Studia-Kosmetologia/wizaż

  • Temat zamknięty
  • 2011-06-29, o 14:42
  • 25
  • 14 838
  • 9
  • 15

Studia-Kosmetologia/wizaż

Z racji tego,że niedługo przyjdzie mi wybrać kierunek studiów,zakładam ten watek
Co sądzicie na temat studiów kosmetologi lub wizażu ?

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Ja uważam, że jest to przyszłościowa praca, bo wiele osób (również panów) korzysta z usług kosmetycznych i jeśli czujesz, że chciałabyś to robić, to startuj w branży! Wiadomo, że liczne osoby kończą takie studia, a pewnie nie każdy może z tego wyżyc (konkurencja też chyba spora), ale jeśli ktoś jest naprawdę dobry i wyrobi sobie nazwisko, to może się utrzymać z własnego gabinetu (albo jeśli załapie się do jakiegoś porządnego salonu, to sukces gwarantowany!)
Wizaż dopiero wchodzi do świadomości kobiet - zdecydowana większość radzi sobie sama, a tylko przy wielkiej okazji idzie aby profesjonalista zrobił piękny make-up, ale mnie się wydaje, że sama praca jest super ciekawa i nigdy się nie znudzi. Trzymam kciuki żebyś wybrała właściwy kierunek, nawet jeśli będzie to coś zupełnie innego od tych, które wspomniałaś!

Mademoiselle

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Ja polecam kosmetologie:) bo ten kierunek możesz studiować i normalnie zdobyć tytuł - a on w życiu zawsze może się przydać. W wizażu wystarczą szkolenia lub studium, bo jako takiego tytułu naukowego (np.licencjat, mgr) nigdy nie uzyskasz. Sama żałuję, że nie poszłam na kosmetologie, ale te ileś lat temu jak wybierałam swój kierunek, to bardziej miałam "nudne" zawody w głowie ;p

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Też mam podobne zdanie jak Monika, w trakcie studiów spokojnie będziesz mogła sobie robić różne kursy i z pewnością ci się przydadzą. Jak będziesz miała praktyki to sprawdzisz jak bardzo ci się będzie podobał zawód. Z resztą na naukę mamy całe życie i możemy chwytać się różnych zawodów. Ja narazie mam wyuczone 2 ale kto wie może za jakiś czas pokuszę się o jakiś nowy:) Jak słuchałaś wywiadu to pani Jolanta mówiła że wizaż może być czymś dodatkowym nadającym się dla młodzieży, stydentów, młodych mam

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Witajcie dziewczyny. Mam pytanie (być może Monika będzie się w tym orientować). Czy po studium wizażu mogę założyć sobie taki mini-zakładzik i pracować w nim czy muszę jeszcze studia z kosmetologii mieć?

Twitter: https://twitter.com/oluskka93Blog: http://www.oluskka-makeup.blogspot.com Serdecznie zapraszamZapraszam do ShinyBox http://shinybox.pl/?ref=04e2958

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Po wizażu nie jestem pewna ale po studium kosmetycznym jak naj bardziej bo uzyskujesz tytuł technika usług kosmetycznych i to ci pozwala na otworzenie własnego zakładu. Jeśli po studium wizażu masz egzaminy i też dostajesz tytuł technika to sądzę że też możesz coś otworzyć tym bardziej że są zajęcia na których przygotowują cię do rozkręcenia własnego biznesu.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Niestety zawód wizażysty nie jest w ten sam sposób regulowany prawnie. nie masz żadnych tytułów. mozeszsz prowadzić działalność ale jesli chodzi o zaklad to tylko w tych uslugach.

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Ja zamierzam dziennie studiować kosmetologę. A zaocznie zapisałam się do szkoły policealnej na kierunek wizaż i stylizacja. Z tego co się orientuje na kosmetologii uczy sie tylko podstaw makijazu i manicuru, a wiekszosc praktyk to jakies powazniejsze zabiegi.

Tynka

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Myślę, że dobrze wybrałaś kosmetologia zawsze się przyda a w wizażu, jesli nie marzy Ci się make\'up artist, to szkolenie wystarczy

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Mam nadzieję Jak dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie,bo zajęcia w tej szkole policealnej są tylko w weekendy co 2 tygodnie,przez jeden rok szkolny.

Tynka

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

myśle że dokonałaś dobrego wyboru, na pewno bedzie Ci cięzko pogodzić te dwie szkoły ale jeden rok to nie tak źle

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: