PRAWDY I MITY O WŁOSACH

  • 2011-07-26, o 21:18
  • 54
  • 22 163
  • 26
  • 37

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

W sumie też zawsze byłam przekonana, że podcinanie włosów powoduje, ze później szybciej rosną. Z tym talentem to może być prawda xD bo ja nie mam kręconych włosów i talentu u siebie jakoś nie widzę xD

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

PRAWDA
WŁOS MOŻE ROZCIĄGNĄĆ SIĘ O 50 PROCENT WŁASNEJ DŁUGOŚCI, ZANIM SIĘ PRZERWIE.
Dzięki strukturze molekuł karetydy, głównego budulca włosów mogą one przechodzić niesamowitą transformacje.
Cząsteczka karetydy jest niczym sprężyna, która wydłuża się nawet o 50 %.
Co ciekawe potrafi powrócić do pierwotnej formy

Andrea

Moje tego nie przetrzymają

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Ale np prawdą jest, że nie zrobi się supła z włosów:) Zawsze się rozplątuje

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Eh a ja słyszałam od lekarza, a także ogólnie wiadome jest, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych sprawia, że włosy wyglądają na zdrowsze, nie przetłuszczają się itp. A u mnie to niestety działa na odwrót bo z biegiem czasu na głowie miałam coraz mniej loków. teraz mam bardziej szopę niż loki i jeśli chcę je osiągnąć muszę niestety użyć wałków, lokówki itp. A kiedyś były naturalne :/

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Jak byłam mała też miałam kręcone włosy i takie strasznie jasny blond. Wyglądały jakbym miała pasemka. A z wiekiem mi się wyprostowały i ściemniały. Niestety...

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Ja mam jeszcze jedną PRAWDĘ , a mianowicie przyjmowanie antybiotyków na trądzik może spowodować utratę aż 50% włosów!!!
A jeśli chodzi o antykoncepcje, to ona wszystkiemu raczej szkodzi

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

włosów ja narazie nie straciłam tylko mi się trochę rozprostowały Ale niby lekarz twierdzi ze to były młodzieńcze loki i w wieku 19 lat moja "młodość" mi minęła:) Oj tabletki mają też swoje zalety. A jak się jest pod stałą kontrolą lekarza to nie ma się czego bać. Dzisiejsze tabletki to nie te naszpikowane hormonami jak w latach 90

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Dobrze że masz wszystkie włosy na głowie he he
A co do tabletek antykoncepcyjnych :
Zalety antykoncepcji hormonalnej:
•wysoka skuteczność (wskaźnik Pearla 0,2 – 1),
•wygoda użycia,
•zmniejszona obfitość krwawień i objawy niedokrwistości,
•mniej bolesne miesiączki,
•łagodniejsze objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
•regulują czas występowania i trwania krwawień z odstawienia hormonów,
•zapobiegają rakowi endometrium (już po roku stosowania OC bez przerwy; efekt utrzymuje się jeszcze 15 lat po zaprzestaniu stosowania pigułek),
•zapobiegają rakowi jajnika (działanie ochronne ujawnia się po 5-10 latach od rozpoczęcia stosowania OC, niezależnie od czasu przyjmowania tabletki antykoncepcyjnej. Im dłuższy okres stosowania pigułki, tym mniejsze ryzyko raka jajnika. Ochrona utrzymuje się do 15 lat od przerwania OC),
•przyczyniają się do rzadszego występowania łagodnych nowotworów sutka i zmian dysplastycznych,
•zapobiegają powstawaniu osteoporozy (efekt jest widoczny po roku stosowania OC, utrzymuje się 15 lat po zaprzestaniu tej metody),
•niwelują objawy łojotoku i hirsutyzmu,
•wpływają pozytywnie na przebieg choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, przyczyniają się do szybszego gojenia się niszy wrzodowej, rzadszych nawrotów i zaostrzeń,
•łagodzą przebieg reumatoidalnego zapalenia stawów,
•zmniejszają objawy zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy
Powikłania po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej
•układu krążenia (powikłania zatorowo-zakrzepowe, zawał mięśnia sercowego u palaczek po 35. roku życia, nadciśnienie tętnicze),
•wątroby (kamica pęcherzyka żółciowego, żółtaczka cholestatyczna, pierwotny rak wątroby),
•wtórny brak miesiączki tzw. post-pill amenorrhea,
•rak szyjki macicy i sutka (nowotwory).

ZALET JEST WIĘCEJ

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Po tabletkach nie zauważyłam żeby zaszkodziły albo wspomogły moje włosy. Co do kręcenia mam swoją teorię tzn u mnie w rodzinie wszyscy mają proste włosy i ja też miałam do puki nie obcinał mnie pewien fryzjer. Później moje włosy zaczeły falować i tak jest do tej pory o ile mam dłuższe- myślę że duży wpływ na to jak włosy się układają ma to w jaki sposób włosy są obcinane (jak się układa nożyczki). Po części jedna z fryzjerek potwierdziła to że włosy mogą ładnie układać się jeśli je odpowiednio obetnie albo wcale się nie układać i sprawiać problemy jeśli się to nie umiejętnie zrobi. Tak że przypuszczam że i to może mieć wpływ na kręcenie się włosów. Ale to tylko moja teoria i nie wiem czy prawdziwa. Bo ta z talentem muzycznym i kręceniem się włosów u mnie się nie sprawdza bo śpiewając mogę okaleczyć ludzi, a i grać jakoś ładnie też nie umiem- chyba że na nerwach mojego męża:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: PRAWDY I MITY O WŁOSACH

Z wszystkimi skutkami ubocznymi również się zapoznałam. Wszystkie badania mam ok. Zresztą nie będę ich brała całe życie. Po prostu teraz nie mogę sobie pozwolić na dziecko, ale również z innych powodów ginekologicznych je biorę.
Ehhh zresztą co w dzisiejszym świecie nie szkodzi :/ I nie jest też powiedziane, że jakiekolwiek skutki uboczne pojawią się u mnie. Zaletą ich jest to, że zmniejszają ryzyko raka trzonu macicy i jajników ( co jest trochę trudniejsze do wykrycia niż rak piersi )mięśniaków. Oczywiście nie wspominając o uregulowaniu miesiączek, zmniejszenie obfitości krwawienia i bóli miesiączkowych. Co dla kobiet z PMS jest wybawieniem. Poprawia się cera, włosy itp.
No ale każdy stosuje jakieś swoje metody i jest sam odpowiedzialny za swój los:)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: