Kacik kulinarny

  • 2011-08-04, o 11:13
  • 219
  • 58 683
  • 67
  • 73

Re: Kacik kulinarny

A robiła któraś z was ciasto z marchewki? Jeżeli tak to prosiłabym o przepis. Słyszałam, że jest bardzo dobre, ale jakoś nie wiem nie mogę się do tego przekonać. Może jak sama spróbuję...

klaudusia0807

Ciasto marchewkowe uwielbiam:):)
Jeżeli jesteśmy w temacie ciastowo-warzywnym, to mam przepis na ciasto z cukinią Może brzmi dziwnie, ale cukinia wcalenie jest wyczuwalna, i gwarantuje, ze nikt jedząc je nie zgadnie, co jest tajemnym składnikiem Nawet tak wielki cukiniożerca jak ja( potrafiący pochłonąć to pyszne warzywko tonami, pod każdą postacią) nie potrafiłam wyczuć jej smaku.
Składniki:
110 g miękkiego masła
pół szklanki oleju
200 g drobnego cukru
cukier waniliowy
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
2 duże jajka
pół szklanki jogurtu naturalnego
300 g mąki pszennej
60 g kakao
2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej (opcjonalnie)
2 szklanki cukini startej na tarce o dużych oczkach (około 340 g)
60 g posiekanej gorzkiej czekolady
Masło zmiksować na jasną puszystą masę. Dodawać stopniowo olej i nadal miksować. Dodać cukier, wanilię, sodę, proszek do pieczenia, sól. Zmiksować. Po kolei wbijać jajka nie przestając miksować.Dodawać mąkę na przemian ze jogurtem,miksując. Dodać kakao i kawę, zmiksować. Na końcu dodać cukinię i czekoladę, wymieszać.Blachę o wymiarach 22 x 33 cm (ja piekłam w okrągłej tortownicy 26 cm). Wyłożyć do niej ciasto. Piec w temperaturze 170ºC przez około 40 - 45 minut (lub dłużej, do tzw. suchego patyczka). . Ciasto wyjąć, ostudzić.Można polać polewą.Ale wg mnie ciasto jest i tak wilgotne,dlatego ja robię bez.
Polecam do wypróbowania jak się już zacznie sezon cukiniowy. Ciasto jest pychota, a że zawiera warzywko to, zdrowsze jest i wyrzutów mniej:):)

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

Wpadłam na taki pomysł, bo właśnie ciasto piekłam i pomyślałam, że fajnie byłoby upiec coś nowego Ja w sumie wolę gotować niż piec

ewelinablbn

Ja zdecydowanie wolę piec:):)
Mam wiele znakomitych przepisów na ciasta.
Moje ulubione to m.in. Pychotka, blok, shrek, łabędzi puch,cynamonki( drożdżówki cynamonowe),ciasteczka owsiane ze słonecznikiem,sezamowiec,kokosanki,karpatka,napoleonka,szarlotka spod samiuśkich tatr,cytrynowe margerytki,knoppers,różne muffinki,sernik pod kokosową pierzynką.
A z przepisów mniej ciastowych znam fajny przepis na bajecznie prosty chlebek wieloziarnisty, pyszną granolę, oraz niezawodne ciasto na pizze:)
Jakby ktoś zainteresowany proszę śmiało pisać, chętnie się podzielę:):)

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

Ooo ja bym była zainteresowana ciastem na pizze i knoppersa, bo uwielbiam:) ooo i jeszcze te ciasteczka owsiane

A moja babcia ostatnio zrobiła ciasto z kwaśnej śmietany, bo dostała w pracy przepis i w życiu nie domyśliłabym się, że to jest zwykła śmietana a nie kremówka:D Trzeba upiec biszkopt, przekroić na pół i nasączyć wg uznania. Masę robi się ze zwykłej kwaśnej śmietany- 18% (duży pojemnik), należy dodać cukru też wg uznania i wymieszać. Lepiej nie miksować, bo śmietana się rozrzedzi. Masę wylewamy na jedną część biszkopta. Na masę kładziemy brzoskwinie albo truskawki i przykrywamy biszkoptem. Na wierzchu można polać mleczną czekoladą albo zalać galaretką i wstawić do lodówki, żeby masa stężała. I na prawdę możecie mi nie wierzyć ale ciasto jest przepyszne, proste i szybkie w wykonaniu i tanie. Jak późno się goście zapowiedzą to macie czas, żeby je zrobić. Mi też się nie chciało wierzyć, że ze zwykłej śmietany można zrobić tak dobre ciasto:)

W sumie to ja też wolę piec niż gotować, bo uwielbiam słodycze:) Jak dla mnie najlepszy jest sernik kakaowy-ale gorący i sernik z brzoskwiniami- też gorący:) Wgl uwielbiam gorące ciasta, tak samo jak drożdżowe z truskawkami-też takie prosto z piekarnika mniamm.Lubię też roladę rafaello. Oo i uwielbiam, to jest po prostu mój number one; sernik gotowany z karmelem i orzechami:) i gofry<3 to jest coś co kocham:D ale niestety moja gofrownica się zepsuła i kupiłam urządzenie 3in1 i ma za słabą moc na gofry;/ toster ok ale gofry strasznie długo trzeba piec:( Muszę zainwestować w nową gofrownicę, bo za długo bez gofrów nie wytrzymam:D

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Kacik kulinarny

Ooo ja bym była zainteresowana ciastem na pizze i knoppersa, bo uwielbiam:) ooo i jeszcze te ciasteczka owsiane

A moja babcia ostatnio zrobiła ciasto z kwaśnej śmietany, bo dostała w pracy przepis i w życiu nie domyśliłabym się, że to jest zwykła śmietana a nie kremówka:D Trzeba upiec biszkopt, przekroić na pół i nasączyć wg uznania. Masę robi się ze zwykłej kwaśnej śmietany- 18% (duży pojemnik), należy dodać cukru też wg uznania i wymieszać. Lepiej nie miksować, bo śmietana się rozrzedzi. Masę wylewamy na jedną część biszkopta. Na masę kładziemy brzoskwinie albo truskawki i przykrywamy biszkoptem. Na wierzchu można polać mleczną czekoladą albo zalać galaretką i wstawić do lodówki, żeby masa stężała. I na prawdę możecie mi nie wierzyć ale ciasto jest przepyszne, proste i szybkie w wykonaniu i tanie. Jak późno się goście zapowiedzą to macie czas, żeby je zrobić. Mi też się nie chciało wierzyć, że ze zwykłej śmietany można zrobić tak dobre ciasto:)

W sumie to ja też wolę piec niż gotować, bo uwielbiam słodycze:) Jak dla mnie najlepszy jest sernik kakaowy-ale gorący i sernik z brzoskwiniami- też gorący:) Wgl uwielbiam gorące ciasta, tak samo jak drożdżowe z truskawkami-też takie prosto z piekarnika mniamm.Lubię też roladę rafaello. Oo i uwielbiam, to jest po prostu mój number one; sernik gotowany z karmelem i orzechami:) i gofry<3 to jest coś co kocham:D ale niestety moja gofrownica się zepsuła i kupiłam urządzenie 3in1 i ma za słabą moc na gofry;/ toster ok ale gofry strasznie długo trzeba piec:( Muszę zainwestować w nową gofrownicę, bo za długo bez gofrów nie wytrzymam:D

klaudusia0807

Robiłam z tego przepisu i wyszedł bardzo dobry Knopers, więc polecam :
http://www.gotujmy.pl/ciasto-knoppers,p ... 89431.html

SKŁADNIKI:
Ciasto orzechowe:.
5 jajek.
1/2 szklanki cukru.
10 dag mąki pszennej.
szklanka orzechów włoskich siekanych.
1 łyżka bułki tartej.
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia.
Ciasto kakaowe:.
6 jaj.
1/2 szklanki cukru.
1/2 szklanki mąki pszennej.
1/2 szklanki mąki ziemniaczanej.
2 łyżki kakao ( kopiate) .
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
2 łyżki oleju.
Masa I:.
1 szklanka mleka.
1/2 szklanki cukru.
1 kostka margaryny.
2 szklanki mleka w proszku.
1 łyżka kakao.
1/2 szklanki siekanych orzechów.
Masa II:.
1,5 kostki margaryny.
5 łyżek kremu czekoladowego ( np. nutelli ).
2 łyżki spirytusu lub wódki.
Masa III:.
2 szklanki mleka.
2 łyżki cukru.
1 cukier waniliowy.
2 łyżki mąki pszennej.
2 łyżki mąki ziemniaczanej.
5 żółtek.
1 kostka margaryny.
1 jogurt brzoskwiniowy ( mały ).
+ 2 płaty wafla.
+ polewa czekoladowa .
......PRZYGOTOWANIE:
Ciasto orzechowe : białka ubijamy na sztywną pianę dodajemy żółtka i cukier , a potem resztę składników . Ciasto kakaowe :białka ubić na sztywno dodać cukier i żółtka , potem mąki i kakao, proszek i olej . OBYDWA CIASTA PO OSTUDZENIU DZIELIMY NA 2 CZĘŚCI . Masa 1 : Mleko zagotowujemy z cukrem i dodajemy kakao , studzimy .Margarynę ucieramy , stopniowo dodając ostudzone mleko i dodajemy mleko w proszku i orzechy . Masa 2 : margarynę ucieramy , dodajemy nutellę i spirytus . Masa 3: szklankę mleka zagotować z cukrami . Drugą szklankę mleka połączyć z mąkami i żółtkami , stopniowo wlewając na gotujące mleko ( energicznie mieszać ). Margarynę utrzeć , dodać stopniowo ostudzony " budyń " , a na końcu utrzeć z jogurtem . Układamy : Wafel - masa I - ciasto orzechowe - masa II - ciasto kakaowe - masa III - ciasto orzechowe - masa II - ciasto kakaowe - masa I - wafel, polewa czekoladowa

Re: Kacik kulinarny

A znacie może przepis na „Ciastka z dziurką odpustowe” nigdzie nie mogę takiego przepisu znaleźć tak wyglądają :

Re: Kacik kulinarny

Ooo ja bym była zainteresowana ciastem na pizze i knoppersa, bo uwielbiam:) ooo i jeszcze te ciasteczka owsiane

A moja babcia ostatnio zrobiła ciasto z kwaśnej śmietany, bo dostała w pracy przepis i w życiu nie domyśliłabym się, że to jest zwykła śmietana a nie kremówka:D Trzeba upiec biszkopt, przekroić na pół i nasączyć wg uznania. Masę robi się ze zwykłej kwaśnej śmietany- 18% (duży pojemnik), należy dodać cukru też wg uznania i wymieszać. Lepiej nie miksować, bo śmietana się rozrzedzi. Masę wylewamy na jedną część biszkopta. Na masę kładziemy brzoskwinie albo truskawki i przykrywamy biszkoptem. Na wierzchu można polać mleczną czekoladą albo zalać galaretką i wstawić do lodówki, żeby masa stężała. I na prawdę możecie mi nie wierzyć ale ciasto jest przepyszne, proste i szybkie w wykonaniu i tanie. Jak późno się goście zapowiedzą to macie czas, żeby je zrobić. Mi też się nie chciało wierzyć, że ze zwykłej śmietany można zrobić tak dobre ciasto:)

W sumie to ja też wolę piec niż gotować, bo uwielbiam słodycze:) Jak dla mnie najlepszy jest sernik kakaowy-ale gorący i sernik z brzoskwiniami- też gorący:) Wgl uwielbiam gorące ciasta, tak samo jak drożdżowe z truskawkami-też takie prosto z piekarnika mniamm.Lubię też roladę rafaello. Oo i uwielbiam, to jest po prostu mój number one; sernik gotowany z karmelem i orzechami:) i gofry<3 to jest coś co kocham:D ale niestety moja gofrownica się zepsuła i kupiłam urządzenie 3in1 i ma za słabą moc na gofry;/ toster ok ale gofry strasznie długo trzeba piec:( Muszę zainwestować w nową gofrownicę, bo za długo bez gofrów nie wytrzymam:D

klaudusia0807

Rolada rafaello? Znam różne wersje tego ciasta ale o roladzie nie słyszałam.Kokos uwielbiam dlatego jak możesz to zdradź przepis

Pizza
Wychodzą z tego 3 spody do pizzy średnica 30 cm( ale ja robie jeden okrągły i dwa prostokątne 22-33 cm czy coś takiego i jest ok)
Ciasto:
1 25 g drożdży
1,5 szklanki ciepłej wody
3,5 szklanki mąki pszennej
1 łyżka oliwy z oliwek
1,5 łyżeczki soli
Drożdże rozpuścić w wodzie,dodać łyżkę mąki odstawić na 5 - 10 minut.Mąkę przesiać, zrobić w niej zagłębienie, do którego wlać drożdże, oliwę, dodać 1,5 łyżeczki soli. Ciasto dobrze wyrobić, umieścić w naczyniu, przykryć ściereczką i pozostawić do podwojenia objętości (około 1,5 godziny).Wyrośnięte ciasto uderzyć pięścią. Podzielić na 3 równe części. Z nich uformować spody na pizzę, pozostawiając grubsze brzegi.Na wierzch sos pomidorowy( ja robię go z puszki pomidorów w kostce, ketchupu i odrobiny koncentratu, do tego parę wyciśniętych ząbków czosnku,mnóstwo ziół oraz sól pieprz do smaku). Na sos ulubione dodatki (wg upodobania) .Piec około 15 - 20 minut w maksymalnej temperaturze piekarnika ( u mnie 250ºC). Starty ser nakładać kilka minut przed końcem pieczenia.

Ja mam trochę inny przepis na knoppersa

Białą masa:
170g masła(miękkiego)
1/4 szklanki mleka
1/4 szklanki cukru
1,5 szklanki mleka w proszku
W małym garnuszku gotujemy mleko z cukrem, do chwili aż cukier się rozpuści,na niedużym ogniu żeby nie przypalić..Masę ostudzić. W drugim naczyniu ubijamy masło(mikserem) na puszystą białą masę. Do masła dodajemy stopniowo po łyżce masy mlecznej, i miksujemy aż będzie gładka.Następnie powoli dodajemy mleko w proszku i miksujemy,do czasu aż nie będzie grudek.
Masa orzechowa:
100 g masła
150 g nutelli
1 łyżka kakao
2 czubate łyżki zmielonych orzechów laskowych
100 g orzechów laskowych podpieczonych i posiekanych (najlepiej podpiec w piekarniku, ewentualnie na suchej patelni zrumienić)
Masło, nutellę, kakao zmiksować, na koniec dodać zmielone i posiekane orzechy.Wszystko wymieszać.
Ponadto:
3 suche wafle(takie prostokątne ja kupuję w srebrnej folii i dla mnie są najlepsze)
60g mlecznej czekolady
60g gorzkiej czekolady
Pierwszy blat wafla kładziemy na desce i smarujemy orzechową masą, na to drugi blat, który smarujemy masą białą, kładziemy ostatni blat.Wszystko obciążyć czymś i włożyć do lodówki do stężenia.( na kilka h)
Po wyjęciu posmarować blat od strony masy białej rozpuszczoną w kąpieli wodnej czekoladą.Poczekać aż stężeje w lodówce i wcinać:)

Ciasteczka owsiane
1/3 szklanki cukru
1 i 1/3 szklanki mąki pszennej
1 szklanka płatków owsianych
1 szklanka ziaren słonecznika(ja daję z górką bo uwielbiam prażony słonecznik)
1 kostka miękkiego masła(250 g)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
Słonecznik uprażyć na suchej patelni aż będą złote.Masło utrzeć z cukrem, cukrem waniliowym i proszkiem.Dodać ostudzony słonecznik i płatki owsiane i wszystko wymieszać.Następnie dodać mąkę i zagnieść.Konsystencja ciasta jest miękka i tłustawa,ale tak ma być, im więcej mąki tym będą twardsze.Z ciasta lepić spłaszczone kulki o wielkości mniej więcej orzecha włoskiego.Piec 15 min w tem 175 stopni, na złoty kolor.

Ciastka owsiane II (chrupiące)
200 g miękkiego masła
3/4 szklanki cukru
1 duże jajko
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
1 szklanka mąki pszennej
3/4 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
2,5 szklanki płatków owsianych

Masło utrzeć(można mikserem) , dodać cukier i ucierać na biały puch.Dodać jajko i dalej ucierać. Sypkie składniki wsypać do drugiego naczynia , wymieszać i dodać do masła.Wszystko razem wymieszać(zmiksować).Z ciasta zrobić spłaszczone kulki wielkości orzecha włoskiego.Sporo urosną wiec układać w odstępach. Piec w tem 180 stopni 15-18 min do złotego koloru.
Te ciastka spokojnie można trzymać nawet 2 tyg w szczelnym naczyniu( u mnie po tym czasie trzymane w blaszanej puszcze były chrupiące i tak samo smaczne jak pierwszego dnia

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

A znacie może przepis na „Ciastka z dziurką odpustowe” nigdzie nie mogę takiego przepisu znaleźć tak wyglądają :

Andrea

Ja o takich pierwsze słyszę.Więc nie pomogę raczej. Znalazłam co prawda jeden jakiś,ale tam musi coś być złe, bo na1kg mąki idzie 70dag cukru i do tego 5dag miodu, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić:D A pamiętasz czy robi się je na drożdżach, sodzie czy proszku? Ja mam przepis na takie fajne kruchutki coś \'ala francuskie( tylko nie trzeba się męczyć w zawijanie masła i ciasto i kilkukrotne wałkowanie jak w prawdziwym cieście francuskim, a smak mają podobny)

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

A znacie może przepis na „Ciastka z dziurką odpustowe” nigdzie nie mogę takiego przepisu znaleźć tak wyglądają :

Andrea

Ja o takich pierwsze słyszę.Więc nie pomogę raczej. Znalazłam co prawda jeden jakiś,ale tam musi coś być złe, bo na1kg mąki idzie 70dag cukru i do tego 5dag miodu, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić:D A pamiętasz czy robi się je na drożdżach, sodzie czy proszku? Ja mam przepis na takie fajne kruchutki coś \'ala francuskie( tylko nie trzeba się męczyć w zawijanie masła i ciasto i kilkukrotne wałkowanie jak w prawdziwym cieście francuskim, a smak mają podobny)

A z odpustem to mi się kojarzy tylko pańska skórka i obwarzanki takie nawinięte na długi sznurek

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

a zna może któraś przepisy na ciasta typu: mars, snikers, kinder bueno, mleczna kanapka ?

Re: Kacik kulinarny

a zna może któraś przepisy na ciasta typu: mars, snikers, kinder bueno, mleczna kanapka ?

KamiluŚkaa

Robiłam kiedyś coś \'ala mleczna kanapka, nie smakowało dokładnie jak ta ze sklepu ale była równie dobra
Biszkopt:
6 jajek
3/4 szklanki cukru
pół szklanki mąki pszennej
pół szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki kakao
2 łyżki oleju
Białka oddzielić od żółtek, ubić z nich pianę, pod koniec ubijania wsypać powoli cukier , następnie dodać żółtka i miksować jakiś czas,aż masa będzie puszysta i biała. Mąkę , proszek i kakao przesiać dodać do jajek,dodać olej i delikatnie wymieszać.Ciasto wylać do blachy 25x35 piec ok 25 min w tem 170 stopni do suchego patyczka

Masa mleczna:
2 szklanki mleka w proszku
pół szklanki mleka
mniej niz 2/3 szklanki cukru
350 g masła
16g cukru waniliowego
To jest porcja z przepisu oryginalnego, ja jak pierwszy raz robiłam to miałam wrażenie,że masy jest ciut za dużo dlatego jak robiłam kolejny raz to zmniejszyłam składniki masy o 1/3 i było w sam raz( ale to kwestia gustu).
Mleko(zwykłe)zagotować z cukrami.Ostudzić.Masło utrzeć na biały puch.Powoli do niego dodawać ostudzone mleko, dalej ucierać.Do masy dodać przesiane mleko w proszku i dalej ucierać,aż nie będzie grudek.
Ciasto można polać polewą( jak w oryginale, ja nie lubię i wole bez.
Polewa: tabliczka gorzkiej lub mlecznej czekolady 50 g masła( rozpuszczamy w kąpieli wodnej i lejemy na ciasto)
I do lodówki.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: