Problemy ze skórkami

  • 2011-11-08, o 22:00
  • 83
  • 36 944
  • 47
  • 55

Re: Problemy ze skórkami

kurcze musze zastosowac te wasze rady, bo mam straszny problem ze skorkami a najgorsze ze mam nawyk, ze jak sie zaczynam skupiac to sobie skupie skorki na palcu wskazujacym i kciuku prawej reki... zawsze w tym samym miejscu... juz mam tam nawet male blizny, ale zawsze je pozdzieram do krwi

Re: Problemy ze skórkami

też miałam kiedyś taki nawyk, ale jakoś się tego oduczyłam i jestem naprawdę szczęśliwa z tego powodu

Re: Problemy ze skórkami

Na skórki to polecam produkt Sally Hansen - Cuticle Care Olejek do naskórka. Ten preparat jest po prostu genialny. Jeżeli miałaś wcześniej zaczerwienione, pozadzierane skórki to po jego użyciu o czymś podobnym nie będzie już mowy.

AndzelikaGol

miałam go kiedyś i naprawdę jest świetny

Re: Problemy ze skórkami

Rowniez polecam wyżej wymienione zabiegi, co do innych sposobów to na codzień polecam używać krem do rak z neutrogeny zarówno normalny jak i skoncentrowany, jak mam suche dlonie to zawsze na noc sobie smaruje i działa cuda równiez na skorki Cena to kilkanaście złotych a jest wydajny Zimą na prawde robi dobra robotę

Re: Problemy ze skórkami

ja też przede wszystkim stosuje kremy nawilżające to naprawdę poprawia jakość skórek ale co jakiś czas też chodze do kosmetyczki na manicure, mogę polecić Artnail, bo tam chodzę już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona,odkryłam go bo niedaleko mieszkam

Re: Problemy ze skórkami

Jak się strzępią skórki, to brakuje w organiźmie witaminy C i kwasu foliowego.. co do wycinania skórek, odpychania itd to ja nigdy tak nie robiłam, swoje skórki zostawiłam w spokoju i nic się z nimi nie dzieje, wkońcu one są po to żeby chronić paznokieć przed zakażeniem, grzybicą itp i nie rozumiem jak je można wycinać, kto to wymyslił?

Re: Problemy ze skórkami

@RedBlush ja dokladnie tak samo, nie odpychalam i nie wycinalam i tez nic sie nie dzieje i wyglada porzadnie.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Problemy ze skórkami

To dobrze megi, bo jak już się raz ruszy skórki to odrastają itd..

Re: Problemy ze skórkami

Przede wszystkim skórki należy nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. Kremując ręce warto również odrobinę kremu wsmarować w skórki. Z domowych sposobów polecam ciepłą oliwę z cytryną, olejek rycynowy. Doskonale sprawdzają się także balsamy do ust (wiadomo, nie maziamy sztyftem po skórkach!). Następnie delikatnie odsuwać skórki drewnianym patyczkiem, a jeżeli mamy dużo zarośnięte i w dodatku zadziory- wyciąć. Z wycinaniem należy jednak bardzo uważać, jeśli nie jest to konieczne, nie wykonywać. A już na pewno nie jeżeli do tej pory tego nie robiliśmy. Raz zaczniemy i.. już po nas. Jeżeli ktoś zbyt często usuwa skórki- te wracają ze zdwojonymi siłami. Tak więc odsuwamy, a wycinamy tylko w skrajnych przypadkach. A dlaczego w ogóle to robić? Nie wszyscy rodzą się z bezproblemowymi skórkami, inni odpowiadają za błędy młodości bądź nieprofesjonalnej kosmetyczki. Narośnięte skórki, nie dość, że nie wyglądają estetycznie, to i skracają płytkę paznokcia, a i lakier się na nich nie trzyma. Taki widok potrafi popsuć nawet najbardziej precyzyjny manicure.
Aaa i malując paznokcie starajmy się nie zalewać skórek (nawet bazą bądź bezbarwnym lakierem), żeby ich dodatkowo nie narazić na wysuszenie.

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane. — Coco Chanelhttp://e-lenabloguje.blogspot.com

Re: Problemy ze skórkami

Testuję właśnie OLIWKĘ Z MUSZELKAMI New Nails. Za kilka dni będę w stanie powiedzieć co więcej, ale z tego co widzę bo stanie moich paznokci i skórek, efekt przyjdzie zaskakująco szybko. Ale bez gdybania. Wkrótce napiszę więcej konkretów.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: