Zaskórniki i typ cery

  • 2018-09-30, o 15:26
  • 8
  • 3 734
  • 7
  • 9

Zaskórniki i typ cery

Cześć ;) Jestem nowy na forum, a po jego nazwie można sądzić że jest przeznaczone tylko/ głównie dla kobiet, dlatego z góry przepraszam jeśli złamałem regulamin rejestrując się tutaj ^^. Jeśli jednak nie przeszkadza wam to że jestem facetem to chciałbym zadać wam kilka pytań, na które odpowiedzi szukam już jakiś czas:

 

1. Jaki jest mój typ cery jeśli moja skóra w trakcie dnia jest dość tłusta i błyszczy się, ale po użyciu mydeł/ żeli myjących staje się przesuszona.

 

2. Jakie cechy powinien mieć krem nawilżający do takiej cery.

 

3. Czy jest jakiś skuteczny sposób na pozbycie się zaskórników/ wągrów bez wyciskania.

 

Za odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Re: Zaskórniki i typ cery

Mam cerę mieszaną, gdzieniegdzie zaskorkniki, ostatnio odkryłam, ze lekki masaz twarzy pomaga otworzyć pory i wydostać sie zlogom.

Re: Zaskórniki i typ cery

3. dobry peeling co jakis czas i/lub maski wyciągające wągry :)

:)

Re: Zaskórniki i typ cery

Na zaskorniki polecam z całego serca zieloną glinkę. Nic nie dało mi takiego oczyszczenia twarzy jak maseczka z zielonej glinki. Zaskórniki znikły bez wyciskania, jak za użyciem magicznej różdżki :) 

K.K.

Re: Zaskórniki i typ cery

Maski peel-off są świetne, żeby zniwelować problem :)

Re: Zaskórniki i typ cery

wizyta u kosmetyczki, manualne oczyszczanie ttwarzy

Re: Zaskórniki i typ cery

To się zgodze, ze jednak chyba najlepiej zostawić peeling specjalistce. Mi niestety domowej roboty peeling troche wysuszył skore. Zdecydowanie skladniki a zwłaszcza proporcje powinny byc ustalane indywidualnie na podstawie stanu cery. Tutaj chodziłam na fajną terapię do centrum medycznego bieńkowski. Byłam w sumie 2 razy wlasnie na tej odbudowie https://www.wbienkowski.pl/kosmetologia/zabieg-carbo-therapy/ sklad i "dawkowanie" Pani kosmetolog dobierała pode mnie - w odpowiedniej dawce tak zeby rzeczywiscie odżywily i zregenerowały, a nie wysuszyły

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Zaskórniki i typ cery

Mieszana albo z rozregulowaną pracą 

Może masz za mocny żel do mycia twarzy. Polecam też wprowadzić jakiś tonik/hydrolat do pielęgnacji żeby wyrównać ph skóry po myciu. 

Najlepszym sposobem na zaskórniki jest dokładne oczyszczanie twarzy, używanie kosmetyków, które jej nie zapychają + dbanie o siebie od środka- picie wody, zdrowe jedzenie

Re: Zaskórniki i typ cery

Moja cera należy do tłustych i męczące jest to bardzo
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: