Sposób na wypadające włosy!!!

  • 2012-03-05, o 21:26
  • 206
  • 93 757
  • 85
  • 121

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

hmm .. więc tera z mam do wyboru aż dwa szampony może zakupię obydwa i zobaczę który będzie lepiej działał czytałam już bardzo wiele na temat tego szamponu babydream z Rossman\'a i ostatnio będąc w Rossman\'ie miała go zakupić ale już nie było ;/ sprzedawczyni powiedziała że idzie jak ciepłe bułeczki

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Ja nie jestem do końca przekonana do szamponu BabyDream, może dlatego, że słabo się pieni. Próbowałam go używać metodą kubeczkową (mieszanie szamponu z odrobiną wody), a także przelewałam do go specjalnego atomizera, który robi pianę z płynu - i niewiele to pomogło. Po jednym myciu nie zawsze miałam wrażenie, że włosy są już dobrze oczyszczone po oleju. Zapach i konsystencja też mi nie do końca przypadły do gustu. Ale chyba jestem wyjątkiem, bo faktycznie na blogach i forach jest on zachwalany. Obecnie używam innego szamponu, który co prawda nie ma w składzie SLS ani SLES, ale ma inny silny detergent (sodium ammonium sulfate), więc też nie jestem do niego przekonana. Inna rzecz, że efekty olejowania widzę na włosach nawet po umyciu ich szamponem z SLS. Może nie jest on tak szkodliwy, skoro olej trzymamy na włosach kilka godzin, a szampon ma z nimi kontakt tylko przez chwilkę? Nie wiem, muszę o tym jeszcze poczytać.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

ja czytałam ostatnio artykuł o tym że najlepszy szampon powinien się jak najmniej pienić, ponieważ jeśli wytwarza dużo piany to znaczy że ma za dużo składników nawilżających, co sprawia że po jednym dniu włosy wyglądają na nieświeże ;/

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

To pewnie działa na zasadzie, że im bardziej szampon się pieni, tym więcej zawiera szkodliwej dla włosów chemii. W moim przypadku to kwestia przyzwyczajenia, że pianą można ładnie umyć włosy. Ale dopiero od niedawna interesuję się naturalną pielęgnacją włosów i dopiero testuję kosmetyki o łagodnym składzie, można znajdę dla siebie coś lepszego niż babydream.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

To pewnie działa na zasadzie, że im bardziej szampon się pieni, tym więcej zawiera szkodliwej dla włosów chemii. W moim przypadku to kwestia przyzwyczajenia, że pianą można ładnie umyć włosy. Ale dopiero od niedawna interesuję się naturalną pielęgnacją włosów i dopiero testuję kosmetyki o łagodnym składzie, można znajdę dla siebie coś lepszego niż babydream.

nienasycenie

bo my ogólnie jestesmy przyzwyczajone do piany..bez niej czujemy sie "niedomyte" ..szamponem o łagodnym składzie da rade umyc włosy i za 1 razem,sztuką natomiast dla mnie jest umycie włosów z olei-odżywką ...nie jestem pewna ,czy kiedys nawet o tym sposobie nie wspominala Anwena..ale któras dziewczyna z blogu włosowego na pewno..

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Ja nie jestem do końca przekonana do szamponu BabyDream, może dlatego, że słabo się pieni. Próbowałam go używać metodą kubeczkową (mieszanie szamponu z odrobiną wody), a także przelewałam do go specjalnego atomizera, który robi pianę z płynu - i niewiele to pomogło. Po jednym myciu nie zawsze miałam wrażenie, że włosy są już dobrze oczyszczone po oleju. Zapach i konsystencja też mi nie do końca przypadły do gustu. Ale chyba jestem wyjątkiem, bo faktycznie na blogach i forach jest on zachwalany. Obecnie używam innego szamponu, który co prawda nie ma w składzie SLS ani SLES, ale ma inny silny detergent (sodium ammonium sulfate), więc też nie jestem do niego przekonana. Inna rzecz, że efekty olejowania widzę na włosach nawet po umyciu ich szamponem z SLS. Może nie jest on tak szkodliwy, skoro olej trzymamy na włosach kilka godzin, a szampon ma z nimi kontakt tylko przez chwilkę? Nie wiem, muszę o tym jeszcze poczytać.

nienasycenie

ja jak umyje wlosy z sls tez widze rezultaty...co do szkodliwosci ,to chodzi raczej o to,ze sls przedostaje sie do organizmu i pozostaje w nim do kilku dni..kumuluje sie i powstaja roznego rodzaju chorobska..moze to trwac latami..jak wiecej doczytasz,,to dopisz ::):) sls nie jest tak szkodliwy ,o ile odpowiednia ilosc do umycia wlosow rozcienczy sie z wodą..przynajmniej ja zawsze rozcienczam ,o ile taki szampon uzywam.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Tak, tak, Anwena pisała o myciu włosów odżywką, ale tego jeszcze nie próbowałam. Oczywiście o kumulowaniu się SLS w organizmie też czytałam, tylko spotkałam się z opiniami, że w tak krótkim kontakcie, jakim jest mycie włosów, żadne szkodliwe składniki nie dostaną się do skóry. To oczywiście nie jest moja opinia, przytaczam tylko gdzieś przeczytane zdanie.

Powiem Wam, że ja mam mieszane uczucia na ten temat, bo z jednej strony kiedyś nie było takiej chemii i ludzie byli czyści, zadbani, kobiety pięknie wyglądały, zachowywały młody wygląd na lata - może więc warto wrócić do naturalnej pielęgnacji? Z drugiej strony, współcześnie wokół nas jest tyle chemii (w jedzeniu, kosmetykach, w zabawkach czy dziwnych tkaninach, z jakich szyje się tanie ubrania), jaki więc wpływ na nasz organizm będzie miało odstawienie szamponu z detergentem? Ale to tylko moje dywagacje, wciąż za mało o tym wszystkim wiem, więc nie wydaję opinii.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Co do szamponu BAN to nie wiem co powoduje taką dużą ilość piany, ale w składzie SLS nie znalazłam (SKŁAD: amla, aritha, shikakai, cocomonoethanolamide, cocodiethanolamide, aos, polyquaternium, emulsifiter & Thickening agens, preservatives, perfumes, colour (CI#20470, 15985, 14720 & 42090), Water)
Jak mam szampon, który nie chce się pienić to włosy mam jakieś niedomyte, oklapnięte

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

ammb - Ja sama nie znam jeszcze działania wszystkich składników szamponu, więc przekopiuję tu to, co znalazłam na wizażu na temat tego szamponu:

"Niestety przypuszczam, że nie jest to faktyczny składy INCI.
Szampon zawiera
* hinduskie ziela wzmacniające i myjące włosy
* składniki stabilizujące, pianotwórcze, myjące;
* antystatyk: polyquaternium, który ułatwi rozczesywanie, wygładzi łuskę
* niezidentyfikowany aos oraz składniki emulgujące i zagęszczające;
* niezidentyfikowane konserwanty oraz zapach, składniki nadające kolor oraz wodę.

Niezgodny z CG"

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

ja także jeszcze nie poznałam jak działają wszystkie składniki szamponów ale mam zamiar to nadrobić ..

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: