elektryzujące się włosy

  • 2011-11-14, o 21:30
  • 79
  • 37 059
  • 32
  • 60

elektryzujące się włosy

Hej dziewczyny proszę Was o poradę bo zaraz zwariuję. Moim problemem są elektryzujące się włosy. Przez cały dzień sterczą na wszystkie strony i przyklejają mi się do twarzy. A przy ściaganiu kurtki po prostu strzelają. Macie jakeś sprawdzone sposoby?

Re: elektryzujące się włosy

Ja mam właśnie podobny problem...;/ wiadomo - zrobił się chłodzik i włosy od razu szaleją dziewczyny co polecacie?

Re: elektryzujące się włosy

Mi nie elektryzują od kiedy używam regularnie odżywek. Po umyciu nakładam timotei do włosów suchych i zniszczonych. Nie dość, że mam po niej bardzo miękkie włosy, to jeszcze nie elektryzują. Trzymam przez 5-10 minut, potem spłukuję i jak włosy podeschną, pryskam je odżywką w sprayu z dodatkiem jedwabiu. Chodzi o to, żeby włos "obciążyć" odżywką. Lekkie włosy się elektryzują, obciążone odżywką będą się trzymać na swoim miejscu. Czeszę dwa razy dziennie, rano i w ciągu dnia, czasami wieczorem jak są mocno splątane, od intensywnego czesania włosy też lubią się elektryzować. Nie używam gęstej szczotki, tylko zwykłego grzebienia z rzadkimi ząbkami, zaczynam czesanie od końcówek i powoli przechodzę wyżej. Od szczotek z dodatkiem metalu włosy też będą elektryzować. Lepiej wtedy zamienic ją na drewnianą lub plastikową. O ile wiem, to suszarka też elektryzuje włosy, szczególnie ciepła. No i ciepła woda, najlepiej płukać chłodną. Nie wykręcać ani nie trzeć ręcznikiem, tarcie też elektryzuje a dodatkowo niszczy włosy, mokre są podatne na łamanie i otwieranie łusek. Włosy elektryzują też od sztucznych tkanin, które zakładamy na siebie. A więc wszelkie bluzki, kurtki, płaszcze itp. ze sztucznego poliestru powinno się zamienić na tkaniny naturalne.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: elektryzujące się włosy

Mi fryzjerka powiedziała żeby do wody dodać trochę cytryny ale nie wiem czy to działa jeszcze nie próbowałam:/
No i jak jest chłodno to lepiej nosić czapkę, u mnie się to sprawdza...włosy mniej się elektryzują:)

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: elektryzujące się włosy

Mi nie elektryzują od kiedy używam regularnie odżywek. Po umyciu nakładam timotei do włosów suchych i zniszczonych. Nie dość, że mam po niej bardzo miękkie włosy, to jeszcze nie elektryzują. Trzymam przez 5-10 minut, potem spłukuję i jak włosy podeschną, pryskam je odżywką w sprayu z dodatkiem jedwabiu. Chodzi o to, żeby włos "obciążyć" odżywką. Lekkie włosy się elektryzują, obciążone odżywką będą się trzymać na swoim miejscu. Czeszę dwa razy dziennie, rano i w ciągu dnia, czasami wieczorem jak są mocno splątane, od intensywnego czesania włosy też lubią się elektryzować. Nie używam gęstej szczotki, tylko zwykłego grzebienia z rzadkimi ząbkami, zaczynam czesanie od końcówek i powoli przechodzę wyżej. Od szczotek z dodatkiem metalu włosy też będą elektryzować. Lepiej wtedy zamienic ją na drewnianą lub plastikową. O ile wiem, to suszarka też elektryzuje włosy, szczególnie ciepła. No i ciepła woda, najlepiej płukać chłodną. Nie wykręcać ani nie trzeć ręcznikiem, tarcie też elektryzuje a dodatkowo niszczy włosy, mokre są podatne na łamanie i otwieranie łusek. Włosy elektryzują też od sztucznych tkanin, które zakładamy na siebie. A więc wszelkie bluzki, kurtki, płaszcze itp. ze sztucznego poliestru powinno się zamienić na tkaniny naturalne.

Caenthe

dużo rad mam nadzieję, ze cos pomoże. Ogólnie bez odżywki nie wyobrazam sobie umycia wlosów - tak mam poplatane, że inaczej ich nie rozczesze.;/ szczota niestety też metalowa bo podobnie jak bez odzywki, nie rozplacze moich pęków ;p chyba zrobie dredy ;p

Re: elektryzujące się włosy

Mi bez odżywki też bardzo się plączą. Tyle, że teraz mam krótkie ledwie za ramiona, to łatwiej rozczesać :p Jeszcze dwa lata temu miałam włosy prawie do kolan (obcięłam, żeby zmyć czarna farbę...). Ale zawsze czesałam je plastikową szczotką, nie lubię metalowych, bo mi pół włosów wyrywały i cięzko się je czyści P Teraz mam grzebień i o wiele mniej włosów wyrywa, co prawda po jakimś czasie ząbki się wyłamują i muszę kupić nowy, ale trudno

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: elektryzujące się włosy

Ja też używam odżywek najlepsze dla mnie są firmy Dave:)
Jeśli chodzi o rozczesywanie (nie wiem czy próbowałyście), są takie grzebienie duże z grubymi ząbkami i szeroko rozstawionymi
Ja sobie kupiłam
Wylookałam u siostry
Wstawię wam zdjęcie mojego grzebyczka bo możecie nie zrozumieć o co mi chodzi z mojego opisu

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: elektryzujące się włosy

Dokładnie o taki grzebień mi chodziło Dla mnie jest najlepszy i wbrew pozorom bardzo dobrze rozczesuje włosy, co najważniejsze, nie wyrywa ich w takiej ilości jak zwykła gęsta szczotka i nie elektryzują się. Zasada jest jedynie taka, aby zaczynać czesanie od końcówek i stopniowo przechodzić wyżej.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: elektryzujące się włosy

Ja też używam odżywek najlepsze dla mnie są firmy Dave:)
Jeśli chodzi o rozczesywanie (nie wiem czy próbowałyście), są takie grzebienie duże z grubymi ząbkami i szeroko rozstawionymi
Ja sobie kupiłam
Wylookałam u siostry
Wstawię wam zdjęcie mojego grzebyczka bo możecie nie zrozumieć o co mi chodzi z mojego opisu

aldona2912

Mam identyczny:) Jest stworzony do długich włosów:D

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: elektryzujące się włosy

Co do mojej rady żeby spłukać włosy (woda+cytryna) jest rzeczywiście dobra przynajmniej w moim przypadku

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: elektryzujące się włosy

Ja na szczescie nie mam juz takiego problemu odkad pomyslalam o olejowaniu wlosow,zaznaczam ze myje wlosy codziennie. Pol godziny przed kazdym myciem aplikuje na nie oliwke babydream , zimowa pora wlosy potrzebuja wiekszego nawilzenia , potem myje je szamponem babydream , nakladam maske glorie na 15 minut pod recznik , po 15 minutach dokladnie splukuje wszystko i na koniec nakladam odzywke nivea long repair gdy je wysusze nakladam mleczko termiczne , jak juz wloski sa wyprostowane ukladam fryzurke , delikatnie psikam wylacznie grzywke lakierem nivea long repair , koncowki traktuje jedwabiem biosilka . wlosy sa cudne w dotyku, nie elektryzuja sie , co wczesniej bylo moja zmora , zauwazylam ze ich objetosc sie zwiekszyla . Naprawde polecam Dobrze pielegnowane wlosy nie powinny sie elektryowac

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: