Laserowa korekta wzroku

  • 2013-03-07, o 19:50
  • 125
  • 48 128
  • 48
  • 87

Laserowa korekta wzroku

Cześć:) Mam dużą krótkowzroczność na obu oczach,ostatnio byłam na kwalifikacji pod laser ale jak coś to mam termin na połowę/koniec czerwca a teraz mam pełno obaw i lęków przed zabiegiem... Może ktoś miał robiony zabieg i może się podzielić odczuciami,wrażeniami,itd?

Re: Laserowa korekta wzroku

Mój znajomy miał zabieg laserowy kilka lat temu i jest bardzo zadowolony, ale oczywiście wiele zależy od specjalisty, który robi zabieg...

Mademoiselle

Re: Laserowa korekta wzroku

ja niestety nie moge miec korekcji:( to moj największy kompleks:( bo bardzo bym chciala i było juz blisko:(

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Laserowa korekta wzroku

Dlaczego nie możesz mieć korekty??

Re: Laserowa korekta wzroku

najzwyczajniej w swiecie nie klasyfikuje sie do zabiegu:(

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Laserowa korekta wzroku

oj to szkoda... Ja 3 lata temu byłam na klasyfikacji w Katowicach,przeszłam ją pozytywnie lecz powiedzieli mi że mam za dużą wadę wzroku (-11 na obu oczach) a oni mają za słaby laser do wykonania korekty. Ostatnio zaszłam do swojej okulistki na kontrole bo coś mi lewe oko osłabło ale to przez pojawienie się cylindra i poleciła mi bym spróbowała dostać się na laser w Szpitalu pod Bukami w Bielsku Białej,mają tam lepszy sprzęt i wykonują trudniejsze przypadki. Zgłosiłam się do pani profesor Stanisława Gierek - Ciaciura (pierwsza wykonała w Polsce zabieg laserem),zrobiono mi badania i mimo mojej sporej wady mogą wykonać korektę,lecz wada nie zejdzie mi do zera i tego właśnie się obawiam... Czy nie poczekać sobie jeszcze... Na razie mam chodzić do czerwca w okularach i sprawdzić czy cylinder który się pojawił jest wynikiem noszenia soczewek czy tak po prostu się pojawił... Jestem i pełna obaw i nadziei,z dnia na dzień mam więcej pytań co do zabiegu,ale z nimi muszę poczekać do czerwca. Sam zabieg to koszt 6500zł za oba oczu...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Laserowa korekta wzroku

oj to szkoda... Ja 3 lata temu byłam na klasyfikacji w Katowicach,przeszłam ją pozytywnie lecz powiedzieli mi że mam za dużą wadę wzroku (-11 na obu oczach) a oni mają za słaby laser do wykonania korekty. Ostatnio zaszłam do swojej okulistki na kontrole bo coś mi lewe oko osłabło ale to przez pojawienie się cylindra i poleciła mi bym spróbowała dostać się na laser w Szpitalu pod Bukami w Bielsku Białej,mają tam lepszy sprzęt i wykonują trudniejsze przypadki. Zgłosiłam się do pani profesor Stanisława Gierek - Ciaciura (pierwsza wykonała w Polsce zabieg laserem),zrobiono mi badania i mimo mojej sporej wady mogą wykonać korektę,lecz wada nie zejdzie mi do zera i tego właśnie się obawiam... Czy nie poczekać sobie jeszcze... Na razie mam chodzić do czerwca w okularach i sprawdzić czy cylinder który się pojawił jest wynikiem noszenia soczewek czy tak po prostu się pojawił... Jestem i pełna obaw i nadziei,z dnia na dzień mam więcej pytań co do zabiegu,ale z nimi muszę poczekać do czerwca. Sam zabieg to koszt 6500zł za oba oczu...

lideczka19i89

Ja kilka lat temu miałam dwie operacje robione, ale nie laserem tylko,że tak powiem krwawe i właśnie robiła mi je pani Gierek w Katowicach. Bolało bardzo, ale jestem zadowolona,na laser również się nie kwalifikowałam, bo chciałam w Poznaniu, ale miałam wtedy za mało lat na laser, a czas leciał dlatego musiałam być tak operowana.

Re: Laserowa korekta wzroku

Ja się najbardziej obawiam okresu po zabiegu... Czy dalej trzeba mi uważać na ćwiczenia,wysiłek,dźwiganie ciężkich rzeczy albo czy znowu wzrok się nie pogorszy... Z wrażeń podczas badań zapomniałam o to zapytać Panią Doktor:( ale jeszcze wizyta przede mną.

Re: Laserowa korekta wzroku

Hej Miałam korekcję w Poznaniu, 4 lata temu, prawe oko -4, lewe -8. Z tego co się naczytałam przed zabiegiem, większe wady łatwiej zbić i rzeczywiście lewe mi zrobili na 0 a prawe na -0,5. Zabieg odczułam jak wizytę u kosmetyczki, potem czułam jakby piasek pod powiekami i widziałam wszystko rozbielone. Po jakiejś godzinie wzrok się wykrystalizował i nie mogłam się nim nacieszyć ale trzeba było pierwszy dzień przeczekać z zamkniętymi oczami. Po zabiegu śpi się przez tydzień w takich osłonkach, żeby się nie rozbabrało ale polecam przedłużyć ten okres, bo pierwszej nocy bez osłonek obudziłam się i przez kilka przerażających minut widziałam tak słabo jak przed zabiegiem.
Do ceny trzeba doliczyć serię płatnych badań przed i po. I dojazd, jeśli ktoś dojeżdża.
Przed zabiegiem dobrze się zaszczepić przeciwko żółtaczce (ja się szczerze mówiąc nie szczepiłam i bałam się co to będzie ale na szczęście nic nie było).
Fora na temat korekcji mogą przerażać, pełno w nich historii o oślepnięciu i innych komplikacjach ale myślę, że takie rzeczy nie dzieją się w profesjonalnych klinikach. Tam gdzie byłam przewija się mnóstwo ludzi a zabiegi są wykonywane rutynowo. Jeśli tylko przejdzie się pomyślnie badanie kwalifikacyjne to nie ma co się zastanawiać.

Re: Laserowa korekta wzroku

I ja podzielę się z Wami moimi wrażeniami po zabiegu, który wykonałam rok temu w Krakowie, w Centre de la Vision. Miałam wadę - 3, ale ze względu na to, że prowadzę bardzo aktywny tryb życia, zarówno soczewki, jak i okulary trochę mi już przeszkadzały. Do kliniki trafiłam z polecenia znajomej - to nowoczesne miejsce, kompetentni lekarze, zatem od początku do końca miałam pewność, że operacja zostanie rzetelnie wykonana. I tak było. Z tego co pamiętam laserem excimerowym wykonano zabiegi, ogólnie po operacji czułam się okej, a różnicę w widzeniu zauważyłam po około tygodniu. Do tej pory cieszę się super wzrokiem i mam nadzieję, że pozostanie tak bardzo bardzo długo.

Re: Laserowa korekta wzroku

I ja podzielę się z Wami moimi wrażeniami po zabiegu, który wykonałam rok temu w Krakowie, w Centre de la Vision. Miałam wadę - 3, ale ze względu na to, że prowadzę bardzo aktywny tryb życia, zarówno soczewki, jak i okulary trochę mi już przeszkadzały. Do kliniki trafiłam z polecenia znajomej - to nowoczesne miejsce, kompetentni lekarze, zatem od początku do końca miałam pewność, że operacja zostanie rzetelnie wykonana. I tak było. Z tego co pamiętam laserem excimerowym wykonano zabiegi, ogólnie po operacji czułam się okej, a różnicę w widzeniu zauważyłam po około tygodniu. Do tej pory cieszę się super wzrokiem i mam nadzieję, że pozostanie tak bardzo bardzo długo.

Desire

Ile kosztował Cię taki zabieg? Na jak długo teoretycznie powinna taka korekta wystarczyć?

Serdecznie polecam moją stronkę: druk cyfrowy łódź Sprawdź proszę!
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: