Pękająca skóra na dłoniach

  • 2012-06-27, o 11:13
  • 166
  • 88 323
  • 95
  • 117

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Ja mocze dłonie w wodzie z oliwką dla dzieci i smaruję zimowym kremem "cztery pory roku"
i noś rękawiczki

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Jeśli chodzi o problemy skórne warto czasem udać się do dermatologa, często jest też tak, że za nieciekawy wygląd naszej skóry odpowiedzialne są pasożyty...

Dragozone

Ja rok temu zapisałam się do dermatologa z moimi dłoniami (swędzenie, zaczerwienienie, chrosteczki między palcami). Musiałam czekać ponad miesiąc na wizyte. W tym czasie przyszła wiosna, zrobiło się cieplej i wszystko mi przeszło. Odwołałam wizytę bo już nie miałam z czym iść. Teraz problem powrócił, chociaż narazie nie jest aż tak tragicznie.
Stosuję na przemian rózne kremy do rąk, maść z witaminą A, Dernilan, a ostatnio między palce trafia też część olejku arganowego, który docelowo trafia na twarz

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Staram się zwykle używać dobrych kremów nawilżająco-ujędrniających, zimą stosuję również oliwkę i dwa razy w tygodniu robię sobie maseczkę, po której staram się zwykle nakładać na nie bawełniane rękawiczki. Aktualnie używam kremu Sally Hansen, który udało mi się znaleźć po promocyjnej cenie: http://www.zlotewyprzedaze.pl/produkt/sh-52/69849 . Sprawdza się bardzo fajnie, ale normalnie jest dla mnie jednak trochę za drogi.

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Ja używam kremu z Ziai z olejkiem arganowym albo z masłem kakaowym i na razie dają radę, choć czasem mam czerwoną i bolącą skórę na dłoniach od zimna...

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Ja używam kremu z Ziai z olejkiem arganowym albo z masłem kakaowym i na razie dają radę, choć czasem mam czerwoną i bolącą skórę na dłoniach od zimna...

Tihua

Ja też tak miałam,noś rękawiczki.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Ostatnio jak na złość wszędzie zapominam rękawiczek i do razy zauważyłam znaczne pogorszenie skóry dłoni :/. Muszę się chyba ogarnąć i powiesić je sobie na szyi na sznurku.

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Ostatnio jak na złość wszędzie zapominam rękawiczek i do razy zauważyłam znaczne pogorszenie skóry dłoni :/. Muszę się chyba ogarnąć i powiesić je sobie na szyi na sznurku.

perswazja

Ja jedną parę rekawiczek noszę w torebce, a torebki nigdy nie zapomne.

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Mam problem ze skórą na dłoniach - na ich zewnetrznej stronie (nie tej roboczej a tej reprezentacyjnej) - pęka do krwii i boli.
Tak mam też przy opuszkach palców - zaraz przy krawędzi paznokci.
Boli to.
Stosowałam różne kremy i apteczne i inne ale nic nie pomaga - jedynie sudocrem daje mi troche ulgi. Inne kremy powodują ból bo skóra jest bardzo sucha i wrażliwa. Stosowalam też maść z wit A ale nic to nie daje .
Byłam u lekarza - wszytskie badanie łącznie z tarczycą w normie.
Miałam wcześniej problem z włosami ale po ostrej terapii jest w miare normalnie.
Może ktoś ma podobny problem?.
Dodam że myje ręce zbyt często - bo mam takiego "fiołka "- zmieniałam też mydła w płynie - ale też nic to nie dało.

tejados uralita - PozdrawiamOla1kr1a

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Nie wiem, czy ktoś w temacie o tym wspominał, ale na pękające, suche dłonie jest sposób. Ja go stosuję głównie na stopy, bo z nimi mam najwięcej problemów. Z dłońmi aż tak nie, choć też jak przedmówczyni, bardzo często myję ręce.
Nakładam bardzo grubo tłusty krem (np. nivea) i owijam folią spożywczą, na to nakładam skarpetki. Siedzę tak z tą folią przez godzinkę i jak zdejmę, resztę kremu wcieram, wmasowuję, a potem skarpetki nakładam z powrotem. Po tym zabiegu mam stópki jak pupka niemowlaka. Do rąk też polecam. Można nawet na noc nasmarować grubo ręce i założyć bawełniane rękawiczki, żeby krem się nie starł.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Pękająca skóra na dłoniach

Mój mąż miał problem z suchą skórą dłoni. Kupiłam mu masło shea i problem minął. Oczywiście nie poszło łatwo, gdyż mąż nie mógł przekonać się do tego specyfiku. Irytowało go to, że po aplikacji masła shea miał uczucie "tłustych rąk". Z czasem nauczył się z tym żyć.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: