Sposób na wypadające włosy!!!

  • 2012-03-05, o 21:26
  • 206
  • 93 746
  • 85
  • 121

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Hmm... ciekawe... robimy forumowy eksperyment?

Moim włosowym guru jest Anwena (to jej blog: www.anwena.blogspot.com), podczytuję ją od dawna i motywuje mnie od zapuszczania włosów.

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

także podczytuję Awenę

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Koktajl - 1 jabłko myjemy, kroimy na ćwiartki, wydrążamy środek, wrzucamy do blendera. Pęczek pietruszki myjemy i wrzucamy do pietruszki. Robimy z tego mus, dodajemy pół szklanki wody mineralnej. I pijemy na zdrowie

Ja dopiero dziś dostanę w swoje ręce olejek arganowy, więc nie wypowiadam się. Dotychczas amlę i olej kokosowy wcierałam też w skórę głowy.

A jakie stosujecie metody olejowania włosów? Bo ja już próbowałam wcierać w suche włosy, ale także moczyłam włosy w wodzie z rozpuszczonym olejkiem i pozwalałam potem włosom wyschnąć. Próbowałam też nakładać olej na włosy pokryte odżywką. U mnie chyba najlepiej sprawdzają się dwie pierwsze metody, ale jeszcze wciąż za krótko eksperymentuję z
olejami, by powiedzieć coś więcej.

nienasycenie

u mnie olej kokosowy sie wogóle nie sprawdził..wlosy moglam umyc 3 razy i byly takie szorstko-tępe..za to amla jest wspaniała i olej z vatiki kaktusowy,sesa tez sie dobrze sprawuje,oraz hitem jest ostatnio zakupiony olej migdałowy z KMC ,stosowany do nawilzania ciala ,praktycznie do wszytskiego..ale nawilzanie ciala jest po tym olejku rewelacyjne.......ja nakładalam olejek na suche wlosy,na lekko zwilzone i jedynie w oleju sezamowym dodanym do wody ,moczyłam włosy ....amli mi szkoda wlewac do wody ,wole ja nakladac bezposrednio na skore głowy i wlosy.. ostatnio po umyciu i wysuszeniu wlosow ,dodatkowo wcieram minimalna ilosc amli (doslownie kropelke) w koncowki..zeby zapobiec rozdwajaniu..

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Dziewczyny a olejek arganowy to też stosujecie na całą długośc włosa??
Bo ja wcieram go tylko w końcówki i jestem tez mega zadowolona, bo pięknie je nawilża, wygładza.

Alimakeup

olejek arganowy mozesz smialo wcierac w całe wlosy ,jak i w skóre głowy:):)mozesz takze po kapieli ,wetrzec olejek arganowy w lekko wilgotna skóre...zobaczysz jaką super skóre bedziesz miala ..ja poluje na arganowy ,ale bede chyba musiala zakupic z netu...

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Ja piję dopiero od kilku dni, więc efektów jeszcze nie widać, ale jest to dla mnie smaczny i zdrowy zastępnik kolacji. Jabłko daję ze skórką, bo przecież ona ma najwięcej witamin. Podobno ten sok wyciskany z sokowirówki jest wystarczająco rzadki i nie trzeba dolewać wody, ale wydaje mi się, że dodanie wody dobrej jakości to tylko dodatkowa dawka witamin

nienasycenie

takie drinki to u mnie sa na porzadku dziennym ,nie dosc ze ogromna dawka witamin ,to w dodatku sa strasznie syte,,ja daje cale jablko z pestkami..kombinacji jest mnostwo..mozna dac,jablko,marchew,szpinak ,kiwi ,banan ..pychaaaaaa.. mozna dodac otreby zytnie,pszenne..co kto woli..

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

Ja też mam ten problem i zaczęłam akcję ratunkową. Na pierwszy ogień idzie koktajl z jabłka i pietruszki oraz wcierka Jantar, dodatkowo łykam magnez, bo zauważyłam, że jego niedobór pogarsza u mnie ten problem. Przynajmniej raz w tygodniu nakładam na włosy olej. Niestety, nie umiem wyrzec się suszenia

ammb - Czym różnią się te oleje? Jak oceniasz ich działanie? Ja na razie stosuję amlę zamiennie z olejem kokosowym i olejkiem pomarańczowo-brzozowym, ale w tym tygodniu powinien też dotrzeć do mnie olej arganowy i olej z pestek malin, może one będą jeszcze skuteczniejsze.

nienasycenie

Mój ulubiony olejek sesa właśnie mi się skńczył, będę musiała jeszcze kiedyś go kupić. Narazie postanowiłam najpierw wyczerpać pozostałe olejki. Jesli chodzi o różnicę między amlą a sesą, mogę tylko opisać swoje odczucia po ich stosowaniu. Sesa (o egzotycznym zapachu) zmniejszył wypadanie moich włosów. Włosy są po nim lsniące, miękkie, puszyste i uwielbiam zapach tego olejku. Przy stosowaniu amli też zauważyłam, że przestały mi garściami wypadać włosy. Po tym olejku włosy błyszczą i wydają się grubsze, uniesione, kolor włosów jakby głębszy - odświeżony. Zapach amli intensywny, coś jakby ziołowy - jak dla mnie ujdzie ale nie należy do moich ulubionych;) Amle trudniej zmyć jeśli myje się włosy zwykłym szamponem. Nie mam już problemów ze zmywaniem olejków od kiedy używam szamponu BAN oczyszczającego. Olejki oceniam bardzo pozytywnie i nadal będę je stosować

http://historiawlosow.blox.pl/html

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

możesz napisać coś więcej o szamponie BAN ?

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

To jest dokładnie ten szampon http://www.helfy.pl/zdrowe-dlugie-wlosy ... yszczajacy Jest gęsty, ciemny, wystarczy nieduża ilość i bardzo mocno się pieni. Mega wydajny Ja zmywam nim olejek jednym myciem Myje nim włosy głównie po olejkowaniu i przed hennowaniem. Nie zawiera SLS

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

to bardzo fajny! może go zakupię, ponieważ mam zamiar olejować włosy a czytałam że czasem bardzo trudno zmywa się olejek z włosów

Re: Sposób na wypadające włosy!!!

u mnie amle i kaktus sie zmywaja za 1 razem,obojetnie jakiego bym nie uzywala szamponu..mam shikakai i tez jest swietny..bardzo wydajny,fakt-super sie pieni ,ale zawiera sls niestety..uzywam go sporadycznie..najgorzej bylo zmyc olejek kokosowy i sese.....ostatnio wyslali mi szampon babydream dla dzieci,polecany na forach do zmywania olei z rossmanna..nie zawiodlam sie,,i co najwazniejsze nie zawiera sls..a kosztuje dokladnie pare zlotych..::)
ja mam ten:
http://www.helfy.pl/szampon-shikakai

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: