OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

  • 2012-03-03, o 21:18
  • 77
  • 31 886
  • 33
  • 46

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Moja najnowsza, wykonana już po raz drugi (bo pierwszą buteleczkę zużyłam) to: olej z orzechów włoskich (45%), oliwa z oliwek (40-45%) i olej rycynowy (10-15%).
Wcześniej używałam oliwy z oliwek (45%), oliwki dla dzieci Hipp (40%) i olejku rycynowego (15%). Mieszanka miała ładny zapach, ale stwierdziłam że przerzucę się tylko na naturalne oleje i nie będę używać oliwki Hipp (choć mi nie podrażniła buzi i dobrze się sprawdzała, ale tak dla pewności...)
Jak skończę olej z orzechów, wypróbuję jeszcze chętnie olej z pestek winogron - podobno ładnie nawilża.

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

muszę spróbować

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Dajcie spokój z takimi zabiegami. Byłam w zeszłym roku na oczyszczaniu twarzy i kosmetyczki w Opolu i nie wspominam tego dobrze. Moja skóra była zaczerwieniona jeszcze przez dwa tygodnie :/ Wstydziłam się wyjść w domu. Teraz sama w domu stosuję sobie peeling brzoskwiniowy hb i powiem Wam, że nie jest źle. Skóra jest naprawdę ładna i czyszczona

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

A co ma oczyszczanie twarzy u kosmetyczki do metody OCM? Chyba nie tak oczyszczała Ci twarz? Nawet nie każda kosmetyczka słyszała o OCM (!) i bardzo wątpię, że Twoja właśnie taką metodę zastosowała podczas zabiegu! Nie napisałaś jak została oczyszczona Twoja twarz (i nie wnikam w kompetencje kosmetyczki). Każdy inaczej reaguje na zabiegi (domowe lub u kosmetyczek). Ja ostatnio nałożyłam sobie wieczorem (podobno bardzo dobrą) maseczkę nawilżającą z Alterry i moja cera zareagowała tragicznie (po raz pierwszy w życiu! byłam cała czerwona!), więc człowiek uczy się na błędach i ciągle poznaje własne ciało i jego reakcje. Mnie metoda OCM służy i wielu innym osobom również, więc skoro nie spróbowałaś to czemu krytykujesz?

Mademoiselle

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

OCM stosuje od niemal roku i nie wyobrażam sobie innej metody mycia twarzy:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Dajcie spokój z takimi zabiegami. Byłam w zeszłym roku na oczyszczaniu twarzy i kosmetyczki w Opolu i nie wspominam tego dobrze. Moja skóra była zaczerwieniona jeszcze przez dwa tygodnie :/ Wstydziłam się wyjść w domu. Teraz sama w domu stosuję sobie peeling brzoskwiniowy hb i powiem Wam, że nie jest źle. Skóra jest naprawdę ładna i czyszczona

Ladka

chyba mylisz dwa pojęcia:) co ma OCm do oczyszczania jednorazowego:)? OCM to metoda mycia buzi:) nie jednorazowa przygoda

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Moja najnowsza, wykonana już po raz drugi (bo pierwszą buteleczkę zużyłam) to: olej z orzechów włoskich (45%), oliwa z oliwek (40-45%) i olej rycynowy (10-15%).
Wcześniej używałam oliwy z oliwek (45%), oliwki dla dzieci Hipp (40%) i olejku rycynowego (15%). Mieszanka miała ładny zapach, ale stwierdziłam że przerzucę się tylko na naturalne oleje i nie będę używać oliwki Hipp (choć mi nie podrażniła buzi i dobrze się sprawdzała, ale tak dla pewności...)
Jak skończę olej z orzechów, wypróbuję jeszcze chętnie olej z pestek winogron - podobno ładnie nawilża.

mademoiselle

mój sposób na mieszanke to olej ze słodkich migdałów, olej z orzechów włoskich, odrobina oliwy i łyżeczka rycynowego:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

to ja opowiem o moich doświadczeniach. Ja z olejami spotkałam się kilka lat temu, jak nie miałam czym zmyć makijażu. Z początku korzystałam z olejków dla dzieci ale po kilku miesiącach mnie zapchały, a więc olejowanie odłożyłam i zaczęłam stosować drogeryjne płyny i żele do mycia twarzy. Do tej metody wróciłam jakiś rok temu. Znowu zaczęłam stosować olejki dla dzieci i znowu najpierw było łał, a potem problemy. W końcu zaczęłam czytać i dowiedziałam się, że w takich produktach są stosowana zapychacze porów(które od razu nie zapchają jak inne kosmetyki ale w skórze się gromadzą i po jakimś czasie się ujawniają), dziwie się, że taki skład jest dopuszczany dla niemowląt. W chwili obecnej stosuje od jakiegoś pół roku olej lniany kupiony w markecie. Co do oleju rycynowego... Próbowałam różnie go dawkować i w moim przypadku się nie sprawdził. Nie ważne ile go dam wysusza mi policzki (mam cere mieszaną tłustą w strefie T), a więc ja go nie stosuje. Na chwile obecną myję tylko olejem lnianym wieczorem twarz i zmywam go ściereczką z mikrofibry.
Co do efektów.
Może stosuje tą metodę zbyt krótko, albo wina to brak oleju rycynowego? Nie wiem ale u siebie nie zauważyłam aby poprawa skóry była jakakolwiek. Skórę mam ładnie oczyszczoną i nic poza tym. Jak miałam problemy z świeceniem tak mam.
To się rozpisałam, ale tak dawno mnie nie było, że musiałam się wygadać

agniesia1234

z tego co czytałam rycynowy ma ogromne znaczenie, bo to on wlasnie najbardziej oczyszcza, oczywiscie o ile twarzy olejkiem sie poprostu nie myje a zachowyje te wszystkie zasady odpowiedniej temperatury dla otwarcia i zamykania porów; bo wiele osób mysli ze to po prostu umyc buzię olejkiem...

mimo wszystko z rycynowym ostrożnie- mocno przesusza w nadmiarze

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

Olejki naturalne zawsze działają cuda !

Rozpoczynam testowanie produktów - współpracuję ze sklepem http://www.spakosmetyki.pl/

Re: OCM - świetna metoda oczyszczania twarzy

OCM stosuje od niemal roku i nie wyobrażam sobie innej metody mycia twarzy:)

2013-11-02 16:34:24 autor picjafly

Ja rok temu stosowałam OCM namiętnie, ale od roku jakoś nie mogę sobie wygospodarować czasu, żeby stworzyć mieszankę olejów.. wybieram teraz już gotowe kosmetyki, gdzie nakładam i gotowe, ale chyba będę musiała powrócić do OCM, choć raz w tygodniu :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: