Kacik kulinarny

  • 2011-08-04, o 11:13
  • 219
  • 58 687
  • 67
  • 73

Re: Kacik kulinarny

A znacie może przepis na „Ciastka z dziurką odpustowe” nigdzie nie mogę takiego przepisu znaleźć tak wyglądają :

Andrea

Ja o takich pierwsze słyszę.Więc nie pomogę raczej. Znalazłam co prawda jeden jakiś,ale tam musi coś być złe, bo na1kg mąki idzie 70dag cukru i do tego 5dag miodu, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić:D A pamiętasz czy robi się je na drożdżach, sodzie czy proszku? Ja mam przepis na takie fajne kruchutki coś \'ala francuskie( tylko nie trzeba się męczyć w zawijanie masła i ciasto i kilkukrotne wałkowanie jak w prawdziwym cieście francuskim, a smak mają podobny)


Właśnie już ten przepis czytałam i wydaje mi się mało wiarygodny do zrealizowania, a te ciastka to raczej na proszku się robi, na pewno nie drożdże. Uwielbiam je i praktycznie nigdzie niema takiego przepisu wszędzie tylko te obwarzanki i precelki odpustowe.

Re: Kacik kulinarny

a zna może któraś przepisy na ciasta typu: mars, snikers, kinder bueno, mleczna kanapka ?

KamiluŚkaa

Robiłam kiedyś coś \'ala mleczna kanapka, nie smakowało dokładnie jak ta ze sklepu ale była równie dobra
Biszkopt:
6 jajek
3/4 szklanki cukru
pół szklanki mąki pszennej
pół szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki kakao
2 łyżki oleju
Białka oddzielić od żółtek, ubić z nich pianę, pod koniec ubijania wsypać powoli cukier , następnie dodać żółtka i miksować jakiś czas,aż masa będzie puszysta i biała. Mąkę , proszek i kakao przesiać dodać do jajek,dodać olej i delikatnie wymieszać.Ciasto wylać do blachy 25x35 piec ok 25 min w tem 170 stopni do suchego patyczka

Masa mleczna:
2 szklanki mleka w proszku
pół szklanki mleka
mniej niz 2/3 szklanki cukru
350 g masła
16g cukru waniliowego
To jest porcja z przepisu oryginalnego, ja jak pierwszy raz robiłam to miałam wrażenie,że masy jest ciut za dużo dlatego jak robiłam kolejny raz to zmniejszyłam składniki masy o 1/3 i było w sam raz( ale to kwestia gustu).
Mleko(zwykłe)zagotować z cukrami.Ostudzić.Masło utrzeć na biały puch.Powoli do niego dodawać ostudzone mleko, dalej ucierać.Do masy dodać przesiane mleko w proszku i dalej ucierać,aż nie będzie grudek.
Ciasto można polać polewą( jak w oryginale, ja nie lubię i wole bez.
Polewa: tabliczka gorzkiej lub mlecznej czekolady 50 g masła( rozpuszczamy w kąpieli wodnej i lejemy na ciasto)
I do lodówki.

na pewno spróbuję tego przepisu

Re: Kacik kulinarny

Wpadłam na taki pomysł, bo właśnie ciasto piekłam i pomyślałam, że fajnie byłoby upiec coś nowego Ja w sumie wolę gotować niż piec

ewelinablbn

Ja zdecydowanie wolę piec:):)
Mam wiele znakomitych przepisów na ciasta.
Moje ulubione to m.in. Pychotka, blok, shrek, łabędzi puch,cynamonki( drożdżówki cynamonowe),ciasteczka owsiane ze słonecznikiem,sezamowiec,kokosanki,karpatka,napoleonka,szarlotka spod samiuśkich tatr,cytrynowe margerytki,knoppers,różne muffinki,sernik pod kokosową pierzynką.
A z przepisów mniej ciastowych znam fajny przepis na bajecznie prosty chlebek wieloziarnisty, pyszną granolę, oraz niezawodne ciasto na pizze:)
Jakby ktoś zainteresowany proszę śmiało pisać, chętnie się podzielę:):)

Proszę o przepisy na łabędzi puch, szarlotkę spod samiuśkich tatr i cytrynowe margerytki

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24823654 WYPRZEDAŻhttp://www.facebook.com/FollowTheFashion Promocje i rabatyhttps://www.facebook.com/pages/Evell-makeup-Ewelina-Wasilczyk/477883348983066http://evellmakeup.blogspot.com/

Re: Kacik kulinarny

a ja chciałabym przepis na sernik pod kokosową pierzynką.

Re: Kacik kulinarny

Wpadłam na taki pomysł, bo właśnie ciasto piekłam i pomyślałam, że fajnie byłoby upiec coś nowego Ja w sumie wolę gotować niż piec

ewelinablbn

Ja zdecydowanie wolę piec:):)
Mam wiele znakomitych przepisów na ciasta.
Moje ulubione to m.in. Pychotka, blok, shrek, łabędzi puch,cynamonki( drożdżówki cynamonowe),ciasteczka owsiane ze słonecznikiem,sezamowiec,kokosanki,karpatka,napoleonka,szarlotka spod samiuśkich tatr,cytrynowe margerytki,knoppers,różne muffinki,sernik pod kokosową pierzynką.
A z przepisów mniej ciastowych znam fajny przepis na bajecznie prosty chlebek wieloziarnisty, pyszną granolę, oraz niezawodne ciasto na pizze:)
Jakby ktoś zainteresowany proszę śmiało pisać, chętnie się podzielę:):)

Proszę o przepisy na łabędzi puch, szarlotkę spod samiuśkich tatr i cytrynowe margerytki

ewelinablbn

Łabędzi puch
Jest to biszkopt z delikatnym, kokosowym kremem,a słodycz kremowej masy najlepiej przełamać kwaskowym dżemem( u mnie najlepiej sprawdza się z agrestu lub czarnej porzeczki)
Pieczemy biszkopt:
6 dużych jaj
niecała szklanka mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
mniej niż 3/4 szklanki cukru

Masa kokosowa:
2 czerstwe bułki kajzerki
2 1/2 szklanki mleka
1/4 szklanki cukru
10 dag wiórek kokosowych
250 g masła
Dodatkowo:
kwaśny dżem
ok 5 dag wiórek kokosowych na wierzch
opcjonalnie jeżeli ktoś lubi można dodać odrobinę likieru najlepiej amaretto , ewentualnie inny %%
Pieczemy biszkopt o wymiarach ok 25x35 w tem 180 stopnia ok 25 minut.Po upieczeniu wystudzony biszkopt podzielić na dwa placki .
Masa: Moczymy w mleku bułki, dodajemy cukier i gotujemy aż się rozpuści cukier, dodajemy wiórki i chwile gotujemy aż zgęstnieje.Masę studzimy.Ucieramy do białości masło, dodajemy po łyżce kokosowej masy i ucieramy na puszystą masę. Spód biszkoptu smarujemy dżemem na to dajemy ok 3/4 masy.Przykrywamy drugim blatem , wierzch smarujemy pozostałą masą. Na patelni(suchej) podprażamy wiórki( na złoty kolor).Zimne sypiemy na biszkopt i do lodówki

Cytrynowe margerytki
Są to kruchutki, nieziemsko delikatne cytrynowe ciasteczka.Coś w stylu złotych kłosów, tylko jeszcze lepsze:)
3 dag masła
10 dag cukru
1 cytryna
2 żółtka + 1 dodatkowe do posmarowania ciasteczek
20 dag mąki pszennej
5 dag mąki ziemniaczanej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
Masło ucieramy z cukrem na puszysty krem.Cytrynę sparzamy i dokładnie czyścimy. Ścieramy niej skórkę oraz wyciskamy sok i dodajemy do maślanej masy.Dodajemy żółtka i całość dalej ucieramy.Suche składniki mieszamy w jednym naczyniu i wsypujemy po łyżce do masy.Ciasto wkładamy do woreczka foliowego i na 1-1,5 h do zamrażarki lub 3 do lodówki. Następnie wykładamy na przysypany mąką blat i wałkujemy do grubości ok. 0,5 cm.
Wykrawamy kwiatuszki(coś na kształt wspomnianych złotych kłosów, ja używam do tego foremki od babeczek,dzięki temu mam taki zygzakowaty wzorek, mniejszą dziurkę wycinam małym kieliszkiem). Smarujemy rozmąconym żółtkiem i posypujemy cukrem. Pieczemy ok 8 min w tem 200 stopni na złoty kolor.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

Wpadłam na taki pomysł, bo właśnie ciasto piekłam i pomyślałam, że fajnie byłoby upiec coś nowego Ja w sumie wolę gotować niż piec

ewelinablbn

Ja zdecydowanie wolę piec:):)
Mam wiele znakomitych przepisów na ciasta.
Moje ulubione to m.in. Pychotka, blok, shrek, łabędzi puch,cynamonki( drożdżówki cynamonowe),ciasteczka owsiane ze słonecznikiem,sezamowiec,kokosanki,karpatka,napoleonka,szarlotka spod samiuśkich tatr,cytrynowe margerytki,knoppers,różne muffinki,sernik pod kokosową pierzynką.
A z przepisów mniej ciastowych znam fajny przepis na bajecznie prosty chlebek wieloziarnisty, pyszną granolę, oraz niezawodne ciasto na pizze:)
Jakby ktoś zainteresowany proszę śmiało pisać, chętnie się podzielę:):)

Proszę o przepisy na łabędzi puch, szarlotkę spod samiuśkich tatr i cytrynowe margerytki

ewelinablbn

Zapomniałam jeszcze o szarlotce

Szarlotka spod samiuśkich Tater
Obok szarlotki półfrancuskiej to moja ulubiona szarlotka, delikatna, kruchutka aż rozpływa się w buzi:)
Składniki na kruche ciasto:

500 g mąki krupczatki
1 margaryna/masło (250 g)
1/2 szklanki drobnego cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 żółtka
2 łyżki kwaśnej śmietany
Wszystkie składniki powinny być zimne, wszystko siekamy i szybko zagniatamy.Odkładamy 2/3 ciasta na spód i wykładamy nim blachę.Ciasto na blachę o wymiarach ok 35x25.Wszystko nakłuwamy widelcem i do lodówki na pół h. Resztę ciasta do zamrażarki.
Masa jabłeczna:
2-3kg jabłek
cynamon( wg uznania ja daje ok 3 łyżeczek)
cukier do smaku
bułka tarta do podsypania
Jabłka myjemy, obieramy, dzielimy na ćwiartki, wycinamy gniazda i ćwiartki dzielimy na cienkie plasterki.Dodajemy cynamon i cukier.Mieszamy i odsączamy zbędny sok.Spód podpiekamy w piekarniku ok 10-15 min w tem 160-180. Podpieczone podsypujemy bułką tartą.Na to jabłka i ścieramy pozostałe ciasto z zamrażarki.Pieczemy ok 1h w tem 160-180 stopni.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

a ja chciałabym przepis na sernik pod kokosową pierzynką.

KamiluŚkaa

Sernik pod kokosową pierzynką
w smaku typowy polski serniczek, delikatny , kremowy z kokosową bezą na wierzchu.Ale mniej pracochłonny.
Spód:

1,5 szklanki mąki
pół kostki masła (125 g)
2 żółtka (2 białka odłożyć na pianę)
1/4 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżka wody
Wszystko zagniatamy i wykładamy ciastem blachę o wymiarach 25x35.Nakłuwamy widelcem i podpiekamy ok 10-12 min w tem 170 stopni.

masa serowa:
1 kg twarogu półtłustego lub tłustego, zmielonego 2-krotnie
1 budyń śmietankowy lub waniliowy bez cukru
3/4 szklanki cukru
pół szklanki oleju
2 szklanki mleka
1 jajko
4 żółtka (4 białka odłożyć na pianę)
cukier waniliowy lub zapach waniliowy

Kokosowa pierzynka:
6 białek ( z ciasta i masy)
100 g wiórek kokosowych
mniej niż 1/2 szklanki cukru

Wszystkie składniki na masę miksujemy.Wszystko wylewamy na podpieczony spód.Ciasto jest dość rzadkie w konsystencji ale tak ma być. Pieczemy ok 45 minut w tem 180 stopni.Chwile przed wyjęciem ubijamy białka na sztywno, dodajemy stopniowo cukier, ubijamy, dodajemy wiórki i delikatnie mieszamy.Wykładamy pianę na gorący sernik i pieczemy jeszcze 15 minut aż kokos nabierze złotego kolorku.Jak wystygnie do lodówki.Wiadomo,że jak przy każdym serniku, najlepszy jest na drugi dzień.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

ja z wami mogę podzielić się taki przepisami jak: ciasto z pierniczkami, pawie oko, rafaello bez pieczenia, pralinki orzechowo-czekoladowe (coś a`la kinder bueno), zeberkę, 3 bit, snickers, wuzetka, ciepłe lody itd
Jeśli jesteście zainteresowane to piszcie

Re: Kacik kulinarny

ja z wami mogę podzielić się taki przepisami jak: ciasto z pierniczkami, pawie oko, rafaello bez pieczenia, pralinki orzechowo-czekoladowe (coś a`la kinder bueno), zeberkę, 3 bit, snickers, wuzetka, ciepłe lody itd
Jeśli jesteście zainteresowane to piszcie

KamiluŚkaa

Ja poproszę o przepis na pralinki.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Kacik kulinarny

ja z wami mogę podzielić się taki przepisami jak: ciasto z pierniczkami, pawie oko, rafaello bez pieczenia, pralinki orzechowo-czekoladowe (coś a`la kinder bueno), zeberkę, 3 bit, snickers, wuzetka, ciepłe lody itd
Jeśli jesteście zainteresowane to piszcie

KamiluŚkaa

Ja poproszę o przepis na pralinki.

składniki:
100 g wafelków z nadzieniem z orzechów laskowych, pokruszonych
150 g orzechów laskowych
200 g nutelli
250 g czekolady mlecznej.

1. orzechy prażymy w piekarniku, przez ok. 5 minut w 180 stopniach C, co chwila mieszając.
2. po wyjęciu z piekarnika ściągami z orzechów skórkę, następnie mielimy
3. pokruszone wafelki mieszamy z nutellą. mieszamy starannie na masę
4. wilgotnymi rękami formujemy kulki wielkości orzecha. wkładamy do lodówki aż stwardnieją
5. rozpuszczamy czekoladę w kąpieli wodnej, po czy obtaczamy w niej kulki. zostawiamy do zastygnięcia

zamiast nutelli można dać każdy krem kanapkowy .. orzechowy bądź czekoladowy

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: