Wielki problem z kamieniem na zębach

  • 2015-09-22, o 10:04
  • 43
  • 16 472
  • 29
  • 40

Wielki problem z kamieniem na zębach

Jakiś czas temu usuwałam kamień na zębach. Dałam się namówić koleżance. Jak wcześniej go prawie nie miałam, tak teraz zrobił mi się widoczny dużo bardziej. Trochę się wkurzyłam! Teraz sie zastanawiam, czy to w ogóle ma sens. Bo to chyba jest jak z odrastającymi włosami, zgolisz to odrastają mocniejsze. Byłam u jakiejś przypadkowej dentystki, więc może to też kwestia techniki. Minęło pół roku, a ja znowu muszę iść niestety. Moje pytanie do was jest takie: znacie może dobrego dentystę bądź dentystkę, która zrobi mi ten kamień na dłużej niż tylko pół roku? Chodzi mi o Warszawa i okolice ewentualnie. Będę wdzięczna ;)

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

ja miałam raz w życiu usuwany kamień i powiem szczerze że też mi powracał szczególnie na 4 zębach najbardziej ale odkąd uzywam elektrycznej szczoteczki nie mam tego problemu wiec może to tez jest jakies wyjście na zminimalizowanie kamienia.

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Ja niestety żadnego dentysty nie polecę, ale najlepszym poleceniem jest jest inny pacjent danego lekarza. Zadowolony oczywiście. Popytaj wśr.ód znajomych, rodziny. Możęsz też posprawdzać portale typu znany lekarz. Lub szukać specjalisty po rodzaju zabiegu. Sam scaling jest potrzebny. Bo siedzący sobie kamień może powodować choroby przyzębia i inne ciekawostki, więc lepiej zapobiegać niż leczyć. Przynajmniej ja jestem takiego zdania. Pozdrawiam.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Ale kamień regularnie usuwa się co pół roku, tu nie ma wyjątku. Możesz tylko lekko zapobiec samemu osiadaniu pijąc miękką wodę z niskim poziomem wapnia. 

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

regularnie usuwaj kamień u dobrego dentysty. sprawdź też czy dobrze myjesz zęby- tylko metoda wymiatająca jest skuteczna! zobacz na YT. No i codziennie nitka dentystyczna!

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Hej jak moge pomoc w jakis sposob to polecam Ci Panią Kasie z Dentalestetic w Warszawie na Białołęce. Ona własnie robi skaling i co jakis czas chodze do niej , tak raz w roku.  Jest dokladna i cierpliwa bo kiedys chodzilam do takiej innej co sie spieszyla i wkurzala. Pani Kasia jest ok i miła. Tylko zapomnialam nazwiska ale jak cos to mozna sie zawsze spytac.

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Ale kamień regularnie usuwa się co pół roku, tu nie ma wyjątku. Możesz tylko lekko zapobiec samemu osiadaniu pijąc miękką wodę z niskim poziomem wapnia. 

2015-09-22 11:23:11 autor riley

Zgadzam sie :)

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Niestety kamień powraca i trzeba go usuwać Ja na szczęście jeszcze go nie posiadam i liczę, że jeszcze długo tak zostanie

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

dokładnie

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Szczotka elektryczna i po problemie

Re: Wielki problem z kamieniem na zębach

Używam szczotki elektrycznej, mimo to kamień na zebach się zbiera

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: