Na ratunek zniszczonym włosom

  • 2011-04-08, o 22:46
  • 210
  • 111 107
  • 37
  • 101

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

U mnie na poprawę jakości włosów z czasem fajnie wpłynął HB Jeunesse, ten powiększający objętość włosów. Tylko musisz być cierpliwa i systematyczna, dbać o włosy - i unikać prostownicy

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

U mnie dały radę tabletki ze skrzypem, ale brałam Multiskrzyp, Skrzypowita mi nie pomagała. Oprócz tego, że włosy nabrały sprężystości i blasku, to jeszcze przestały się puszyć jak wściekłe. Tylko Multiskrzyp brałam przez 2 miesiące - poprawa była po ok. 3 tygodniach.

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

A używałyście może olejku arganowego? Ma bardzo dobre działanie ma słabe włosy, wzmacnia a co najwazniejsze ma się do czynienia z produktem w 100% naturalnym. Można spróbować olejowania chociaż ja nie mam do tego cierpliwości (jednak trochę trzeba się z tym pobawić) tak wiec lubię kosmetyki z zawartością tego olejku w składzie.
W zeszły piątek zakupiłam sobie akurat szampon i odżywkę z serii Argan Professional w... biedronce Mają aktualnie promocję w ramach, której można sprawić sobie te kosmetyki w cenie 9,99 zl tak więc możecie wypróbować za niewielkie pieniądze czy Wam to odpowiada. Ja jak na razie jestem zadowolona ponieważ już po pierwszym użyciu widzę odmianę. Włosy są mocniejsze, bardziej błyszczące i się nie puszą.
Nie będę tak chwaliła ponieważ dopiero co zaczęłam stosować ale jak na razie jestem bardzo pozytywnie nastawiona.

Ludzie zbyt często za­pomi­nają, że przepłynąć pół je­ziora i wrócić - to tak, jak­by przepłynąć je całe.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

ja mam olejek arganowy z bielendy taki 3w1 jest bardzo fajny ze wzgledu na to ze po innych od razu po wysuszeniu mialam efekt jakby juz przetluszczonych włosów, a po tym są świeże, gładkie i super mięciutkie:)

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

Dziewczyny, jak sobie radzicie nie tyle ze zniszczonymi włosami, co z wypadającymi? Przyznam, że mam ten problem i podeszłam do niego z początku, tak jak do problemu ze zniszczonymi włosami, czyli olejowanie, odżywki, maseczki, suplementy diety, prostownica poszła w kąt, z suszarki trudniej mi zrezygnować, ale zainwestowałam ostatnio w taką z dodatkowym zimnym nawiewem, kupiłam też szczotkę z naturalnego włosia dzika, nota bene skóra po niej potwornie swędzi, ale włosy się nie elektryzują. I nic, włosy jak wypadają, tak wypadały, czy to może być sprawa genów? Nie jestem jeszcze łysa, ale codziennie tracę sporo włosów, na szczęście mam ich jeszcze sporo, więc może tak tego nie widać, ale martwi mnie znajdowanie swoich włosów niemal na każdym ubraniu, oparciach krzeseł, na szczotce, wannie etc. Ostatnio słyszałam, że pielęgnację włosów powinno się dostosować do stopnia ich porowatości, co o tym myślicie? Wynikało by stąd, że mam włosy o wysokiej porowatości. Wypadanie włosów - czy to ja histeryzuję, czy to realny problem?

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

Przyczyną wypadania włosów może być: stres i przemęczenie, problem z tarczycą,zła dieta (cenne dla włosów są: żelazo, witamina H (biotyna), witamina A, witaminy z grupy B, kwas foliowy, a także krzem, magnez, cynk oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki te znajdziesz m.in. w: mleku i jego przetworach, jajach, owocach, warzywach, orzechach, drożdżach, kaszach, wątróbce, rybach, drobiu, czerwonym mięsie),anemia, nadmierne wysuszenie, częste farbowanie, rozjaśnianie oraz stosowanie nieodpowiednich lub zbyt silnych preparatów do stylizacji włosów,pory roku(zwiększenie wypadania włosów jesień oraz wiosna).

Kiedyś miałam ten sam problem, ale aktualnie jest już dobrze od 1,5 roku. Zmieniłam dietę czyli więcej jedzenia z tymi witamina o których wyżej wspomniałam.No i oczywiście zero suszarki prostownicy i jak najmniej tego typu urządzeń. U mnie to przyniosło pozytywne skutki, czyli znikoma ilość wypadania włosów.

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

Sama dieta, a co z kosmetykami? Po przeczytaniu nieco na ten temat widzę, że przede wszystkim poleca się naturalną pielęgnację.

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

Poza pielęgnacją warto zmienić dietę ewentualnie brać suplementy/witaminy typu Skrzypowita, Vitapil, Biotebal, itp. Co jakiś czas używam przez 3-4 m-ce i robię przerwę bo też mam problem z wypadaniem włosów zwłaszcza na wiosnę i jesień dlatego się wspomagam:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

Poza pielęgnacją warto zmienić dietę ewentualnie brać suplementy/witaminy typu Skrzypowita, Vitapil, Biotebal, itp. Co jakiś czas używam przez 3-4 m-ce i robię przerwę bo też mam problem z wypadaniem włosów zwłaszcza na wiosnę i jesień dlatego się wspomagam:)

Nitka24

Dziękuję za rady:) Biegnę po suplement

Re: Na ratunek zniszczonym włosom

Jakieś 2 tygodnie temu wykończyłam belissę a teraz biorę vitapil bo najlepiej na mnie działa ale mała rada co do jego stosowania to połykaj w połowie posiłku dość obfitego np śniadania bo inaczej możesz mieć mdłości lub inne rewolucje

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: