Pielęgnacja zębów

  • 2010-09-12, o 15:23
  • 90
  • 39 681
  • 58
  • 77

Re: Pielęgnacja zębów

2 razy dziennie myję szczoteczką elektryczną, wieczorem płyn do płukania, czasem nić, ale nie codziennie,

czasem jakąś wybielająca pastę sobie zapodam ;)

no i stałe wizyty kontrolne u stomatologa.

Re: Pielęgnacja zębów

Ja uzywam elektrycznej szczoteczki od około roku i serio jest różnica. Kamienia mniej. A żeby staram się szczotkowac dwa razy dzienni, czasami częściej. Boję sie jedynie nici dentystycznych :D

Re: Pielęgnacja zębów

Używam elektrycznej sztoczki i myję nią zęby po każdym posiłku. Mam małego jobla na puncie dbania o zęby :D :D :D Ale za to mam piękny uśmiech :D :D Oprócz tego używam płynu do płukania jamy ustniej. Nie mogę jakoś przyzwyczaić się do używania nici dentystycznych...

Re: Pielęgnacja zębów

ja tez nie lubie nici dentystycznych

Re: Pielęgnacja zębów

ja bez nici nie wyobrażam sobie życia. musze mieć, jakoś czyję że mam coś między zębami jak ich nie użyję. 

 

Re: Pielęgnacja zębów

Ja długo nie mogłam przyzwyczaić się do nici, ale teraz już weszło mi to w krew i po każdym myciu staram się uczywać nici.. czasem zdarza mi się że zapomnę ale zawzwyczaj staram się używac :)

Re: Pielęgnacja zębów

Pasta Elmex + wybielacjąca Blend a med i koniecznie do tego po każdym myciu płukanie płynem Elmex.

Ten codzienny tytułał pomógł mi odbudować szkliwo w górnej jedynce po zbyt namiętnym piciu wody z cytryną. Efektem było wytarcie w szkliwie. Na szczęście pomogło, ale nie tylko dzięki stosowaniu past i płynów, ale i odstawieniu na jakiś czas, a potem ograniczeniu cytryny w wodzie;)

Teraz piję przez słomkę;))))))))))) 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pielęgnacja zębów

Ludzie pielęgncja zębów to nie tylko pasta i płyn!!!!!! Po pierwsze to odpowiednia szczotka i dotego dopasowana metoda szczotkowania, po drugie wszyscy zapominają o przestrzeniach międzyzębowych a tam też są przecież zęby!!! Na szczęśćie na naszym rynku jest firma, która ma dwustronne szczoteczki które domywają 100% naszych zębów :) :) :)  ponieważ można w nich zamontować różne końcówki.

Re: Pielęgnacja zębów

Dokładne oczyszczanie jest moim zdaniem najważniejsze. Podobno najlepsze są szczoteczki soniczne, ale jakoś nie mogę się przekonać.

Re: Pielęgnacja zębów

Wydaje mi się, ze bardzo ważne jest prawidłowe szczotkowanie. Ruchy wymiatające nie kaleczą dziąseł i nie powodują odsłaniania się szyjek zębowych, tak jak ruchy okrężne. Zdrowe dziąsła nie pozwalają bakteriom się pod nie dostać. Zaczełam tak myć zęby i jest znaczna poprawa, od kilku lat nie mam żadnych ubytków.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: