Wrastajace włoski !!!

  • Temat zamknięty
  • 2012-06-10, o 14:44
  • 22
  • 21 313
  • 5
  • 11

Wrastajace włoski !!!

Moja siostra już od dawna ma problem z wrastającymi włoskami na nogach więc zaproponowałam jej,że mogę się poradzić was drodzy forumowicze
Wrastające włoski powodują małe krostki i wszystko wygląda bardzo brzydko, próbowała już różnych peelingów ale to jeszcze pogarszało sytuację
Czy macie jakieś propozycje by rozwiązać ten problem ?

Re: Wrastajace włoski !!!

moja siostra też ma takie problemy więc czekam na wasze rozwiązania ;D

Re: Wrastajace włoski !!!

Ja uzywam kremu zmiękczającego włoski. Trochę pomaga. Może nie w 100%, ale jak włoski są miększe, to mniej wrastają. Poza tym codziennie masaż nóg, szorstką gąbką, żeby pozbyć się martwego naskórka i "nastroszyć" włoski, które odrastają. A jak już coś wrośnie, to biorę odkażoną spirytusem igłę, pincetę i wyciągam . Nigdy jeszcze nie miałam zakażenia, a depiluję od wielu lat. Najgorsze są wrastające włoski pod pachami, bo ciężko je wyjąć (tak, golę pachy depilatorem - tym, co wyrywa ). Innych sposobów nie znam niestety. Z tym peelingiem, to dziwna sprawa, bo niby powinno pomóc usuwanie naskórka.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Wrastajace włoski !!!

A jakiego kremu używasz do zmiękczania włosków?

Re: Wrastajace włoski !!!

Wiesz, kupiłam najzwyklejszy tani krem w drogerii. O taki:
http://www.stylistka.pl/img/kosmetyk/1916/lagodzacy-balsam-po-depilacji-opozniajacy-odrost-wloskow-soraya_2239_4.jpeg
Ale uprzedzam, że jak czytałam opinie, to niektórzy mieli po nim uczulenie.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Wrastajace włoski !!!

O świetny temat też mam ten nieznośny problem
A nie słyszałyście coś może, że takie problemy zwalcza się kremami na trądzik? ja coś takiego słyszałam ale nie wiem czy to prawda

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Wrastajace włoski !!!

Wiesz, kupiłam najzwyklejszy tani krem w drogerii. O taki:
http://www.stylistka.pl/img/kosmetyk/1916/lagodzacy-balsam-po-depilacji-opozniajacy-odrost-wloskow-soraya_2239_4.jpeg
Ale uprzedzam, że jak czytałam opinie, to niektórzy mieli po nim uczulenie.

Caenthe

U mnie ten balsam się nie sprawdził , jeżeli chodzi o rzadsze golenie( a w tym celu go kupiłam), tyle co troszkę nawilżył no i przyjemnie pachnie, ale od tego to ja mam mleczka i masła do ciała. No ale uczuleń nie dostałam.Po depilacji( jak już gdzieś pisałam) odkażam skórę tonikiem z %% a do zmiękczenia naskórka stosuję Pilarix. Moja tajna broń w walce z wrastającymi włoskami

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Wrastajace włoski !!!

O świetny temat też mam ten nieznośny problem
A nie słyszałyście coś może, że takie problemy zwalcza się kremami na trądzik? ja coś takiego słyszałam ale nie wiem czy to prawda

Paola

Nie słyszałam, ale myślę, że chodzi tu o właściwości dezynfekujące,antybakteryjne, zmniejszenie stanu zapalnego, złagodzenie ranek, otarć po depilacji no i zmiękczenie skóry.Bardziej widzę to jako lek a nie produkt, który ma przeciwdziałać. No ale ja tam ekspertem nie jestem, tylko tak to biorę na chłopski rozum.No ale mogę się mylić,jak źle myślę to proszę poprawić.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Re: Wrastajace włoski !!!

Też mam ten problem. Jak widzę dziewczyny z łydkami bez krostek to dopada mnie niezły dół Również stosowałam Pilarix, świetnie zmiękcza skórę ale problemu nie wyeliminuje. Jak każdy inny krem. Bo wystarczy przestać smarować przez kilka dni i skóra na powrót robi się paskudna. Więc po wielu latach depilowania i okaleczania łydek przerzuciłam się niedawno na zwykłą golarkę elektryczną. I jestem zadowolona. Pod pachy dalej idzie depilator bo jedynie tam mi włoski nie wrastają U mnie też dużym problemem po depilacji było to, że zostawały mi sine kropki po usuniętych włoskach. Bardzo nieestetyczna sprawa. Też tak macie ? Dlatego teraz golarka elektryczna uratowała mi "życie" i nie zamierzam rezygnować. Minus - trzeba częściej golić, ba, nawet powiedziałabym że codziennie jak chce się pokazać nogi Wolę to niż pokancerowaną skórę

Re: Wrastajace włoski !!!

Ja uzywam kremu zmiękczającego włoski. Trochę pomaga. Może nie w 100%, ale jak włoski są miększe, to mniej wrastają. Poza tym codziennie masaż nóg, szorstką gąbką, żeby pozbyć się martwego naskórka i "nastroszyć" włoski, które odrastają. A jak już coś wrośnie, to biorę odkażoną spirytusem igłę, pincetę i wyciągam . Nigdy jeszcze nie miałam zakażenia, a depiluję od wielu lat. Najgorsze są wrastające włoski pod pachami, bo ciężko je wyjąć (tak, golę pachy depilatorem - tym, co wyrywa ). Innych sposobów nie znam niestety. Z tym peelingiem, to dziwna sprawa, bo niby powinno pomóc usuwanie naskórka.

Caenthe

wrastajace włoski to tez mój problem.jak sobie radzę???wczesniej wspomniane peelingi(robie bardzo czesto peling kawowy -na moja gruba skóre działa idealnie w polaczeniu z szorstka gabką ...)po takim wyszorowaniu nakładam obojetnie jaki krem,zauwazylam,ze nawilzona skóra nie powoduje wrastania..niestety ,trzeba robic takie "zabiegi"regularnie ,jak nie codziennie..ale przynajmniej na 2,3 tygodnie mam spokój..co do pach,to tez chcialabym depilatorem i zazdroszcze wytrzymałosci bólowej hehehe...

Re: Wrastajace włoski !!!

Też mam ten problem. Jak widzę dziewczyny z łydkami bez krostek to dopada mnie niezły dół Również stosowałam Pilarix, świetnie zmiękcza skórę ale problemu nie wyeliminuje. Jak każdy inny krem. Bo wystarczy przestać smarować przez kilka dni i skóra na powrót robi się paskudna. Więc po wielu latach depilowania i okaleczania łydek przerzuciłam się niedawno na zwykłą golarkę elektryczną. I jestem zadowolona. Pod pachy dalej idzie depilator bo jedynie tam mi włoski nie wrastają U mnie też dużym problemem po depilacji było to, że zostawały mi sine kropki po usuniętych włoskach. Bardzo nieestetyczna sprawa. Też tak macie ? Dlatego teraz golarka elektryczna uratowała mi "życie" i nie zamierzam rezygnować. Minus - trzeba częściej golić, ba, nawet powiedziałabym że codziennie jak chce się pokazać nogi Wolę to niż pokancerowaną skórę

lily

U mnie sprawdza się regularny peeling i Pilarix. Wrastające włoski pojawiają się sporadycznie.Czasem też mam takie czerwone krostki i to depilacji zwykłą maszynką Odkażam nogi %, smaruje balsamem, Pilarixem i na drugi dzień zazwyczaj znika.Mam bardzo delikatną skórę i codzienne golenie maszynką chyba źle by jej służyło. Wole depilator , wosk lub pastę cukrową , na maszynkę bądź golarkę za leniwa jestem, żeby codziennie używać. A paszki to tylko maszynka ewentualnie wosk u kosmetyczki. A w życiu bym depilatorem pach nie wygoliła (respect za to, ja przekręciłabym się z bólu)

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: