Cera tłusta - mało znane perełki

  • 2015-03-27, o 00:23
  • 59
  • 22 699
  • 26
  • 33

Cera tłusta - mało znane perełki

Witam! Jestem posiadaczką cery tłustej i wciąż zmagam się z nietrafionymi podkładami, czy innymi produktami. Testowałam wiele. Piszę tutaj z zapytaniem do was o różne produkty nie tylko podkłady, które świetnie się sprawdzają przy cerze tłustej. Takie które nie ciemnieją od nadmiaru sebum, nie spływają z twarzy itp. Fajnie byłoby jakbyśmy wymieniły się perełkami z naszych kosmetyczek ;) To jak cery tłuste macie coś do powiedzenia? :)

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

U mnie ostatnio najlepiej spradza się Pierre Rene Skin Balance ze wszystkich podkładów najdłużej utrzymuje matowy wygląd, do tego puder ryżowy i mam spokój na dłuższy czas niż przy inny fluidach. A jeśli chodzi o kremy  pod podkład fajnie sprawdza się u mnie Ziaja krem nawilżający matujący 25+ :) Poleciła mi go koleżanka, która też była z niego zadowolona i jest na prawdę spoko :)

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Skin balance miałam, ale śmierdział mi strasznie jakimś migdałem i poległam :P Ten krem z ziaji brzmi ciekawie ;)

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Tak zapach jest specyficzny :) Na początku też mi przeszkadzał, ale teraz już się przyzwyczaiłam i nawet go nie czuję :P

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Z podkładów to Revlon CS:), puder ryżowy Paese, krem ziaja z wit C albo bio-aloesowy (ma fajną trochę żelową konsystencję). Teraz trochę mniej kosmetyków używam ze względu na stan odmienny mój:)ale też skóry- zrobiła się bardziej sucha ale wcześniej na noc używałam też z ziaji liście manuka z kwasem migdałowym ogólnie cała seria bardzo przyjemna i działająca, farmona dermacos anti spot na przebarwienia.

AniaLady też myślałam o Skin Balance ale jednak CS góruje- podobne produkty nam chyba odpowiadaja:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Używam też CS na zmianę z Pierre Rene jednak jeśli miałabym wybierać byłby to Pierre Rene :) Ziaja od jakiegoś czasu trafia w me gusta krem, którego teraz używam na pewno nie będzie ostatnim tej firmy ;p 

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Ja ze swojej strony mogę polecić fluid Under Twenty o którym pisałam już w jednym z wątków, ostatnio kupiłam Revlon CS i sprawdza się równie fajnie ;) a jesli chodzi o kremy to ja używam Ziaji krem redrukujący trądzik (z zielonym paskiem), który fajnie normalizuje cerę a przy okazji działa antybakteryjnie :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Mam cerę mieszaną co prawda, ale stosuję podkłady matujące i mam dwa ulubione Bourjois 123 Perfect (nie wiem, czy tu można blogi reklamować, ale napisałam o nim recenzję, jeśli masz ochotę to wpisz w wyszukiwarkę Aleja Kosmetyczna i tam możesz więcej o nim poczytać:)) i Matte&Cover z Paese. Te z Paese lepiej dobierać przy stoisku, Pani Ci dopasuje, bo trochę ciężko tam z kolorami.

http://alejakosmetyczna.blogspot.com/

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Też mam cerę tłustą. Dla mnie idealne okazały się kosmetyki Earthnicity Minerals. 

Podkład jest sypki, bardzo lekki, więc nie zatyka porów - a równocześnie świetnie kryje niedoskonałości.

Do tego na wykończenie puder matujący velvet i makijaż jest utrwalony na dłuuugo.

Idę na kilka godzin do pracy i się nie świecę po powrocie! Serio!!!

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Maddieann, myślałam kiedyś o Bourjois ale myślałam że nie sprawdzi się przy cerze mieszanej ze skłonnością w stronę tłustej, ale chyba przy następnej okazji będę musiała mu się przyjrzeć skoro polecasz :)

Re: Cera tłusta - mało znane perełki

Podkłady pase lepiej jednak testować w domu bo potrafią bardzo ciemnieć. Z tego co wiem do na stoisku można dostać próbki. Matte&Cover też lubię ale tylko latem siędla mnie nadaje. Może przeszkadzać zapach bo jest dość intensywny:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: