Cellulit-jak go zwalczyć?

  • 2011-10-22, o 17:45
  • 157
  • 65 299
  • 44
  • 106

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

Bieganie tak, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Na pewno nie powinnaś od razu startować od 30 minutowego maratonu w upalne lato 40 stopni w plusie, bo może się skończyć niezbyt przyjemnie np. omdleniem (w skrajnych przypadkach zawałem serca). Musisz się stopniowo przyzwyczajać. Ja raz sobie zrobiłam z koleżanką taki maraton 40 minutowy bez żadnej przerwy, nie będąc przyzwyczajona. Koleżanka dużo biegała, ja wcale, więc ona mnie przegoniła po jakichś lasach itp. Jak już wracałyśmy, to ona musiała mnie prowadzić, bo mało tam nie padłam, tak mi się nogi trzęsły i słabo mi było. Potem leżałam u niej na łóżku chyba z godzinę i nie mogłam się podnieść, a serducho mi wariowało. Mialam 15 lat, więc nie taka stara, w tym wieku serce zdrowe i przyzwyczajone do wysiłku na lekcjach w-fu, a jednak... Więc z tym trzeba uważać i stopniowo organizm przyzwyczajać. Nie powinno się biegać po twardym podłożu (tj. beton), bo uderzanie nogami o podłoże obciąża stawy, może też prowadzić do kontuzji. Najlepiej biegać po polnej drodze, trawie itp w butach o grubej podeszwie, która zamortyzuje uderzenia (żadne cieniutkie trampki!!). Ja już się parę razy nabawiłam kontuzji stawów i nerwu kulszowego, więc wiem, co mówię . Jedną kontuzję leczę do dziś, nieodpowiednie obuwie, zbyt ciasne, zbyt cienka podeszwa i cóż... Jeszcze przez wiele miesięcy nie będę mogła chodzić zbyt dużo ;/ Zaopatrz się w torebkę zapinaną na pasie,w której będziesz miała telefon (mi sie raz zdarzyło podczas biegania zwichnąć nogę, telefonu niet, szłam do domu na czterech), stoper i butelkę z wodą.

Tutaj masz podstawowe informacje i rozpiskę jak zacząć
http://www.odchudzamsie.pl/odchudzanie/ ... na-sukcess
Ale najlepiej jak zaczniesz wiosną, jak będzie ciepło i bezwietrznie (nie biegaj pod wiatr dopóki nie przyzwyczaisz płuc). Bieganie w taką pogode jak mamy teraz, skończy się zapaleniem płuc, bo nie masz jeszcze płuc przyzwyczajonych. Pamiętam jak raz wybrałam się w bardzo wietrzną pogodę pobiegać. Biegłam przez 15 minut, nawdychałam się zimnego powietrza i przez pół dnia bolały mnie płuca... nic przyjemnego. Jak juz przyzwyczaisz płuca, to możesz biegać nawet w zimie.

Aha, pamiętaj też o odpowiednim biustonoszu sportowym!! To bardzo ważne. W przeciwnym razie może dojść do naderwania mięśni i tkanek przytrzymujących piersi i ich obwiśnięcia ;>
http://biustonosze-sportowe.pl/
A teraz, żeby przed bieganiem nabrać kondycji możesz ćwiczyć sobie w domu aerobik. W necie znajdziesz dużo filmów, co i jak. Wtedy jak wyjdziesz biegać, będzie już trochę kondycji i dasz radę więcej i szybciej wejdziesz na 30 minut. No i nie biegaj codziennie, bo się stawom oberwie prędzej czy później. Możesz np. co drugi dzień biegać, a w dni w które nie biegasz aerobik ćwiczyć.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

Przepraszam, że lekki offtop ale kupujecie biustonosz sportowy przez net? Nie mogę wybrać odpowiedniego a wiem jak jest to ważne.

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

Ja kupowałam w sklepie sportowym u siebie w mieście. Mają tam nie tylko sprzęt sportowy, ale także buty, ciuchy, bieliznę itp. Co do firmy, nie pamiętam jakiej on był firmy, bo już go nie mam. Zniszczył się po kilku latach uzywania (tzn porozciągał i stracił właściwości). Może pogoogluj, poczytaj opinie na temat tych biustonoszy. Chodzi o to, żeby dobrze podtrzymywał piersi, by jak najmniej się ruszały, skakały itp. Ramiączka muszą być grube i jak najmniej rozciągliwe, żeby dobrze trzymały. Musi być też z solidnego materiału, żeby służył jak najdłużej, a nie porozciągał się po miesiącu. Na pewno nie będzie on chronił w 100% bo takich cudów nie ma :p Ale zawsze lepiej niż zwykły codzienny stanik. Można też używać kremów ujędrniajacych biust, jak się uprawia intensywny sport, tyle, że nie wiem czy te kremy w ogóle coś dają

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

Dobra dziewczyny a jaki sposob,jaki rodzaj sportu wybrac gdy chce sie zwalczyc celulit ale zeby nie schudnac ??

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

Aiszka, każdy sport odchudza lub powoduje przyrost masy mięśniowej. W drugim przypadku może być tak, że waga pozostanie w miejscu, ale wymiary się zmniejszą. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, kilogram mięśni ma mniejszą objętość od kilograma tłuszczu i będziesz wyglądała chudziej, a ważyć będziesz tyle samo. Żeby nie schudnąć, musisz po prostu więcej jeść, nie ma innej opcji.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

Jeśli chodzi o cellulit to mi nic nie pomagało .Stosowałam mnóstwo kremów i nic .W końcu zdecydowałam się na zabieg Exilis w Art Estetica we Wrocławiu .Warto było ,bo cellulit jest dużo mniej widoczny .Już nie wstydzę się zakładać krótkich spodenek .Moje ciało jest o wiele ładniejsze .Polecam wszystkim ,którzy nie mogą pozbyć się cellulitu domowymi sposobami .

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

ja gdzieś czytałam że picie wody z cytryna pomaga zwalczać cellulit

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

A co sadzicie oBANKACH CHINSKICH -na celulit Ktoras z was stosowala?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Cellulit-j skuteczny i prosty sposób w domu

Hej.
Bańki są skuteczne - ale strasznie boli ich używanie.
Ja odkryłam inny równie skuteczny sposób dzięki tej stronie
http://cellulitowo.pl/blog/darmowy-artykul.htm
Zapisałam się - dostałam artykuł, postępowałam zgodnie z radami i widze duuuużą poprawę:D Więc polecam:) Sposób dobry i tani. Bez problemu można wykonać go w domu

Re: Cellulit-jak go zwalczyć?

ooo
Temat dla mnie
Piszę tak dużo i tak często, o pomarańczowej skórce - że zapraszam na bloga
Mi pomógł body wrapping z profesjonalnymi kosmetykami.
Dobrze sprawdzają sie też bańki chińskie - o ile ktoś nie ma delikatnej skóry. Ja mam i po bańkach siniole mi się robią większe od cellulitu. Ponadto od bólu wolę ciepełko.
A wersje domową owijania folią omijam. Jak mam potem sprzątać prysznic po fusach - to już wolę wydać 30 zł na koncentrat cynamonowo - kofeinowy

ciekawy blog o nieciekawym cellulicie
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: