Demakijaż olejkami

  • 2015-11-15, o 13:29
  • 37
  • 10 617
  • 25
  • 30

Demakijaż olejkami

Jaki olejek dobrać do zmywania makijażu? Jak zmywać, aby makijaż usunąć a nie rozmazać go po twarzy? Jak skutecznie oczyścić skórę po takim olejku? Słyszałam że mydło Aleppo się sprawdza, ale czy są jakieś inne metody? 

Re: Demakijaż olejkami

Używam olejku z firmy GoCranberry w skład, którego wchodzi olejek żurawinowy, olej ze słodkich migdałów oraz witamina E. Jest to mój ulubiony olejek i jest godny polecenia.

Re: Demakijaż olejkami

Ja z kolei stosuję naturalne oleje - zamiennie oliwę z oliwek (extra virgin, z pierwszego tłoczenia i najlepiej bio) i olej kokosowy (tłoczony na zimno). Przy demakijażu oczu trzeba chwilkę przytrzymać namoczony wacik przy powiece, żeby oliwa czy olej rozpuściły kosmetyki i wtedy właśnie zamiast rozcierać kosmetyki po twarzy ,,zbiera się" je na płatek kosmetyczny. Na pozostałych częściach twarzy nie jest konieczne przytrzymywanie płatka na dłużej, wystarczy zwyczajnie przetrzeć i kosmetyki zbierają się na płatku. Niektórym bardziej może przypaść do gustu olej kokosowy, bo nie pozostawia na twarzy tak tłustej warstwy jak oliwa z oliwek. Ja jestem w domu i nigdzie nie wychodzę, to czasem celowo pozostawiam twarz taką natłuszczoną na dłużej, bo to sprawia, że skóra jest fajnie odżywiona, gładka i miękka. Plusem jest też to, że dzięki stosowaniu tych kosmetyków odbudowały mi się rzęsy i brwi. Kiedy chcę pozbyć się tłustej warstwy z buzi, to przemywam twarz płynem micelarnym z Green Pharmacy, hydrolatem, albo po prostu używam kawałka ręczniczka papierowego i ściągam nadmiar oliwy/oleju.
Jana

Re: Demakijaż olejkami

Dziękuję, napewno wypróbuję ten sposób bo kilka razy próbowałam zrobić demakijaż olejkami, ale niestety kiepsko mi to szło i cały makijaż rozmazywał mi się po twarzy.

Re: Demakijaż olejkami

Robię tak samo jak Jana - naturalnym olejem kokosowym przemywam całą twarz. Wiadomo że trochę się rozmaże, ale skóra przynajmniej tak nie szczypie jak po innych produktach

Re: Demakijaż olejkami

Jak dla mnie taki demakijaż olejkami zajmuje za dużo czasu

Re: Demakijaż olejkami

Jak dla mnie olejki nie nadają się do demakijażu oczu

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Demakijaż olejkami

za dużo czasu i za tłuste

Re: Demakijaż olejkami

Nie polecam przy tłustej cerze. Przy suchej może zdziałać cuda :)

Re: Demakijaż olejkami

Nie lubię tego, bo trwa 3 razy dłużej niż micelem A nie czyści się do końca;:/

Re: Demakijaż olejkami

Mi olej wchodzi do oczu

Szczególnie polecamy

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Y
Z

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

U

V

W

Y

Z

Fora: