12:15
  • 205
  • 99 246
  • 129
  • 125

Trądzik ;/

Hej!
Zakładam ten wątek choć nie wiem czy to db pomysł. Makijaż jest przyjemna sprawą a tu wyskakuje z czyms takim.Ale postanowiłam że to zrobie bo może komuś to pomoże...Może dacie mi jakąś rade bo juz sama nie wiem co robić i mam doła przez to wszystko;/;/;/
Mam pytanie czy miałyście lub macie problemy z trądzikiem?Jak radzicie sobie z tym i w końcu co z makijażem?
Ja zawsze miałam w miarę ładna buzie czasem tylko coś mi wyskakiwało ale schodziło dość szybko jednak od pewnego czasu coś się zaczęło dziać nie dość że wyskakiwało mi tego coraz to wiecej to jeszcze zaczęło boleć aż w końcu pojawiały sie podskórne grudki które nie chcą zniknąc i zostaja przebarwienia. Byłam u dermatologa- rozpoznała trądzik. Dała mi antybiotyk i żel. Zapytałam czy moge sie malować-powiedziała że tak ale nie wiem czy to najlepszy pomysł;/ chyba lepiej żebym tego nie przykrywała niczym i spokojnie leczyła. W końcu wszedzie tyle barterii, żeby sie nie poprzenosiło...Sam podkład nakładany pedzlem może narobić bałaganu. Myje go zawsze i do płynu zaczęłam dodawac tyci spirytusu żeby zdezynfekowac to wszytsko ale sama nie wiem. Chyba zrezygnuje na jakis czas z makijażu;/ Chociaz jak pomyśle o tym że to wszytsko bedzie widac to aż mnie korci żeby troche poprawić....
I jeszcze jedno pytanie: może macie jakieś rady co zrobic żeby kuracja przyniosła lepsze efekty i żeby cały organizm lepiej to zniósł. Zaczęłam cześciej cwiczyć, jem owoce, pije duzo wody, staram sie unikac cukru (ale tak na mnie patrza słodycze że mi bardzo cieżko) sama juz nie wiem co mam robić. Przepraszam ze sie tak rozpisałam ale chciałam sie gdzieś wygadać ;(

Re: Trądzik ;/

mam ten sam problem ;/ trądzik i też niedawno się to zaczeło .....i ja radze sobie 3 kroki cliniq poniewaz tu w angli nie jest takie drogie i chodze do kosmetyczki ktora robi mi kwasy czyszczenie twarzy i leczenie prądem czy cos takiego jakies serie zabiegów .... i twarz jest o niebo lepsza ..... ale samo ta kuracja 3 krokami cliniq jest rewelacyjne ale masz linka do takiej kasi ona w tym filmiku fajnie wszystko opisuje i produkty itd http://www.youtube.com/user/MakijazeKas ... uPAI4NYo34

Zapraszam na bloga http://pekenito23.pinger.pl/

Re: Trądzik ;/

Obejrzałam filmik Kasi i faktycznie dziewczyna wszystko precyzyjnie i ciekawie wytłumaczyła - w ogól bardzo lubię ją widać, że ma ogromną wiedzę w tej dziedzinie... także Marzenko nie pozostaje Ci nic innego jak obejrzeć filmik na pewno zgadzam się z nią w 100 %, że należy na twarz nakładać łagodne produkty z wysokimi filtrami.. Musze zmienić płyn do mycia twarzy bo po obejrzeniu filmiku uświadomiłam sobie jak wielki błąd popełniam ;p buziaki i powodzenia, daj znać jak idzie Ci kuracja :*

Re: Trądzik ;/

dobrze ze ktos rozpoczął ten temat bo to problem ,który jak widze nie dotyczył tylko mnie...moja dermatolog jak poszłam do niej kilka lat temu ,,powiedziała mi wprost ze owszem mozna leczyc antybiotykami tradzik ,,ale przewaznie ten problem znika kolo 20 roku zycia....u mnie to sie zaczelo kolo 14-15 roku zycia i tak jak powiedziala mi moja dr zniknął ten problem w wieku 21 lat...co najwazniejsze moge polecic to odpowiednia pielegnacja takiej skóry ...absolutnie nie uzywac plynow do mycia twarzy zawierajacych alkohol,,gdyz to bardziej pobudza produkcje łojotoku i w gruncie rzeczy jest na prawde o wiele ,wiele gorzejj...sa super plyny ktore swietnie wyczyszcza buzie bez dodatku alkoholu... myje ...jedyną pozostałościa po tradziku sa rozszerzone pory ,z którymi sobie radzę uzywając roznych maseczek na ich zamkniecie....hmm...ja sie malowalam zeby to paskudztwo zakryc ale tak jak mówie dokładne oczyszczenie twarzy..

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Trądzik ;/

a to mówię do marzeny000::piszesz ze mogłabys nie malowac sie,żeby to w spokoju wyleczyć...jezeli mozesz ,,to pewnie najlepiej jest sie nie malowac przy takiej skórze....ja niestety musiałam sie malowac ,, bo mialam okropny tradzikkk ,,wrecz bruzdy i takie ropnie..cos strasznego ...teraz mi nie wyskoczy juz zadna krosta ,,po prostu odpowiednio dobieralam kosmetyki i..najlepsze to chyba przeczekac ten okres...i co najwazniejsze nie wyciskac....bo to zostawia slady....pozdrawiam wszytskie dziewczyny,,które nurtuje bądz nutrował ten problem...

Re: Trądzik ;/

aaa dziewczyny i jeszcze super jest maseczka z zielonej glinki , ,która łagodzi wszelkiego rodzaju krosty i super oczyszcza skóre łojotokową z wypryskami...

Re: Trądzik ;/

Dzięki Katy za te informacje - na pewno przydadzą się wielu dziewczynom ja już sobie spisałam maseczkę z zieloną glinką;p
co do makijażu - uważam, że delikatny makijaż nie zaszkodzi, tym bardziej jeśli wykona się go kosmetykami mineralnymi, ale tymi w 100% mineralnymi poza tym czytałam, że minerały idealnie nadają się do takiej problematycznej cery

Re: Trądzik ;/

Ja ostatnio wynalazłam w necie maseczkę z aspiryny... na początku się zdziwiłam i trochę wystraszyłam że może zaszkodzić ale trochę poczytałam i zapytałam panią w aptece właśnie o to. Powiedziała że w aspirynie jest kwas salicylowy itd. i że to delikatnie złuszcza skórę i że nie zaszkodzi. Sprawdziłam na sobie i mogę powiedzieć że efekt naprawdę fajny: skóra miła w dotyku i nawet tak jakby krostki się wysuszały a nowe nie pojawiały.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Trądzik ;/

A tą maseczkę sama robiłaś z aspiryny czy gdzieś gotową można nabyć? może być fajna ta maseczka

Re: Trądzik ;/

Sama robiłam;) (3-4 aspiryny, 1/3 łyżeczki wody -tak żeby tylko się rozmiękczyły, pół lyżeczki miodu -cera sucha, bądź tyle samo jogurtu/ śmietany- cera tłusta) Ja akurat wziełam miód i śmietanę razem bo mam cerę raczej przetłuszczającą ale w niektórych miejscach się łuszczy. Położyłam na 20 minut i zanim ją zmyłam lekko masowałam więc i piling jednocześnie zrobiłam:-).

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Trądzik ;/

Ta maseczke robi się samemu bez problemu to link do jej wykonania http://www.youtube.com/watch?v=dt3JoaN5zgw pozdrawiam

Zapraszam na bloga http://pekenito23.pinger.pl/
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: