Studia-Kosmetologia/wizaż

  • Temat zamknięty
  • 2011-06-29, o 14:42
  • 25
  • 14 816
  • 9
  • 15

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

W tym momencie studia traktuję jako dobry czas do zabawy i poznania teorii, czyli wydłużenia sobie młodości. Ten czas kilku lat można znacznie lepiej spożytkować, jeśli chce się robić karierę w kosmetyce

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Jako kosmetyczka chyba. Bo dopiero z tytułem magistra kosmetologii jesteś kosmetologiem

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Tak, tylko po studiach jesteś kosmetologiem, co nie zmienia faktu że masz tyle uprawnień co kosmetyczka. I to by było na tyle marzeń o byciu cudowną panią kosmetolog. Zaraz zacznę kolejny cudowny rok na uniwersytecie medycznym, który nie mija łatwo, idę na praktyki i wiedza wbijana przez tych kilka semestrów kompletnie się nie przydaje. Bo na praktykach malujesz paznokcie i w przyszłości obawiam się że jeżeli czegoś nie wymyślę też będę głównie to robić. Praca w firmie kosmetycznej? Na jakim stanowisku? Do produkcji nikt mnie nie dopuści. Współpraca z dermatologiem? (na coś w końcu miałam dermatologie cały rok, uczyłam się cholernie dużo) Jaka współpraca? Nie ma czegoś takiego.
Do tego wszystkiego wbij się na rynek, powodzenia. Salonów kosmetycznych jest niemal tyle co aptek. Prawie na każdym rogu ulicy. Jak zwrócicie uwagę to co chwile uśmiecha się do was jakaś pani z billboardu z napisem fotoepilacja, fotoodmładzanie, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, kwasy AHA. I jak się wbić w ten rynek, za co?
Gdybym mogła nie wiem jakie studia bym wybrała, ale nie byłaby to kosmetologia. Chociaż z drugiej strony mówi się "jak chcesz coś znienawidzić zacznij to studiować.."
I tym miłym akcentem kończę mój wywód.

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

zainteresowanym kosmetologią polecam studia na AWF Wrocław. tam kosmetologia jest z prawdziwego zdarzenia...choć biochemia nie jest łatwa na pierwszym roku- praktyki sa cudowne. W renomowanych salonach, gdzie do dyspozycji sa najlepsze maszyny i firmy, a zabiegi praktykantki wykonują ...na sobie nawzajem:). ZCo jakis czas do szkoły przyjeżdza z wykladami przedstawiciel marek jak np. Clarena, Vichy- prowadzi dyskusje, oprezentacje składów i oczywiście zostawia kilka kosmetyków dla studentek:). Kosmetologia we Wrocławiu jest na rewelacyjnym poziomie. Koleżanka skończyła i pracuje w Karpaczu- w swietnym SPA. Kosmetologia, to nie tylko kosmetyczkii panie z aptek. Pamiętajcie o uzdrowiskach i rechabilitacji- tam tez potrzebuja kosmetologów. Nie mówiąc już o salonach i centrach SPA.

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Kosmetologia ma jeden problem - żeby znaleźć pracę w zawodzie musisz mieszkać w dużym mieście. Te dziewczyny, które znam i które są po tym kierunku, i tak pracują w salonach kosmetycznych. Z tym, że miały więcej problemów z dostaniem tej pracy niż ja po samych szkoleniach...

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Wciąż pracy dla kosmetologów jest mało, a w mniejszych miejscowościach w ogóle jej nie ma. W jednym roku kierunek kończą tysiące osób – trudno oczekiwać by nawet część z nich znalazła sobie pracę w zawodzie. Nierealne w polskich warunkach.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Dokładnie - tak jest na każdym kierunku studiów. Pracę znajdują ci, którzy najlepiej orientują się w temacie, robili praktykę. Pewnie gdyby nie te szkolenia w new nails to dalej bujałabym się za sensem życia i sposobem na zarabianie pieniędzy.

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

A może wtedy skończyłabyś jakiś niesamowity kierunek studiów Dajcie spokój z gdybaniem – najważniejsze jest to, żeby być zadowolonym z tego co się osiągnęło

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Przynajmniej na razie jestem bardzo zadowolona z tego co udało mi się osiągnąć, ale ambicje mam znacznie większe. Marzę o własnym salonie, ale to może dopiero za kilka lat. Niech w końcu ten kryzys się skończy ;P

Re: Studia-Kosmetologia/wizaż

Ja osobiście takie kursy w co drugi weekend nie uważam za złe Niedawno zapisałam się na kurs wizaż i nie narzekam. Jest tu więcej praktyki, niż teorii, więc można dośc szybko nauczyć się na prawdę pożytecznych rzeczy.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: