Gdy tracimy zęby...

  • 2013-01-11, o 12:44
  • 80
  • 41 679
  • 53
  • 61

Gdy tracimy zęby...

Jesteśmy jeszcze piękne i młode, ale wbrew pozorom problem braków w uzębieniu nie dotyczy tylko starszych osób:
http://zdrowie.re.pl/artykul/47057.html
W mojej rodzinie niestety słabe zeby są dziedzine i wiem, że pewnie za parę lat będę musiała co nieco w szczęce wymienić... Na szczęście teraz medycyna jest na takim poziomie, że wstawianie implantów nie jest problemem
Nie ma jeszcze takiego tematu, a jestem ciekawa, czy ktoraś z Was ma już jakieś sztuczne ząbki? Czy takie zabiegi są bolesne, czy są jakieś zagrożenia, no i przede wszystkim - ile Was wynosiły takie zabiegi?

Re: Gdy tracimy zęby...

Re: Gdy tracimy zęby...

Jesteśmy jeszcze piękne i młode, ale wbrew pozorom problem braków w uzębieniu nie dotyczy tylko starszych osób:
http://zdrowie.re.pl/artykul/47057.html
W mojej rodzinie niestety słabe zeby są dziedzine i wiem, że pewnie za parę lat będę musiała co nieco w szczęce wymienić... Na szczęście teraz medycyna jest na takim poziomie, że wstawianie implantów nie jest problemem
Nie ma jeszcze takiego tematu, a jestem ciekawa, czy ktoraś z Was ma już jakieś sztuczne ząbki? Czy takie zabiegi są bolesne, czy są jakieś zagrożenia, no i przede wszystkim - ile Was wynosiły takie zabiegi?

Dziewooszka

Tu jest coś na ten temat : http://www.drkubica.pl/implanty,implantologia.html

Re: Gdy tracimy zęby...

O matko, Andrea, aż mi słabo od tych zdjęć... Ja na szczęście wszystkie zeby mam, choć mój tata też miał wstawiany implant, bo miał spore ubytki. Tutaj masz opisany plan leczenia: http://www.candeo.pl/nasza-oferta/implantologia

Re: Gdy tracimy zęby...

megi1828, też się zdziwiłam, że przy paradontozie wstawia się implanty...
cocu77, ale czy same owoce zapobiegną wypadaniu zębów? :> Poza tym np. duża ilośc cytrusów źle wplywa na szkliwo.
Andrea, Tihua, dziękuję za linki Zdjęcia faktycznie robią złe wrażenie, ale rysunki pomagają, a w tym drugim linku jest nawet plan wiyt. Tylko wciąz mam ludzie pytania - o ból, komplikacje ewentualne... Pewnie i tak nie mam wyjścia, ale chciałabym wiedzieć, co mnie czeka.

Re: Gdy tracimy zęby...

Ja wiem tylko, ze komplikacje moga byc. Kiedys pewna pani mieszkajaca na stale w Niemczech chciala wstawic sobie implanty, dentysta z Niemiec odmowil - nie wiem czy ze wzgledu na zly stan dziasel czy zgryz no ale ona byla uparta i pojechala do Polski i w Polsce dentysta zrobil jej wedlug zyczenia. Po jakims czasie dziasla zaczely ja bardzo bolec i puchnac wiec pobiegla do swojego dentysty ale ten odmowil jej pomocy i odeslal do tego, ktory ja tak urzadzil . To tyle wiem. Ale czy nie za szybko sie martwisz?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Gdy tracimy zęby...

Eee, ale bez przesady, każdy słyszał jakieś historie o lekarzach, na zasadzie "jedna pani drugiej pani powiedziała, że trzecia pani...", ale chyba nie ma sensu tego powtarzać i straszyć, co? Jak będę sobie chciała wyrwać wszystkie zęby zdrowe, to pewnie też znajdę lekarza, co się na to zgodzi A chodzi o to, żeby oddać się w ręce specjalistów, którzy najpierw, przed przystąpieniem do działania, przedstawią nam cały plan leczenia, na który się dopiero mozemy zgodzić.

Re: Gdy tracimy zęby...

Eee, ale bez przesady, każdy słyszał jakieś historie o lekarzach, na zasadzie "jedna pani drugiej pani powiedziała, że trzecia pani...",

Tihua

No nie bede przeciez pisac na forum nazwiska tej pani albo kim ta pani dla mnie jest, historia jest prawdziwa a nie zaslyszana ani od trzeciej ani nawet od drugiej pani, implanty sie nie przyjely i trzeba bylo usuwac. Przeciez to nie jest moj wymysl, ze moga byc komplikacje po wstawieniu implatow a przede wszystkim przeciwwskazania zeby je wszczepic a o to wlasnie pyta autorka tematu.

Jak będę sobie chciała wyrwać wszystkie zęby zdrowe, to pewnie też znajdę lekarza, co się na to zgodzi

Tihua

No pewnie ze tak, niektorzy za pieniadze zrobia wszystko . Ja jednak wolalam posluchac kogos madrzejszego od siebie i zostawic zęby i nie zaluje .
Przypomnial mi sie odcinek plastycznej chirurgii na tvn style kiedy przyszedl mlody mezczyzna zmienic sobie twarz bo chcial sie upodobnic do jakiegos aktora. Chirurg mu odmowil bo wedlug jego opinii wszystko u faceta bylo jak nalezy. Pacjent wyszedl wkurzony i powiedzial, ze pojdzie do innego chirurga no i pewnie znajdzie takiego, ktory go zoperuje. Mi tu akurat podobalo sie podejscie chirurga z programu , to sie nazywa profesjonalizm .

Re: Gdy tracimy zęby...

Dziewooszka
Takie informacje znalazlam:

Implanty to doskonałe rozwiązanie uzupełniania braków w uzębieniu. Jednak implanty to zabieg i w związku z tym mogą pojawić się pewne powikłania. Chociaż należy zaznaczyć, że powikłania wywoływane przez implanty występują bardzo rzadko. Jednym z możliwych powikłań jest odrzucenie implantu przez organizm. Implanty mogą także niestabilne i ruchome co uniemożliwia wykonanie koronki. Implanty mogą także uszkodzić kość, naczynia krwionośne czy nerwy – podczas wwiercania ich. Wokół implantów mogą pojawić się stany zapalne. Jednym z możliwych powikłań może być obumarcie miazgi zęba sąsiadującego z implantem. Jednak jak już było wspomniane na początku, powikłania związane z implantami zdarzają się bardzo rzadko więc gdy wybierzemy naprawdę dobry i sprawdzony gabinet możemy być spokojni, że zabieg się uda. O możliwych powikłaniach, spowodowanych przez implanty, zawsze informuje lekarz na pierwszej konsultacji. Tak więc decyzja o poddaniu się wczepieniu implantów musi być przemyślana przez pacjenta.
Implanty to tytanowe wkręty na stałe umocowane w kości szczęki lub żuchwy, które zastępują korzenie zębów. Implanty umieszcza się w szczęce podczas trwającego około jednej godziny zabiegu. Przez następne 3-6 miesięcy implant zrasta się z kością. Na tej konstrukcji następnie umieszczana jest korona imitująca ząb. Implanty są metodą uzupełnienia uzębienia dla osób, które ukończyły szesnasty rok życia, nie palą, nie przyjmują narkotyków, ani nie piją alkoholu - wówczas proces gojenia trwa dłużej i zwiększa się możliwość ewentualnych powikłań z odrzuceniem wszczepu włącznie. Absolutną dyskwalifikacją do zabiegu wszczepienia implantów jest choroba krzepnięcia krwi, nowotwory i choroby psychiczne. Implanty są usługą dość kosztowną i nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Koszt jednego wszczepu plus korona lub most to wydatek ponad 2000 zł. Najtańsze obecnie na rynku są implanty tytanowe plus kompletna odbudowa zęba. Wykonanie całej szczęki jest tańsze, jeśli pacjent decyduje się na osadzenie na implantach protezy ruchomej.Technika wszczepiania implantów jest coraz bardziej nowoczesna i umożliwia uzupełnienie uzębienia także osobom z zanikiem kości w szczęce (dochodzi do tego zwykle u tych, którzy dość dawno stracili zęby). Obecnie można już odtwarzać kość a następnie osadzać na niej implanty. Wykonywane są także zabiegi wszczepiania implantów tuż po usunięciu zęba. Od niedawna próbuje się odbudowywać brak zębów w trakcie jednej wizyty - umieszcza się implanty i obciąża protezą. Są to jednak pierwsze doświadczenia i upłynie jeszcze trochę czasu zanim dołączą do standardów w tej dziedzinie stomatologii.

Zrodlo: medserwis.pl

Re: Gdy tracimy zęby...

Spoko, myślałam, że to taka urban legen No, zdarzają się i takie przypadki, ale widać po nich, że warto słuchać lekarza. Skoro u tej pani były przeciwwskazania do implantów, to nie powinna szukać na siłę kogoś, kto je wstawi Ale jeśli znajdziemy dobrego lekarza, to powinniśmy mu zaufać i jeśli nie widzi przeciwwsazań, to chyba lepiej implnty wstawić, prawda? Ja te ż czytałam, że zaniedbanie pustych miejsc po wyrwnych zębach może mieć opłakane sutku - inne zeby moga się "poluzować", wypadać, przemieszczać itd.

Re: Gdy tracimy zęby...

No dokladnie o to mi chodzilo, zeby znalezc dobrego, zaufanego specjaliste. Skoro u tamtej babki byly przeciwwskazania do pszeszczepu inplantow to powinna byla posluchac dentysty, wychodze z zalozenia, ze wytlumaczyl jej dlaczego musi jej odmowic. Ale jezeli nie ma przeciwwskazan i kogos na to stac to jasne ze lepiej zrobic inplanty niz wkladane i wyjmowane tzw. szuflady a juz w ogole niz chodzic z ubytkami .
Dobrze, ze sie rozwija ten kierunek i zaczynaja juz sobie radzic z wszczepianiem implantow w przypadkach zaniku kosci w dziaslach - odbudowa dziasel czy dodatkowe szyny, kto wie, moze jeszcze sie zalapie zanim umre .

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: