Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

  • 2011-11-01, o 14:07
  • 346
  • 110 886
  • 40
  • 90

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

Udało mi się schudnąć 16 kg;) Dieta- własna. Zero słodyczy, brak pieczywa białego, dużo wody, ćwiczenia w domowym zaciszu;) Jadłam 5 razy dziennie, ale wiadomo -mało. Po roku stwierdzam, że miałam zbyt rygorystyczną dietę ale na zdrowiu na szczęście się to nie odbiło. Schudłam w hmm 3 miesiące? Może 4, wagę utrzymuję

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

Ja już 2 tyg na diecie własnej xD chociaż nie wiem czy można nazwać to dietą:D
przez ten okres narazie 5kg za mną:D
A jem na śniadanie:
wase sport z sałatą,chudym serem,pomidorem,rzodkiewką i ogórkiem do tego jem jogurt naturalny

A na obiad:
Powiększony zestaw z McDonalda xD - to jest moja zguba , ile razy "rzucałam" fast fooda a i tak za każdym razem do niego wracam
ważyłam 58 kg teraz jest już 53:D
Tyle kalorii w Macu jest a ja chudnę

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

czaswrocicnaziemie , naprawdę udało Ci sę schudnąć 5 kg w 2 tygodnie ?!?! Jak ty tego dokonałas ? Prosze podaj wiecej szczegołow Ja waze 56 kg a chciałam tak z 50
Ćwiczyłaś cos ?

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

nie ćwiczyłam nic,tyle że ja wstaje około 13 a chodzę spać o 4 ale nie wiem czy tryb życia ma coś do tego.Pół godz.
przed śniadaniem jadłam jabłko albo 2 mandarynki. Jem tylko 2 posiłki dziennie ze względu na to że fast food ma dużo kalorii i tłuszczu..O dziwo nie jestem głodna przez cały dzień.Nie znoszę uczucia głodu.A posiłki codziennie jem o tej samej porze.Nie gwarantuje że na kimś też to podziała bo przecież każdy ma inny organizm,inną przemianę materii.
Zaczynałam od diety Montignac\'a ale codzienne gotowanie nie dla mnie:/ dlatego opracowałam sobie swój jadłospis

ale jeśli komuś potrzebne ciekawe ćwiczenia to polecam tą stronkę,ja chyba też się skuszę
http://www.modeling.pl/?sub=artykuly&fi ... =11&poz=11

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

Jeśli chcecie mieć rozstępy i wiszącą skórę, to się odchudzajcie 5kg w dwa tygodnie Optymalne tempo by uniknąć problemów ze skórą, to 1kg na tydzień, czyli 4kg na miesiąc + ćwiczenia i kremy ujędrniające, które pomogą uelastycznić skórę.
Dwa posiłki dziennie, to zbyt mało. Mózg potrzebuje glukozy, a żołądek musi mieć co trawić, by nie zaczął trawić sam siebie, dlatego należy jeść minimum 3x dziennie nawet do 5 razy dziennie lub na upartego dwa większe posiłki (nie przekraczające 500 kcal) i dwie przekąski po np. 200 kcal. Ja od jedzenia 2x na dzień w połączeniu z herbatkami na przeczyszczenie nabawiłam się wrzodów, więc nie polecam takiej diety.
Fantasia 6kg to nie jest tak dużo, więc nie musisz się jakoś bardzo głodzić. Lepiej odchudzaj się wolniej. Im wolniej chudniesz tym mniejsze ryzyko efektu jojo. Przede wszystkim postaw na ruch. Sama dieta bez ruchu spowoduje tylko, że z utraconych kilogramów około 70-80% to będą mięśnie, tłuszcz zostanie praktycznie nienaruszony dlatego ruch jest bardzo ważny.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

Caenthe ,,nie przesadzajmy z ta wisząca skorą heheh,,,jak ktos wazy te 80 kg i nagle jakims cudem chudnie 20 kg to ok, ,to ja sie moge zgodzic z obwisła skorka..ale jezeli ktos wazy te 70 i chce zleciec 10 kg ,chociazby nawet w 2 tygodnie,to moim zdaniem nie powinno byc obwislej skory...ja w czasie 2 ciaz ,przytylam jednakowo (fakt-jadlam prawie wszystko,za wyjatkiem slodyczy ,bo ich po prostu nie lubie) i zlecialam szybko ,nawet nie w ciagu miesiaca..i jakos obwislej skóry nie mam .osobiscie ,nie wyobrazam sobie 5 razy dziennie jesc ...latem to musialabym z dziecmi chyba siedziec w kuchni i jesc,niz byc np na placu zabaw ja tez ogolnie jem 2,3 razy dziennie..jak mi sie chce..ale zwracam uwage,szczegolnie na obiad (jak najwiecej witaminowy ,ze tak powiem)i czuje sie swietnie.jak jestem w domu ,to pomiedzy tymi 3 posilkami (sniadanie,obiad i kolacja)))jem szejki owocowo-warzywne wlasnorecznie robione z dodatkiem np kielków pszenicy,albo otrebów pszennych..jezeli nie chce mi sie ich robic,,to zjadam jakies owoce.nie wyobrazam sobie ,ze moglabym nie zjesc jablka,banana w ciagu dnia..jak ktos jadl kiedys taki szejk ,to wie,jak dlugooo potrafi trzymac ,nie czujac głodu..wydaje mi sie Caenthe,ze predzej moglas nabyc sie wrzodów ,od niewlasciwej diety,ktora zawierala skladniki,pobudzajace nadmierne wydzielanie soku zolądkowego (((do takich zaliczylabym roznego rodzaju herbatki m:in: przeczyszczajace,odchudzające-mięta,szałwia)anizeli od jedzenia 2 razy dziennie ...

Nie wiem,jak u WAS dziewczyny,ale np ja po herbacie mietowej,czuje sie wiecznie glodna ,dlatego jej nie pijam,chociaz jest pyszna w smaku.. WG mnie samobojstwem jest ,picie herbatek przeczyszczajacych ,wspomagajacych jakiekolwiek odchudzanie ,polaczone z niejedzeniem albo jak juz jedzeniem to tylko 1- 2 razy dziennie i w miedzy czasie nie zjedzeniem chociazby jakiegos owocu..wtedy na bank powstanie wrzód -nie ma innej opcji...sa rozne przyczyny powstawania wrzodów ,poczytalam troche na ten temat i nie spotkalam sie ze stwierdzeniem ,ze wrzody powstaja od jedzenia 2 razy dziennie... .Osobiscie ,uwazam ze moglabys jesc te 2 razy na dzien plus jakbys czula glod ,to jakies szejki ,ale po cholercie pilas te herbatki????to najgorsze co moglo byc...pobudzanie soków trawiennych w efekcie,powoduje wieksze uczucie głodu... teraz jak juz masz te wrzody ,to leczysz je jakos???i jakie objawy Caenthe były u Ciebie???

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

10kg w 2 tygodnie to już w ogóle jest jakaś extrema Moja kolezanka która jest dietetyczką mogłaby na ten temat napisać cały wykład, czemu nie wolno tak szybko się odchudzać. Ja nie umiem tego tak ująć jak ona Co do wiszącej skóry, to już po 10kg można się jej nabawić, jeśli się za szybko chudnie. No chyba że nie ma się do tego predyspozycji. Wisząca skóra z reguły uwidacznia się na ramionach. 5kg to jeszcze nie tragedia i po tylu raczej skóra powinna się szybko skurczyć. Ale 10kg to już sporo i nie polecam takiego odchudzania. To nie jest moje widzimisię i jakieś moje urojenia, tylko poparte fachową literaturą i rozmowami z dietetykami i z koleżanką :> To że Tobie nie zrobiła się wisząca skóra po ciaży, nie znaczy że komuś innemu się nie zrobi. Każdy ma inną elastyczność skóry, która zależy od wielu czynników. Każdy dietetyk odradza odchudzanie szybsze niż 1-2kg tygodniowo (przy czym 2kg to już naprawdę sporo). Moja znajoma była u dietetyczki aby schudnąć 20kg to ta ułożyła jej dietę, aby właśnie chudła od 1-2kg tygodniowo. Tłumaczyła jej to dokładnie tak jak ja. Ponadto rzadkie jedzenie zwalnia metabolizm. W konsekwencji chudnie się coraz wolniej z dnia na dzień (również opinia dietetyczki i moje własne doświadczenia). Optymalnie powinno się jeść śniadanie, po 3 godzinach przekąska w postaci jakeigoś owocu, warzywa, jogurtu czy czegoś innego małego, po kolejnych 3 godzinach obiad, po kolejnych 3 znów mała przekąska i kolacja. To ma na celu podkręcenie spalania, bo organizm już po około 6-10 godzinach głodu zaczyna oszczędzać kalorie zwalniając spalanie (i znów cytuję koleżankę, która, podkreślam po raz kolejny, ma w tym kierunku wykształcenie ).

jak jestem w domu ,to pomiedzy tymi 3 posilkami (sniadanie,obiad i kolacja)))jem szejki owocowo-warzywne wlasnorecznie robione z dodatkiem np kielków pszenicy,albo otrebów pszennych..jezeli nie chce mi sie ich robic,,to zjadam jakies owoce.

No i właśnie o tym cały czas piszę 2-3 większe posiłki, tj. śniadanie, obiad kolacja i pomiedzy nimi małe przekąski w postaci owoców, jogurtów czy co tam chcemy. I to daje jakby nie patrzeć 5 posiłków dziennie Nigdzie nie napisałam, żeby jeść 5 wielkich obiadów w ciągu dnia xD Przeczytaj jeszcze raz uważnie wcześniejszy post. Poza tym nie trzeba się tego tak sztywno trzymać. Ja czasem jem 3x dziennie jak np. nie jestem głodna lub zapomnę albo nie mam czasu, ale to się zdarza sporadycznie. No a w ogóle to jedzenie 5x na dzień ma jeszcze inną zaletę. Niweluje uczucie głodu, które byłoby większe podczas jedzenia 2x na dzień (i mowię tu o jedzeniu tylko 2x na dzień bez żadnych małych przekąsek itp.), co za tym idzie zwiększa sie ryzyko napadu obżarstwa, szczególnie u osoby która jest przyzwyczajona do dużych ilości jedzenia i często czuje głód. Dla mnie po prostu jedzenie 2x na dzień, to 2x na dzień bez przekąsek. 5x na dzień, to 3 główne posiłki i 2 małe przekąski. I ot cała filozofia. Czy ja niejasno jakoś piszę?

wydaje mi sie Caenthe,ze predzej moglas nabyc sie wrzodów ,od niewlasciwej diety,ktora zawierala skladniki,pobudzajace nadmierne wydzielanie soku zolądkowego (((do takich zaliczylabym roznego rodzaju herbatki m:in: przeczyszczajace,odchudzające-mięta,szałwia)anizeli od jedzenia 2 razy dziennie ...


Oj nie. Zaczełam się odchudzać w wieku 12 lat. Nie używałam wtedy herbatek przeczyszczających, bo zwyczajnie za młoda byłam, żeby cokolwiek na ich temat wiedzieć. Bywało że właśnie jadłam tylko 2x dziennie przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Za kwaśnymi rzeczami nigdy nie przepadałam i do dziś ich nie lubie. Mięty i szałwi nie piłam, nie piję do dziś, bo też ich nie lubie. Miewałam już w tym wieku bóle żołądka, ale jakoś nie zwracałam uwagi. Być może już wtedy miałam jakiś stan zapalny żołądka od niewłaściwej diety, tzn zbyt rygorystycznej. A herbatkami sobie tylko poprawiłam po prostu dużo później, po wielu latach i tak powstały wrzody, bo żołądek był już nadwyrężony od ciągłych diet i niewiele mu brakowało. Poza tym powiedz mi, kto niedoświadczony, jedzący 2x na dzień myśli o tym by nie jeść rzeczy pobudzających wytwarzanie kwasów? Wątpię, ze ktokolwiek zwraca na to uwagę. Do tego w wielu wypadkach osoba odchudzająca sie kupuje jeszcze różne herbatki pobudzające trawienie, przeczyszczające, miętowe i inne takie, żeby wręcz jeszcze pobudzić trawienie i wytwarzanie kwasów. Takie jest ogólne przekonanie osób które się odchudzają a mają o tym niewielkie pojęcie. Sama popełniałam ten błąd, zyjąc w przekonaniu że herbatki pobudzające trawienei pomogą schudnąć tym bardziej jak są reklamowane i rzekomo rekomendowane przez (pdeudo)dietetyków. Może Ty takich herbatek nie pijesz, bo wiesz, jakie mają skutki, co nie znaczy że inni to wiedzą i ich nie piją


pobudzanie soków trawiennych w efekcie,powoduje wieksze uczucie głodu...


Oczywiście, że tak. Pisałam o tym wcześniej, ale odnośnie herbatek przeczyszczających Działają tak, że w rezultacie jest się bardziej głodnym.


ale po cholercie pilas te herbatki????


Wiesz. Człowiek uczy sie na błędach. Jako osoba jeszcze niedoświadczona nie wiedziałam. Poza tym miałam zaburzenia odżywiania i od tych herbatek w pewnym momencie się uzależniłam. To była choroba i to jest odpowiedzią na to pytanie.

Poza tym jak napisałam. Wolniejsze chudniecie zapobiegnie efektowi jojo i napadom obżarstwa. Co jak co, ale jedząc dwa razy na dzień głodowe porcje ryzyko napadu obżerania jest większe, a i potem waga szybciej wraca, bo spalanie jest zwolnione na maxa. Aby wrócić do poprzedniego tempa spalania, organizm nierzadko potrzebuje wielu tygodni (znów słowa koleżanki dietetyczki, nie moje).

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

jezeli ktos chce schudnac te 20 kg ,tak jak napisalas ,to musi byc na prawde bardzo otyłą osobą i wtedy nie dziwo ze taka dietetyczka zaleci 1-2 kg schudniecia na tydzien,zeby nie bylo obwislej skóry...... co innego ,gdy osoba nie jest bardzo otyla,a chce schudnac te pare kg : od 5-10...to wieRZE, ze szybko , bez zbednego wysilku i obciazenia dla organizmu moze to osiagnac ,bez efektu obwislej skóry... czasami wogole nie jadam sniadan,bo nie mam takiej potrzeby ,nie czuje sie glodna ,skoro nie czuje sie glodna ,to na sile nie wpycham w siebie.a czasami inna opcja ,najem sie "jakosciowo" tyle obiadu,ze dopiero pozniej jem kolacje..ale owoce to podstawa... wszytsko ,tak jak napisalas ,zalezy od predyspozycji danej osoby.. po prostu jedzcie normalnie ,unikajcie slodyczy i roznego rodzaju herbatek i bedzie git.. ..

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

To bardzo zależy od stanu skóry, od jej elastyczności, ilości ruchu itp. Jak ktoś ma widoczne rozstępy a w życiu się nie odchudzał, to szybkie odchudzanie spowoduje tylko powiększenie tych rozstępów. Są osoby, u których po schudnięciu nawet 30kg nie będzie wisiała skóra - przykład, jedna z moich koleżanek, która ze 100kg zeszła do 70 w bardzo szybkim tempie. Z tym że ona baaaaaaardzo dużo się rusza, chodzi na fitness, używa kremów ujędrniających itp. ogólnie bardzo dba o skórę i cellulitu czy rozstępów u niej z lupą można szukać Za to jak ktoś ma predyspozycje i nie zadba o skórę oraz odpowiednią ilość ruchu, to już nawet po 10kg może mieć obwisłą skórę. Po 5kg może nie, bo to jest dość mało, ale to i tak należy zostawić pod ocenę dla dietetyka. Niemniej jednak nie należy się zbyt szybko odchudzać nawet z 5kg choćby ze względu na zwolnienie spalania i efekt jojo po powrocie do normalnego jedzenia, czy ryzyko napadów obżarstwa. No chyba, ze ktoś ma bardzo silną wolę i po odchudzaniu powoli wróci do poprzedniego jedzenia bez efektu jojo, ale taką osobę tylko podziwiać, bo mi się do dziś to nie udało 5kg w dwa tygodnie można schudnąc bezpiecznie pod warunkiem, że będzie to w wyniku dużej ilości ruchu, a nie głodowego jedzenia. Ruch pozwoli na spalenie większej ilości tłuszczu, a nie mięśni i zmniejszy ryzyko powstania obwisłej skóry czy roztępów. Ale do tego trzeba mieć dużo samozaparcia.

po prostu jedzcie normalnie ,unikajcie slodyczy i roznego rodzaju herbatek i bedzie git.. ..


Z tymi herbatkami cały czas podkreślam. One tylko szkodzą zamiast pomagać, do tego kupę kasy sie wywala niepotrzebnie. Tak samo tabletki, proszki czy inne takie. Już mam to na sobie sprawdzone. Nic to nie daje. Tak naprawdę bez diety i ruchu nic się nie zrobi. Ostatecznie jak ktoś je niewiele, nie ma sensu jeść jeszcze mniej, wystarczy po prostu zacząć więcej sie ruszać, zrezygnować ze słodyczy i się schudnie.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Odchudzanie - czyli jak tego nie robić.

..a co z biedniejszymi dziewczynami ,ktorych nie stac na dietetyka/dietetyczkę???

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: