PRAWDY I MITY O WŁOSACH

  • 2011-07-26, o 21:18
  • 54
  • 22 170
  • 26
  • 37

PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Na temat włosów instnieje wiele przekonań, niektóre wywodzą się jescze z podań ludowych.
Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłam wam przytoczyć kilka ciekawych zagadnień na ten temat.
Znacie jakieś inne to dopisujcie

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

MIT
WŁOSY OBCINANE PRZY PEŁNI KSIĘŻYCA ROSNĄ SZYBCIEJ
W przeciwieństwie do roślin włosy nie rosną od wierzchołka, lecz od korzeni - cebulki ukrytej w skórze głowy. Widoczna część włosa, łodyga, jest biologicznie martwa i zupełnie niewrażliwa na powab księżyca.

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

PRAWDA
WŁOS MOŻE ROZCIĄGNĄĆ SIĘ O 50 PROCENT WŁASNEJ DŁUGOŚCI, ZANIM SIĘ PRZERWIE.
Dzięki strukturze molekuł karetydy, głównego budulca włosów mogą one przechodzić niesamowitą transformacje.
Cząsteczka karetydy jest niczym sprężyna, która wydłuża się nawet o 50 %.
Co ciekawe potrafi powrócić do pierwotnej formy

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

FAŁSZ
PODCINANIE KOŃCÓWEK WŁOSÓW POBUDZA ICH WZROST
Przycinanie końcówek nie ma znaczenia dla długości włosów, jak już napisałam powyżej rosną od drugiego końca ale ma znaczenie jeśli chodzi o wygląd. Końcówki są bowiem ich najstarszą i najbardziej zniszczoną częścią. Strzyżenie pozostawia więc młodszą i zdrowszą część włosów.

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

PRAWDA
UTRATA 100 WŁOSÓW DZIENNIE PRZEZ STATYSTYCZNĄ GŁOWĘ JEST NATURALNA

Włosy mają własny cykl życia, przy czym każdy włos rośnie i obumiera niezależnie od sąsiada.
Statystycznie 90% włosów na głowie jest w stanie wzrostu , a 10% w stanie obumierania

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

FAŁSZ
WŁOSY MĘŻCZYZN I KOBIET SĄ INNE
Pod względem budowy i cyklu wzrostu są identyczne. Przyczyną błędnego mniemania o różnicach może być łysienie To zjawisko związane jest jednak z zaburzeniami hormonów męskich

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

FAŁSZ
NATURALNY WYGLĄD WŁOSÓW CZŁOWIEKA POZWALA OKREŚLIĆ JEGO CHARAKTER
Do końca XIX w takie poglądy były uznawane za naukowe
Na przykład loczki miały wskazywać na talent muzyczny
Jeżeli temu wierzyć takiego talentu nie mam he he

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Ale super temat Andreo
mi się najbardziej podobał post ostatni, ja talentu do muzyki, też bym nie miała he he

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Hehe loczki i talent muzyczny Może grałam sobie trochę na gitarze i śpiewałam ale talentem tego nie nazwę:)

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

A mnie Andreo umysł rozjaśniłaś bo ja zawsze byłam przekonana, że podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost
A tu masz no ....

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

hheheh mi się lekko kręcą - a śpiewać zawsze lubiłam ;p nawet marzyłam o byciu piosenkarką (ale to chyba jak każda nastolatka ;p). Dzięki Andreo za temat - SUPER!!:D

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: