Przebarwienia na płytce paznokci

  • 2011-09-30, o 20:09
  • 46
  • 22 443
  • 30
  • 36

Przebarwienia na płytce paznokci

Witam drogie Panie
Wiem, że zarejestrowałam się dopiero co, ale już nie mam siły i szukam pomocy. Mianowicie moje paznokcie w dłoni są w opłakanym stanie. Od połowy płytki w górę są przebarwione na ciemno. Próbowałam lakierów odżywczych do paznokci, polerek, ale nie wiele to daje. Wydaje mi się, że to od ciągłego malowania (rzadko kiedy mam niewymalowane ) ciemnymi lakierami, ale pewna nie jestem możecie mi coś doradzić ? może coś w aptece do paznokci przebarwionych kupię?

http://kiniak985.pinger.pl/

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Sa cale przebarwione czy sa to plamki ? Ciemne tzn. jakie - brazowe, sine czy jeszcze inne?
Przy niektorych chorobach lub skazach moga wystepowac zmiany na paznokciach i trzeba by bylo najpierw je wykluczyc.

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Od polowy paznokcia w górę. Bardziej brązowawe przebarwienie jednolite jest i to na każdym od tego samego miejsca. Polerka pomogła o tyle, że delikatnie zbladło to przebarwienie, ale bałam się polerować do czysta (zdarcia paznokcia, o ile to możliwe ) Jak paznokci nie malowałam, to jedynym problemem były białe plamki maluśkie. Zauważyłam to jak miałam tydzień ciemny lakier (czerwony chyba nawet), później po zmyciu nałożyłam czarny i tak kilka tygodni z rzędu zmieniałam kolory. Nie zwracałam na to uwagi (sztuczne, ciemne oświetlenie też nie sprzyjało wieczornemu zauważeniu). Ocknęłam się dopiero dwa tyg temu, jak zmyłam i musiałam po dziecko do przedszkola iść. W słońcu się przeraziłam. Przebarwienia są tylko na dłoniach, u stóp są idealne paznokcie

http://kiniak985.pinger.pl/

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Mysle, ze nie powinnas sie martwic bo te, ktore juz sa zabarwione niedlugo obetniesz. A pod takie lakiery ktore zabarwiaja paznokcie najlepiej klasc baze. Moze jeszcze dziewczyny cos Ci doradza .

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Może to jakieś początki grzybicy są, polecam zastosowanie locerylu, nie jest uciążliwy w stosowaniu i działa dość szybko

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Z obrazu "klinicznego", który nam przedstawiłaś jasno wynika, że masz płytkę odbarwioną od kolorowych emalii. Czyli od skórki rośnie normalny pazurek, a od połowy do wolnego brzegu już odbarwiony... jendakowo na każdym... gdyby miałaby to być grzybica to z pewnościa nie byłaby od razu na wszystkich pazurkach i to jak od linijki... matowienie płytki nic nie da, po prostu barwniki lakierów wchłonęły w płytkę, także nie sposób tego usunąć, no musi zrosnąć i wtedy będzie 100% pewności że wszystko ok:) białe plamki natomiast to albo kwiecień czyli bielactwo płytki bądź też od zmywaczy się takie robią.... Proponuję Ci zawsze, bez względu na kolor lakieru zabezpieczać płytkę bazą, ponieważ nawet mleczny lakier posiada pigment, który wnika w paznokcie...

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Ja mam pytanie odnośnie bazy pod lakier do paznokci, czy poleciłybyście jakąś sprawdzoną bazę?

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

ja polecam, kiedys tu pisałam nawet o niej, to baza od wibo, kwadratowa buteleczka,. biala nakretka, baza ma mleczny kolor...lekko wpada w róż.. wygladza płytkę, przez co wydaje sie ona nieskazitelna, nadaje ładny lekki kolor uwydatniający kolor nakladanego lakieru, przedluża jego trwalosc i zapobiega przebarwieniom:)

nie mam niestety zdjęcia, ale baza jest z tej serii

http://i.pinger.pl/pgr384/ed43739700156 ... %20009.jpg

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Serdecznie dziękuję Jakby ktoś jeszcze miał jakieś inne sugestie to chętnie poczytam

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Jeżeli chodzi o idealną bazę pod kolorowe emalie to ja uwielbiam bazę z OPI... to jest mistrzostwo:) baza wsiąka w płytkę i pięknie się na niej trzyma lakier... nie odłuszcza się:) świetna rzecz polecam:) troszku kosztuje:) ale czym żesz są pieniądze w obliczu zdrowia naszych pazurków:)

Re: Przebarwienia na płytce paznokci

Myślę, że są to przebarwienia wywołane lakierami i tak jak dziewczyny polecam bazę pod lakier, lub, zanim się w nią zaopatrzysz, zwykły bezbarwny lakier. Jeśli lubisz dmuchać na zimne udaj się do swojego lekarza rodzinnego (bez pomalowanych pazurków:P) i powiadom go o swoich objawach, bo jak wiemy, grzybica u każdego objawia się inaczej i w innym tempie. No i jest nie tylko grzybica, bo jeśli takie plamy i przebarwienia nie przesuwają się wraz ze wzrostem paznokcia, trzeba koniecznie zgłosić się do lekarza bo może być to czerniak. Napisałaś, że paznokcie w DŁONI są przebarwione. Nie wiem czy to po prostu gafa, czy chodzi o jedną dłoń, bo jeśli tak to być może uderzyłaś się gdzieś palcami lub przytrzasnęłaś np. drzwiami? Bo wtedy są to wylewy krwi pod płytkę powstające właśnie wskutek urazu:) Czy zaprzestałaś malowania ciemnymi lakierami skoro dół płytki Ci się już nie odbarwia? No i przyjmijmy, że jest to wina lakierów, więc spróbuj też domowych sposobów: sok z ćwiartki cytryny+ odrobina ciepłej wody, moczysz 15 minut. Może i nie pomoże to całkowicie, ale zawsze choć troszkę rozjaśni płytkę (zależy w jak głębokie jej warstwy wniknął barwnik z lakierów). I bardzo ważne jest, byś teraz stosowała jakieś bazy pod lakier, a jeśli mimo to płytka nadal będzie się odbarwiać zdecyduj się na wizytę u lekarza.
A białe plamki pod płytką to objaw dostania się pod nią pęcherzyków powietrza w trakcie urazów ( stukanie paznokciami o stół, uderzenie, itp.) Białe plamki to także objaw braku witamin i mikroelementów w organizmie, zwłaszcza żelaza, wapnia i cynku.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: