Sposób na wypadające włosy!!!

  • 2012-03-05, o 21:26
  • 206
  • 93 762
  • 85
  • 121

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Jeżeli nie jest to wypadanie powiązane z innymi dolegloiwościami albo powodujące łysienie, warto zacząć kurację od suplementów diety. Czasem wypadanie jest jedynie objawem osłabienia, zwłaszcza teraz po zimie kiedy dieta jest uboga w składniki odżywcze, a włosy sa przesuszone. Dla tego warto sięgnąć po takie preparaty jak Ha-Pantoten Optimum, ze względu na najbogatszy na rynku skład i potwierdzoną skutecznośc jest jednym z najchętniej wybieranych przez polaków preparatów. Dzięki temu zdobyć go można właściwie w każdej aptece.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Seboradin jest dobry, mnie leciały i po miesiącu było lepiej. Teraz po zimie znów muszę zrobić sobie kurację.

brzooska

ja także używam Seboradin to naprawdę dobry kosmetyk i warty polecenia !

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Ja też mam ten problem i zaczęłam akcję ratunkową. Na pierwszy ogień idzie koktajl z jabłka i pietruszki oraz wcierka Jantar, dodatkowo łykam magnez, bo zauważyłam, że jego niedobór pogarsza u mnie ten problem. Przynajmniej raz w tygodniu nakładam na włosy olej. Niestety, nie umiem wyrzec się suszenia

ammb - Czym różnią się te oleje? Jak oceniasz ich działanie? Ja na razie stosuję amlę zamiennie z olejem kokosowym i olejkiem pomarańczowo-brzozowym, ale w tym tygodniu powinien też dotrzeć do mnie olej arganowy i olej z pestek malin, może one będą jeszcze skuteczniejsze.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

jak robi się ten koktajl z jabłka i pietruszki ?

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Koktajl - 1 jabłko myjemy, kroimy na ćwiartki, wydrążamy środek, wrzucamy do blendera. Pęczek pietruszki myjemy i wrzucamy do pietruszki. Robimy z tego mus, dodajemy pół szklanki wody mineralnej. I pijemy na zdrowie

Ja dopiero dziś dostanę w swoje ręce olejek arganowy, więc nie wypowiadam się. Dotychczas amlę i olej kokosowy wcierałam też w skórę głowy.

A jakie stosujecie metody olejowania włosów? Bo ja już próbowałam wcierać w suche włosy, ale także moczyłam włosy w wodzie z rozpuszczonym olejkiem i pozwalałam potem włosom wyschnąć. Próbowałam też nakładać olej na włosy pokryte odżywką. U mnie chyba najlepiej sprawdzają się dwie pierwsze metody, ale jeszcze wciąż za krótko eksperymentuję z olejami, by powiedzieć coś więcej.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Słyszałam o tym koktajlu,ale jeszcze nie próbowałam Czy obierasz jabłko ze skórki?

Jak często pijesz? Codziennie? I po jakim czasie zauważyłaś efekty?

Mademoiselle

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Ja piję dopiero od kilku dni, więc efektów jeszcze nie widać, ale jest to dla mnie smaczny i zdrowy zastępnik kolacji. Jabłko daję ze skórką, bo przecież ona ma najwięcej witamin. Podobno ten sok wyciskany z sokowirówki jest wystarczająco rzadki i nie trzeba dolewać wody, ale wydaje mi się, że dodanie wody dobrej jakości to tylko dodatkowa dawka witamin

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Nie wiem czy juz bylo na forum ale czytalam kiedys o maseczce z majonezu, dodaje sie jajko lub samo zoltko nie pamietam i troche oliwy z oliwek. Wczesniej tez czytalam, ze dziewczyny klada na glowe sam majonez jako maseczke co mnie bardzo zdziwilo .

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

O majonezie nigdy nie słyszałam, ale może to ma sens: jajko, oliwa... same dobroczynne składniki! Ale czytałam o tym, że maseczka z całego jajka jest bardzo trudna do zmycia, bo pod wpływem temperatury jajko się ścina i oblepia włos, dlatego podobno trzeba bardzo dokładnie oddzielić białko od żółtka i robić maseczkę z samego żółtka.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Masz racje, same zoltka :


Składniki:
6 łyżek majonezu (normalnego-nie może być light ani zaden odtłuszczony-ryzyko wysuszenia włosów)
3 łyżki oliwy z oliwek
3żółtka

Wystarczy dobrze wymieszać i nałożyc na całą długość włosów oprócz skóry głowy. Zakładamy czepek, lub jakąs folię ochronną i ręcznik, ciepło otworzy łuski włosowe i maska będzie miała szansę wniknąć we włosy. Trzymamy na głowie około 20min i spłukujemy dokładnie ciepłą wodą po czym myjemy włosy.

Zobaczcie jakie dziewczyna ma wlosy :

http://beautywizaz.blogspot.com/2011/11 ... onezu.html

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: