OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

  • 2012-03-03, o 21:18
  • 77
  • 31 915
  • 33
  • 46

OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Witajcie, nie wiem czy któraś z Was stosuje metodę OCM (dla tych którzy nie wiedzą o czym mowa, polecam oglądnięcie paru tutoriali na youtube). Ja słyszałam o niej wiele dobrego, ale nie do końca ufałam, że nie zrobię krzywdy mojej cerze, więc jej nie próbowałam aż do teraz. 3 dni temu stwierdziłam, że zaryzykuję, wymieszam te oleje i spróbuję.
Spodziewałam się uczulenia lub tłustego filtru na skórze, a tu niespodzianka - buzia cudownie oczyszczona i nawilżona a przy tym matowa i zdrowo wyglądająca! Dziś zauważyłam nawet, że zaskórniki na nosie są jakby mniej widoczne.
Czy macie doświadczenie z tą metodą i jakie oleje oraz w jakich proporcjach używacie?
Ja wymieszałam 20% olejku rycynowego, 40% oliwki dla niemowląt Hipp oraz 40% oliwy z oliwek. Ciężko dostać inne oleje, np. z pestek moreli, orzechów włoskich itp., bo wolałabym zastąpić oliwkę Hipp czymś innym, ewentualnie zamiast oliwy z oliwek użyć oleju z orzechów włoskich. Ale to moja pierwsza mieszanka, więc będę sobie z czasem troszkę eksperymentować
Czekam na Wasze doświadczenia i pozdrawiam

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Nigdy o tym nie słyszałam, ale obejrzałam kilka filmików na youtube. Akurat mam w domu wszystkie olejki ( rycynowy, z oliwek i dla dzieci). Pomieszalam sobie mniej wiecej po równo w buteleczce po tym rycynowym, bo akurat sie kończył. Troszkę się bałam cały makijaż rozmazywać olejkiem, wiec najpierw zmyłam tak jak zawsze, a później właściwie już na czystej buzi zrobiłam mycie olejkiem. Nie miałam takiej ściereczki, ani małego reczniczka i wzięłam czystą pieluszke tetrową Po wszystkim buzie miałam suchą i trochę ściągniętą, więc sie pokremowałam i na to dałam dosłownie tak na opuszku palca troszke tej olejkowej mieszanki. Następnym razem umyje twarz tylko olejkami i zobacze jak to wyjdzie. Po jednym razie trudno mi ocenić Będę próbować

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Dla mnie to też dosyć świeża informacja odnośnie oczyszczania twarzy
Skoro miałaś uczucie ściągnięcia po umyciu, to Twoja mieszanka zawiera pewnie za dużo olejku rycynowego. W zależności od rodzaju cery, trzeba go odpowiednio dozować Ja dodaję 20% i nie mam ściągniętej buzi, ale na noc i tak nakładam krem. Natomiast kolejną mieszankę zrobię z 15% tego olejku i spróbuję kupić do tego czasu jakieś inne oleje (np.z orzechów włoskich).
A co do zmywania makijażu, to się nie obawiaj - mnie wszystko ładnie zeszło, ale delikatny masaż oczu zostawiam na koniec, po tym jak najpierw dokładnie zajmę się skórą twarzy, bo nie chcę żeby tusz i cienie rozmazywać na buzi

Mademoiselle

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Jeszcze chciałam napisać Ci o ściereczce. Najlepiej używać mikrofibry, bo ma ona właściwości, które przyciągają tłuszcz i brud, więc na pewno sprawdzi się lepiej niż pieluszka, której użyłaś

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

To są takie ściereczki, do sprzątania, czyszczenia, na szkła, lustra, ekrany, monitory, samochody, meble itp.? Czy sa jakieś specjalne? Ja robie zakupy w biedronce i spaceruje po okolicy, to nie wiem kiedy trafie na takie ściereczki. Bedę się rozglądać Widziałam też na allegro.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Tak, dokładnie. To te do czyszczenia i sprzątania Chyba nie robią specjalnych to twarzy Z tego co wiem, takie specjalne mają w The Body Shop - muślinowe i też się podobno sprawdzają przy OCM, ale ja stosuję mikrofibrę i jest super.

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

te muslinowe mam- sa calkiem jak cienkie pieluszki z dawnych czasów- one też sa swietne:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

ja tez uzywam tej metody do oczyszczania twarzy..mam olej z pestek winogron,oliwke dla dzieci ,oliwe z oliwek extra virgin...poki co proporcje daje na oko...najwiecej daje oleju z pestek winogron ,oliwki dla dzieci ,i na samym koncu tak ze 2 lyzki stolowe oliwy extra virgin..mam tez sezamowy olej i dzisiaj zrobilam inaczej..do mojego zelu do mycia twarzy z Olay ,nalalam na reke ,pare kropel oleju sezamowego i masowalam sciereczka buzie ..pozniej zmylam wilgotna sciereczka te miksture...skora tez fajna po tym byla..wogole nie czuc bylo tlustosci ,ale tez i nie suchosci..mnie ososbiscie taka metoda mycia twarzy pasuje..i nie trzeba juz ani kremu ani toniku.. niesamowite ,jak taka sciereczka czy to z frotty ,czy z mikrofibry ,badz muslinowa potrafi doglebnie oczyscic twarz..

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Nigdy o tym nie słyszałam, ale obejrzałam kilka filmików na youtube. Akurat mam w domu wszystkie olejki ( rycynowy, z oliwek i dla dzieci). Pomieszalam sobie mniej wiecej po równo w buteleczce po tym rycynowym, bo akurat sie kończył. Troszkę się bałam cały makijaż rozmazywać olejkiem, wiec najpierw zmyłam tak jak zawsze, a później właściwie już na czystej buzi zrobiłam mycie olejkiem. Nie miałam takiej ściereczki, ani małego reczniczka i wzięłam czystą pieluszke tetrową Po wszystkim buzie miałam suchą i trochę ściągniętą, więc sie pokremowałam i na to dałam dosłownie tak na opuszku palca troszke tej olejkowej mieszanki. Następnym razem umyje twarz tylko olejkami i zobacze jak to wyjdzie. Po jednym razie trudno mi ocenić Będę próbować

ammb

Amb ,a ile dalas tego olejku rycynowego???tak +/- .pytam,bo sam olejek ma wlasciwosci odtluszczajace,zbierajace sebum,brud i bakterie.W duzych ilosciach ,olejek ten jest wysuszajacy,dlatego swietnie nadaje sie do cery tlustej.. odpowiednio dobrany,np z innymi olejkami ,albo oliwka dla dzieci ,czy tez oliwa z oliwek ,daje oczyszczenie i nawilzenie..musisz pokombinowac,,bo po olejach skora jest taka super w dotyku,ze nie trzeba jejj juz niczym smarowac.. wczoraj np zrobilam tez tak ,ze umylam sobie olejkami twarz,,i pozniej na lekko wilgotna buzie ,na sam koniec ,wmasowalam troszkę oleju sezamowego..i zostawilam do wyschniecia..szybko sie olej wchlonał i nie bylo zadnej tlustosciii..

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

A ja zamista sciereczki muslinowej,(jest ona wbrew pozorom szorstka) ,uzywam malego reczniczka z bawelny egipskiej

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Katy, a Ty jakie oleje mieszasz? I w jakich proporcjach?
Ja moją kolejną mieszankę mam zamiar zrobić z dodatkiem oleju z orzechów włoskich. Podobno lepiej nawilża skórę. Moja obecna mieszanka jest super, ale muszę nakładać krem, bo troszkę mam ściągniętą skórę, więc przy kolejnej dam mniej olejku rycynowego - np. 10-15%

Mademoiselle
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: