propozycja makijaży dla typów urody

  • 2011-04-08, o 16:31
  • 77
  • 42 948
  • 30
  • 41

propozycja makijaży dla typów urody

a ja mam propozycję-niech powstanie filmik o makijażu dla typu urody:wiosny, lata, jesieni i zimy i jak dobierać kolor pomadki do karnacji. Ja w Oriflame dowiedziałam się że powinnam używać zimnych odcieni kolorystycznych i od kiedy chłodne barwy stanowią mój makijaz o tyle wyglądam korzystniej:) Pewnie wiele dziewcząt chciałoby się tego dowiedzieć bo nie każdej z nas będzie pięknie w ciepłym czekoladowym cieniu czy zimnym różu na policzkach

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Na początek musimy rozpoznać swój typ urody:

WIOSNA
Charakterystyka:

Jasna, pełna blasku cera o złotawym bądź brzoskwiniowym odcieniu. Może być blada, sprawiająca wrażenie przezroczystej. W chwilach stresu pojawiają się czerwone rumieńce. Skóra opala się szybko, na kolor brązowy. Piegi są złote. Oczy jasne i przejrzyste - niebieskie, zielone lub złocisto-brązowe. Włosy w odcieniach od jasnego blondu (wręcz lnianego) do jasnego brązu z odcieniami rudości.

Twoje kolory:

Jasne i klarowne; odcienie zieleni, ciepła żółć, delikatne odcienie różu i czerwieni o tonacji żółtej, złamana biel, kolory złote, ciepłe brązy, jasny granat, delikatny fiolet, delikatny srebrny, szaroniebieski, jasnoniebieski, różany beż.

Makijaż:

Łagodny, delikatny, naturalny.
Podkład - w tonacji jasnego beżu, ciepłego różu, brzoskwini, łososia; najlepiej płynny.
Róż – jasny odcień brzoskwini, moreli, rdzawy.
Cienie - pastelowe odcienie szarości, jasnoniebieskiego, jaskrawej zieleni i niebiesko-fioletowego, kolory mleczne (np. nugatowy brąz, jasny lila), oliwkowy, groszkowy, brązowy, rdzawy.
Usta – zarówno delikatne (miękkie odcienie pomarańczu, brzoskwini, ziemisto brunatne odcienie różu), jak i w mocnych kolorach (np. czerwień rakowa).
Należy unikać mocnego makijażu.

Ubrania:
Jednobarwne, urozmaicone motywami kwiatowymi i subtelnymi wzorami.

LATO

Charakterystyka:
Jasna, różowo-beżowa bądź oliwkowa skóra z tendencją do rumieńców. Opala się na kolor o odcieniu orzecha włoskiego. Piegi są szarobrązowe. Oczy brązowe, niebieskie, lub o niejednolitym kolorze, lekko „zamglone”, często z tęczówką nakrapianą brązowymi lub białymi plamkami. Włosy – platynowy blond, blond lub brąz z popielatym odcieniem.

Twoje kolory:

Najlepsze są kolory chłodne –zimny błękit, przytłumiony róż, delikatne odcienie fioletu, niebieskawe zielenie, pastelowe barwy mięty, błękity, szarości, złamane odcienie bieli, głęboka czerwień wina, wanilia, lila, śliwka, wiśnia, malina, indygo, lawenda.
Unikać należy rudości, brązów, śnieżnej bieli i czerni.

Makijaż:

Podkład – jasny, porcelanowy.
Róż – chłodny, łososiowy lub różowy.
Cienie – brąz, szary, odcienie perłowe i pastelowe wszystkich kolorów, kolor szampana lub złocistobrązowy.
Usta – matowo-różowe, w łagodnym odcieniu fioletu, koralowe, łososiowe, czerwone (w kolorze maków), pomarańczowo-czerwone.

Ubrania:

Z lekkich, zwiewnych materiałów.

JESIEŃ

Charakterystyka:

Jasna, alabastrowa cera, ze złocistym lub brzoskwiniowym odcieniem, może być też złocista lub nawet oliwkowa. Piegi są rude. Oczy złocistobrązowe, ciemnobrązowe, bursztynowe, orzechowe, zielone, jasnobłękitne. Często ze złocistymi plamkami na tęczówce. Włosy – rude, kasztanowe, miedziane, marchewkowe, ze złocistym połyskiem, w ciepłych odcieniach blondu i brązu.

Twoje kolory:

Barwy ziemi w ciepłej tonacji, brąz, beż, czerwień, zieleń, khaki, złoty, pomarańczowy, kremowa biel. Osoby prezentujące ten typ urody powinny unikać jaskrawych kolorów oraz niebieskiego i różowego.

Makijaż:

Podkład – ciepły beż, różowo-brązowy, odcienie brązu.
Róż – chłodny, jaskrawy i jasny róż.
Cienie – rdzawe, pomarańczowożółte, brązowo-czerwonawe, brązowe, zielone,
w odcieniu chłodnego fioletu, gołębie, w chłodnych odcieniach
niebieskiego, turkusowe, jasnogranatowe, oberżynowe.
Usta – ceglaste, liliowe, jaskraworóżowe, wiśniowe, malinowe, purpurowe, rdzawe, miedziane, pomarańczowe, o złocistym połysku.

Ubrania:

Najlepiej wykonane ze sztruksu, angory, brokatu i atłasu, lnu, wełny oraz moheru. Dodatki wykonane z bursztynu, drewna, złota, miedzi lub brązu. Unikać należy srebra oraz plastiku.

ZIMA

Charakterystyka:

Porcelanowa o chłodnym niebieskawym odcieniu, lub lekko oliwkowa skóra. Oczy wyraziste, niebieskie, ciemnozielone, czarno-brązowe, ciemnoszare, fiołkowe, ciemnoniebieskie, czarne. Kolor tęczówki silnie kontrastuje z białkiem oczu. Usta różowe lub bordowe. Włosy ciemne (od brązu po czerń), z niebieskim, granatowym lub szarym odcieniem.

Twoje kolory:

Czerń, czerwień, ostra zieleń, szmaragdowy, intensywny niebieski, śnieżna lub lekko różowa biel, mocne i chłodne odcienie różu, czerwień malinowa, chłodny lila, ciemny fiolet, intensywne odcienie zieleni, ciemny brąz gorzkiej czekolady, mocny błękit, indygo, szafir, lazur, lodowaty lila, szary, czerń, zieleń butelkowa, szmaragdowy, srebrny, srebrnoszary, stalowy, granat, piaskowy. Nieodpowiednie są barwy ciepłe.

Makijaż:

Podkład – bardzo jasny, najlepiej w kolorze transparentnego beżu.
Róż – delikatnie różowy.
Cienie – fioletowe, w odcieniach zgaszonej szarości, ciemnozielone, ciemnoniebieskie, w chłodnych pastelowych odcieniach.
Usta – soczysto czerwone, czerwone, różowe, fioletowe, w kolorze burgunda, wiśni, maliny.

Ubrania:

Jednobarwne, kontrastowo zestawione. Odblaskowe, lakierowane, plastikowe dodatki.

Oprócz czterech podstawowych typów istnieją jeszcze dwa typy mieszane:

WIOSNA – JESIEŃ

Najkorzystniej wygląda w jasnych odcieniach jesieni i stonowanych kolorach wiosny.

LATO – ZIMA

Najlepiej jej w zimnych i ciemnych kolorach.

W przypadku typów mieszanych makijaż trzeba dopasowywać indywidualnie.

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Dzięki Andrea za małą wzmiankę o typach urody, muszę wybrać swój chyba zima, niby nie mam porcelanowej cery, ale oliwkową tak więc chyba to ten typ

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Andreo super wpis - dzięki skąd go wzięłaś? z jakiejś książki? może dopiszesz coś słowem wstępu i na bloga wrzucimy?:)

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Właśnie super byłby ten temat

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Znalazłam ten arykuł w gazetce z apteki (jakiś numer chyba z tamtego roku) i postanowiłam się nim podzielić

Odpowiedni dobór kolorów, wpływa na pewność siebie i poczucie własnej atrakcyjności. Kolorystyka ubrań i makijażu powinna zawsze podkreślać urodę, sprawiać, że będziemy wyglądać świeżo. Tymczasem często zdarza się, że pod wpływem impulsu lub zachwytu jakimś kolorem, kupujemy kosmetyki lub ubranie i… jesteśmy bardzo rozczarowane efektem. Warto więc nauczyć się odpowiednio dobierać barwy. Pomocna jest charakterystyka typów urody, która ułatwia znalezienie kolorów, podkreślających nasze piękno.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Przykłady dziewczyn z urodą typu wiosna :

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Przykłady pań o urodzie typu lato

Re: propozycja makijaży dla typów urody

Panie z urodą jesieni

Re: propozycja makijaży dla typów urody

typ zima

Re: propozycja makijaży dla typów urody

A ja tak coś czuje, że zima to mój typ
Fajnie Andreo, że dodałaś te posty teraz można się zorientować co do kogo pasuje
Pozdrawiam.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: