Nauka makijażu

  • 2010-09-27, o 21:30
  • 93
  • 41 111
  • 60
  • 65

Nauka makijażu

Witam
Jestem zainteresowana podjeciem jakiegos kursu makijazu. Niestety nie potrafie sie malowac a kiedy staram sie odtworzyc prezentowane w internecie makijaże to mam wrazenie, ze wygladam idiotycznie i nic do mojej twarzy nie pasuje. Zastanawiam sie zatem czy lepiej podjac jakis jednodniowy kurs (ok 200zl) czy tez samodzielnie probowac dalej a za te pieniadze lepiej kupic kosmetyki. Sama nie wiem. Boje sie ze wydam pieniadze na marne a po krotkim instruktazu i tak nie bede potrafila sie malowac. A dodam jezszce ze jestem z lodzi, moze ktoras z Was polecilaby jakies miejsce gdzie tanio ktos by mnie tego nauczyl?

Re: Nauka makijażu

moim zdaniem kup sobie pedzle, kosmetyki itp. a informacji i rad zaczerpnij na youtubie lub na takich stronach jak ta. Kurs jest ok ale wydaje mnie sie że wiecej wyniesie z niego osoba która juz coś wiecej umie. Jest mnóstwo makijazowych filmików a wiece z nich bardzo pomocnych. Szukaj dziewczyn które mają całe kanały z makijażami, poradami i które już od jakiegos czasu sie tym zajmują (wtedy informaje bedą dobre i trafne). Zycze powodzenia
Ja bardzo dużo wyniosłam z takich filmików i na kurs zapisałabym sie tylko wtedy gdybym miała dużo pieniązków Tym bardziej że wiele takich kanałów na youtubie zakładają makijażystki, kosmetyczki wiec informacje na pewno podobne do tych na kursie.
Takie moje zdanie. Kurs fajna sprawa ale może lepiej zacznij od tego:)
pozdro

Re: Nauka makijażu

no wlasnie tez obawiam sie ze z kursu nie wyniose wystarczajaco duzo .. nie wiem czy moge na stronie lady make up ale pozwole sobie poprosic o jakies fajne strony jak ta gdzie mozna znalezc dokladnie jak wykonac makijaż krok po kroku:) ja osobiscie czesto zagladam na snobke gdzie mozna znalezc rozne fajne propozycje:)

Re: Nauka makijażu

Myśle że Lady make up sie nie obrazi w prawdzie to jakby nie patrzeć "konkurencja" ale chyba wszystkie wiemy że chodzi tu o zabawe i że kazda może sie czegos od każdej nauczyć. Ja najczęściej oglądam:

http://www.youtube.com/user/nissiax83
http://www.youtube.com/user/nieesia25
http://www.youtube.com/user/ciasteczko25
http://www.youtube.com/user/szusz1313#p/u
http://www.youtube.com/user/MakijazeKasiD (jej filmiki polecam w szczególności bo ma ogromną wiedze-jest makijażystką. Daje baaardzo pomocne uwagi odnośnie dbania o zdrowie naszej skóry)

Dziewczyny czesto polecają sie nawzajem i wspólnie polecają rózne produkty.Takich makijażowych kanałów jest mnóstwo ale ja najbardziej te lubie. No i oczywiście od pierwszego filmiku jestem fanką ladymakup

Re: Nauka makijażu

o dzieki, rzeczywiscie ta ostatnia stronka ktora mi podalas jest swietna, wielkie dzieki:) a mam jeszcze pytanie.. jak mowilas zeby zainwestowac w pedzle i kosmetyki.. no wlasnie zastanawiam sie czy warto inwestowac w pedzle.. jak bardzo to jest istotne? bo ja mam zaledwie 3 pedzle o roznej grubosci ktorymi robie wszystko. czy pedzle do makijazu maja jakies mega istotne znaczenie?

Re: Nauka makijażu

Maja bardzo duże znaczenie! ja tez miałam zawsze 2-3 pędzelki tyle że różnej wielkości. Też myślałam że to nie ma znaczenia ale ma ogromne. Nie mówie że jak sie nie ma tych wszystkich dziwnych to sie nie umie malować bo to zalezy od "talentu" i wyczucia ale co moge powiedziec że baaaardzo pomagają. Cos co kiedys mi nie wychodziło teraz idzie bez problemu. Nie mam zestawu anie profesjonalnych drogich cieni. Mam zwykłe kupione w sklepach, drogeriach. Pomagaja mi cały czas i wiem że gdybym miała powrócić do tych 2-3 nie była bym zadowolona. Nie wydałabym jakos strasznie duzo na pędzle bo nie maluje sie tak często, wymyślnie ani tez nie maluje unnych osób. Choć jak bym miała takie mozliwości zrobiłabym to. Co ważne i taka moja uwaga: pędzel (wg mnie) nie musi być drogi i znanej firmy żeby był dobry. Zwracaj uwage na grubość, spężystość, wielkośc oraz przede wszystkim(!) na to czy nie bedzie podrażniał wrażliwej skóry. Najgorsze co może być to to jak czuje że pedzelek "drapie" i podrażnia moja skóre. Nie warto sie z takim meczyć może nie bedzie widac na poczatku ale po jakims czasie skóra bedzie zniszczona w tym miejscu (a w szczególności delikatne powieki które zaczną opadac). Oczywiście nie może byc tez za miekki bo nie bedzie dobrze spełniał swojej funkcji i wyginał sie. Ale kazdy jest do czegos innego przeznaczony i powinien byc inny- ważne zeby Tobie odpowiadał i pomagał Ci w robieniu makijazu. Bo przecież ile kobiet tyle technik
pozdrawiam Cię serdecznie

Re: Nauka makijażu

dziekuje bardzo za odpowiedz:) pozdrawiam:)

Re: Nauka makijażu

Witaj, mam na imię Magda i właśnie skończyłam kurs wizażu w GoWork. Jestem bardzo zadowolona, spełniłam swoje marzenie. Kurs okazał się niedrogi a wiele mnie nauczyli.
Pozdrawiam i chętnie udzielę jakiś informacji

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Nauka makijażu

Youtube i blogi kosmetycznie, a przede wszystkim to forum doskonale nadają się do nauki makijażu, wiem z doświadczenia- choć nie mogę nazwać się profesjonalistką, widzę jednak znaczną poprawę w moim makijażu. W szkole miałam Wiazaż, lecz mając już jakąś wiedzę i wyrobione swoje nawyki, często nie zgadzałam się z nauczycielką i jej wizjami

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane. — Coco Chanelhttp://e-lenabloguje.blogspot.com

Re: Nauka makijażu

Ja jednak jestem zwolenniczką, żeby ktoś i to pokazał na żywo, filmiki do mnie nie przemawiają, bo z filmików nie dowiem się, co robię źle. Dlatego dziewczyny, czy orientujecie się, gdzie można zrobić sobie jakiś niedrogi, krótki kurs makijażu we Wrocławiu?

rowery holenderskie to coś pięknego, suną po ulicach i nim się obejrzysz jesteś na miejscu.

Re: Nauka makijażu

doskonały album o makijażu zarówno dla osób dopiero początkujących jak i już tych bardziej zaawansowanych. Album "Pałac kolorów. Magia makijażu" . Bardzo interesujący album posiadający mnóstwo ilustracji, które będą niesamowitą inspiracją dla wszystkich wizażystów. Świetnie wykonany - jest dużego formatu, w twardej oprawie , posiada pozłacane brzegi oraz bardzo pięknie wylakierowane UV nazwy działów wewnątrz książki ukazują niesamowite wydanie.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: