Kacik kulinarny

  • 2011-08-04, o 11:13
  • 219
  • 58 689
  • 67
  • 73

Re: Kacik kulinarny

tu z sosem:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Kacik kulinarny

Picjafly-a moglabys podac przepis na ta strudle drożdzowe- jablkowa ? jakis pyszny jablecznik?
I jeszcze jedno KOchane macie jakies przepisy-pomysly -jakie dania mozna robic z filetow z kurczaka?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Kacik kulinarny

Można zrobić sałatkę z kukurydzą. Musisz ugotować piersi kurczaka, ale bez soli, bo mięso będzie twarde. Jak ostygnie to trzeba pokroić je w drobną kostkę. Do tego dodaj puszkę lub 2 kukurydzy ( w zależności od ilości mięsa) i koperek. Posól, popieprz i dodaj majonez, żeby sałatka się skleiła. Sałatka jest prosta a u mnie w domu wszystkim smakuje, więc polecam:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Kacik kulinarny

olalla widzę, że tu same pyzności były ;p ja robiłam ryubę po grecku ;p i makiejki i plaki piekłąm ale Pata, te Twoje rybne arcydzieła az mnie rozsmakowały - podaj przepis:) uwielbiam łososia i szpinak

Re: Kacik kulinarny

Hej dziewczyny. Ja osobiście wole gotować niż piec ciasta. W sumie mało bawie się w wypieki. Wole eksperymenty w sałatkach, mięsach, zapach itd. Jak nie mogłam jeść cebuli (karmienie piersią) to do sałetek zawsze dodawałam troszkę pora i nie było zbytniej różnicy.
A dla wszystkich przepis na szybką sałatkę bez cebuli:)
-Makaron Tortellini z szynką lub serem
- czosnek do smaku
-2 pomidory
-ogórek zielony
-tarty ser
-majonez
-pieprz, sól do smaku
- 2 jajka na twardo

Do ugotowanego makaronu dodajemy pokrojone w kostkę pomidora i ogórka oraz jajka. Można dodać groszek, kukurydzę lub całą mieszankę ale niekoniecznie. Dodajemy majonezu, 2 ząbki czosnku przeciśnietego przez praskę oraz starty ser żółty.Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Czasem by zaostrzyć smak dodaje łyżeczkę musztardy

Re: Kacik kulinarny

Takiego narobiłyście mi apetytu na słodkości... Czy mogłaby któraś z Was podać dokładny przepis na ciasto ZIG ZAP. Baaardzo proszę!

Re: Kacik kulinarny

szpinakowa rolada z lososiem:

szpinak rozmrażamy (szpinak sam, bez smietany) i odsączamy po ugotowaniu i odparowaniu jak największej ilości wody
zimny mieszamy z surowym jajkiem w mikserze, dodatkowo ubijamy bialko i lekko mieszając dodajemy do szpinaku
pieczemy na blasze formując dosc gruby prostokąt, około 0,5 cm grubości
pieczemy 25 minut w 180 stopniach, az wyjdzie jakby gąbka:)
gdy ostygnie całość smarujemy serkiem almette, pasami- w roznych smakach
na 1,3 upieczonego szpinakowego placka nakładamy posiekanego wędzonego lososia
za pomocą "płachty" do suchi lub papieru na którym był pieczony szpinak- zawijamy w ciasna rolADĘ. gotowe:0

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Kacik kulinarny

c.d.

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Kacik kulinarny

ta rolade ze szpinakiem tez czesto robie jest pyszna:)

Re: Kacik kulinarny

ale robie troszke inaczej na zimno:)
szpinak smaze na masle stydze,na foli w ksztalt prostokat rozkladam mase(serek bialy do kanapek+2lyzki chrzanu)na to losos lub szynka parmenska,i szpinak,zwijam za pomoca tej foli w roadke i pyk do lodowki

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: