Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

  • 2011-11-18, o 22:46
  • 53
  • 44 604
  • 29
  • 34

Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Dziewczyny moze to wydac sie troche glupie pytanie ale mam problem w odroznieniu karnacji,czy zimna? czy ciepla ? jakimi zasadami sie kierowac?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Metoda jest całkiem prosta:
Przykładamy złoty i srebrny naszyjnik do twarzy ...

http://i258.photobucket.com/albums/hh262/Violaholmgren_2008/IMG_2774.jpg
foto by: killercolours

... i patrzymy który kolor pasuje najbardziej:
- złoty >> karnacja ciepła (tutaj w kwestii podkładu pasują żółcie)
- srebrny >> karnacja zimna (jeśli chodzi o podkład to najlepiej odcienie wpadające w róż)
- złoty jak i srebrny >> karnacja neutralna (czyli podkłady dobieramy w kolorach brązu)

Czasami ciężko samemu określić (czytaj: być w miarę obiektywnym) więc dobrze kogoś poprosić o pomoc
Poza tym najbardziej wiarygodne to iść do drogerii i tam wypróbować podkładu w tonacji żółtej, brązowej i różowej rozsmarowując na szyi wszystkie trzy - wtedy można zobaczyć który pasuje najlepiej i tym samym jaki mamy typ karnacji

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Tej dziewczynie na fotce ( nie wiem czy to Lily ? ) moim zdaniem bardziej pasuje zloto .
Widzialam kiedys filmik na youtube o takiej tematyce i bylo jeszcze porownanie z ubiorem np. zakiet bialy i kremowy, o ile sie nie myle biel bardziej pasuje dla zimnej cery, krem dla cieplej, potem pomadki - czerwienie dla typu zimnego czerwien z odcieniem fioletu/niebieskiego a dla cieplej pani czerwien z odcieniem... nie pamietam ale chyba cos w strone oranz .
Sama nie umiem sie okreslic czy cieply czy zimny ze mnie typ

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Ps. Znalazlam ten filmik, jeszcze porownuje sie kolor żył czy sa koloru niebieskiego czy oliwkowego:

http://www.youtube.com/watch?v=jd_Qgcue ... 831E12117F

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Nie, na tej fotce to nie ja
Z żyłami też kiedyś widziałam taki sposób tylko nie sądzę żeby był mocno wiarygodny.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Czyli ta dziewczyna ze zdjecia ma cieply typ karnacji? i powinna uzywac podkladow w zoltych odcieniach?
1.Przy cieplej karnacji jaki kolor wlosow najbardziej pasuje?
2.Jaki odcien rozu bedzie najlepiej wygladal(karnacja ciepla)
3.Jaki odcien brazera (karnacja ciepla)
4.Jakie odcienie cieni do powiek beda najkorzystniej wygladaly przy cieplej karnacji? odcienie cieple?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Znalazlam cos na ten temat:

krok
1
Twarz.

Nałóż podkład pasujący do odcienia twojej skóry. Nie każda osoba z ciepłą karnacją ma taki sam odcień cery. Należy znaleźć taki podkład, który doskonale połączy się z kolorem twojej cery, nie zostawiając żadnych ostrych linii. Każda kobieta powinna nakładać na twarz przynajmniej cienką warstwę podkładu. Eliminuje on zaczerwienienia i stanowi doskonałą bazę dla reszty makijażu.
krok
2
Na policzki i skronie nałóż bronzer. Pomaga on nadać twojej skórze zdrowy, naturalny wygląd i jest idealny dla osób z ciepłą karnacją. Większość bronzerów działa doskonale na skórze w ciepłych odcieniach, jednak pamiętaj: im ciemniejszy kolor skóry posiadasz, tym ciemniejszego bronzera powinnaś użyć.
krok
3
Jako wykończenie makijażu, nałóż na twarz odrobinę sypkiego pudru. Puder utrwali cały makijaż i pomoże wyrównać odcień skóry.
krok
4
Oczy.

Na powieki nałóż złoto–brązowy cień do oczu. Wszystkie odcienie brązu dobrze współgrają z ciepłym odcieniem skóry, ale brązy w połączeniu ze złotem są najlepszym wyborem. Złote refleksy wydobywają kolor twojej skóry. Możesz zastosować również cienie w kolorze miedzianym, ciemnoszarym, bladożółtym, zielonym lub w kolorze kości słoniowej. Wszystkie te kolory wzmacniają ciepły odcień skóry i sprawią, że będziesz wyglądać promiennie.
krok
5
Podkreśl swoje oczy przy pomocy czarnej lub ciemnobrązowej kredki. Używając eyelinera skupiasz uwagę na swoich oczach i sprawiasz, że rzęsy wyglądają na gęste i pełne. Zacznij rysowanie kreski od wewnętrznego kącika oka i przeciągnij ją tuż nad naturalną linią rzęs, aż do zewnętrznego kącika.
krok
6
Rzęsy pomaluj tuszem w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Nawet cienka warstwa tuszu doda objętości twoim rzęsom i sprawi, że będą wyglądały na znacznie dłuższe.
krok
7
Usta.

Na usta nałóż pomadkę. Do ciepłej karnacji najlepiej pasują szminki w odcieniach pomarańczowych, koralowe i czerwone. Kobiety posiadające taka karnację powinny unikać pastelowych kolorów, które sprawiają, że skóra wygląda blado.
krok
8
Po nałożeniu pomadki, obrysuj usta konturówką i rozetrzyj ją lekko, by nie odróżniała się od pomadki. Wybierz kredkę w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do koloru pomadki.
krok
9
Nałóż cienką warstwę błyszczyka do ust. Błyszczyk pomaga wzmocnić kolor szminki i sprawia, że usta wyglądają na miękkie i pełne.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeśli nie jesteś pewna, jaki odcień skóry posiadasz, spójrz na żyły na swoim nadgarstku. Jeśli mają zielony odcień, posiadasz ciepłą karnację. Jeśli odcień żył jest bardziej niebieski niż zielony, oznacza to, że masz zimną karnację.
Jeśli wyglądasz lepiej w bluzkach w kolorze brązowym lub pomarańczowym, niż w bluzkach w kolorze różowym, oznacza to, że posiadasz ciepły odcień skóry.

Zrodlo: http://www.tipy.pl/artykul_4825,jak-zro ... nacji.html

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Po przeczytaniu tego artykulu nie wszytsko mi do siebie pasuje
-mam zyly niebieskie(z artykultu oznacza to zimna karnacje)
-bardziej pasuje do mnie odcien zlotego lancuszka niz srebrnego (z artykuluoznacza to ciepla karnacje)
-ladniej mi w kolorach :beze,rozowe,brudny roz,koralowe ( z artykulu oznacza to zimna karnacje)
Wiec zaprzeczenie tych rzeczy ??

Jesli chodzi o brazer to do cieplej karnacji-czyli do cieplej karnacji nalezy uzywac brazerow o odcieniu cieplym?
natomiast do ZIMNEJ KARNACJI-brazerow w odcieniach zimnych ???

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Mam tak samo, zylki oliwkowe czyli ciepla karnacja ale cale zycie unikalam brazow dopiero teraz znudzona zywymi kolorami przerzucilam sie na braz.
A zloto czy srebro... trudno powiedziec, bardziej podoba mi sie srebro ale swego czasu nosilam zloto. Co do szminek to rzeczywiscie nie widze sie w pastelowych choc wiele razy probowalam bardziej neutralnych kolorkow i dziwilam sie czemu niektorym takie pasuja a ja wygladam w nich jakos "bezplciowo "

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

To juz calkiem sie pogubilam

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Typ karnacji. Jaka karnacje masz?

Przeze mnie ? Ja tak namieszalam ?
Dziewczyny pomozcie nam, jak to jest z ta ciepla i zimna karnacja

Acha, co do koloru wlosow to dobiera sie go nie tylko pod wzgledem karnacji ale i koloru i oprawy oczu itp.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: