OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

  • 2012-03-03, o 21:18
  • 77
  • 31 904
  • 33
  • 46

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Chyba jestem zmęczona i niedokładnie przeczytałam co napisałaś Więc cofam moje pytania.
Czy za każdym razem stosujesz ten sam skład i proporcje? Czy może trochę eksperymentowałaś z innymi olejami?

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

to ja opowiem o moich doświadczeniach. Ja z olejami spotkałam się kilka lat temu, jak nie miałam czym zmyć makijażu. Z początku korzystałam z olejków dla dzieci ale po kilku miesiącach mnie zapchały, a więc olejowanie odłożyłam i zaczęłam stosować drogeryjne płyny i żele do mycia twarzy. Do tej metody wróciłam jakiś rok temu. Znowu zaczęłam stosować olejki dla dzieci i znowu najpierw było łał, a potem problemy. W końcu zaczęłam czytać i dowiedziałam się, że w takich produktach są stosowana zapychacze porów(które od razu nie zapchają jak inne kosmetyki ale w skórze się gromadzą i po jakimś czasie się ujawniają), dziwie się, że taki skład jest dopuszczany dla niemowląt. W chwili obecnej stosuje od jakiegoś pół roku olej lniany kupiony w markecie. Co do oleju rycynowego... Próbowałam różnie go dawkować i w moim przypadku się nie sprawdził. Nie ważne ile go dam wysusza mi policzki (mam cere mieszaną tłustą w strefie T), a więc ja go nie stosuje. Na chwile obecną myję tylko olejem lnianym wieczorem twarz i zmywam go ściereczką z mikrofibry.
Co do efektów.
Może stosuje tą metodę zbyt krótko, albo wina to brak oleju rycynowego? Nie wiem ale u siebie nie zauważyłam aby poprawa skóry była jakakolwiek. Skórę mam ładnie oczyszczoną i nic poza tym. Jak miałam problemy z świeceniem tak mam.
To się rozpisałam, ale tak dawno mnie nie było, że musiałam się wygadać

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Nie wiem ile olejku rycynowego dodałaś. Ja ostatnio robiłam nową mieszankę i dałam go tylko troszeczkę - chyba ok.10%, a resztę buteleczki napełniłam olejem z orzechów włoskich i dolałam trochę oliwy z oliwek. Zapach raczej średni, ale na razie nie widzę żadnych niepokojących efektów. Jedyne co mi się nie podoba w OCM, to fakt, że trzeba poddawać buzię "szokowi termicznemu", co po dłuższym czasie może przyczynić się do powstawania zaczerwienień...
A jeśli chodzi o suchość buzi, to i tak stosuję zawsze nawilżający krem na noc, więc nie mam uczucia ściągnięcia

Mademoiselle

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

No i znów przeczytałam niedokładnie, bo myślałam że dodajesz rycynę. Ja myślę, że same oleje, bez olejku rycynowego, nie dają aż takiego dobrego efektu, choć dla cery mieszanej na pewno trzeba ograniczyć rycynę, bo wysusza...
Ja bym pewnie dodała odrobinkę na Twoim miejscu i obserwowała jak się sprawuje cera Jest wiele możliwości mieszania - są oleje szczególnie korzystne dla cer - od suchej po tłustą. Wiele propozycji znajdziesz w internecie. Np. do skóry suchej olej z pestek winogron (spróbuję następnym razem, choć mam cerę mieszaną, ale na noc nie zaszkodzi większe nawilżenie, bo nie lubię uczucia ściągnięcia).

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

A jeśli chodzi o normalizację twarzy... Natknęłam się kiedyś na ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=ygrraWG0__k
Podobno to serum jest super. Mam w planie zamówić kiedyś oba kosmetyki, ale najpierw muszę zużyć trochę zapasów żeby kupić świeże i nowe specyfiki Ale może ktoś już próbował? Jeśli tak to piszcie!

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

już też czytałam na temat tego serum. Ale ja tym razem mam zamiar wypróbować serum z ekstraktem z malin. Też jest dla skóry mieszanej i tłustej. Na temat tego serum z granatu słyszałam różne rzeczy, jedni chwalą inni twierdzą, że działał tylko z początku. Jeżeli chodzi o takie kosmetyki to najprościej sprawdzić na sobie Masło shea mam. Zrobiłam sobie balsam do ust nie sądziłam, że się nada pod oczy. Jak tylko zamówię to sprawdzę. Wydawało mi się, że będzie zbyt ciężkie pod oczy. Będę coś kombinować

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

To jak już wypróbujesz to serum z malin, to napisz, bo jestem ciekawa jak działa Ja mam skórę mieszaną w kierunku normalnej. Mam zamiar przerzucić się w którymś momencie na kosmetyki naturalne, bo denerwują mnie te "syfy" dodawane do kosmetyków drogeryjnych! Jak czytam skład niektórych z nich, to niestety włos się jeży na głowie - jak to ma dobrze działać na stan cery...? :/

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Nie wiem czy to tylko moje spostrzezenie ,ale zdaje mi sie jak uzywam OCM to pory jakby byly bardziej wieksze rozszerzone na skorze twarzy ? moze tez cos takiego zauwazylyscie?

Prawdziwa, zielona ląka,ubrana w kolorowe kwiaty, promyki slońca ogrzewające moje plecy,spiew ptaków budzący mnie każdego dnia, łzy szczęścia,wiatr we włosach, spacery po lesie, świeży powiew wiatruWSZYSTKO CO ZIELONE TO DOBRO-sama natura nam podpowiada

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Ja niczego takiego nie zauważyłam. Oczywiście na koniec nakładam na twarz szmatkę zmoczoną zimną wodą, co zamyka pory. Może użyj innej mieszanki olejowej jeśli aktualna Ci nie służy?

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Ja niczego takiego nie zauważyłam. Oczywiście na koniec nakładam na twarz szmatkę zmoczoną zimną wodą, co zamyka pory. Może użyj innej mieszanki olejowej jeśli aktualna Ci nie służy?

mademoiselle

a jakie mieszanki jeszcze polecasz?

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: