Rodzaj paznokci na krótki okres

  • 2015-04-10, o 23:45
  • 46
  • 17 876
  • 21
  • 31

Rodzaj paznokci na krótki okres

Hej.

 

Jaki rodzaj paznokci (akryle, żele, coś innego) jest najlepszy do krótkoterminowego noszenia? Niekiedy sesja sceniczna trwa weekend i na ten okres potrzebne są sztuczne paznokcie, nie dłużej. Która z metod będzie najbardziej okej do późniejszego usunięcia paznokci, kiedy w grę nie wchodzi uzupełnianie i inne rzeczy do przedłużania kondycji?

 

Skoro utrzymanie paznokci nie wchodzi w rachubę, to która z metod będzie najbardziej pod tym względem opłacalna? Chodzi mi zarówno o preparaty i narzędzia potrzebne do poprawnego wykonania tipsów.

 

Dzięki za odpowiedzi, pozdrówki!

 

 

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Chodzi też o przedłużenie płytki paznokcia, czy tylko o to żeby miały jakiś kolor? Jeśli chodzi o naturalne, można na nie nałożyć hybrydę, jest to zapewne mniej szkodliwe niż akryl (który jest bardzo twardy i na naturalki się nie nada). Są też dostępne sztuczne paznokcie przyklejane na klej. Często już pomalowane, w różnych wzorach i kolorach. Kiedyś spotkać można było tylko tandetne i słabej jakości. Jednak teraz jest dużo fajnych dostępnych na rynku. ;)

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Zgadzam się z Ania, jeśli to ma być sam kolor to hybryda, jeśli przedłużenie to albo gotowe sztuczne paznokcie albo paznokcie na żelu :)

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Chodzi mi tylko o przedłużenie, kolor (nawet jakiś naturalny nude) będzie i tak w formie lakieru. Co do sztucznych paznokci, no niestety je chyba zawsze będzie widać. Nawet po dobrym spasowaniu paznokcia do płytki, zawsze zostaje ten jego okropny tył blisko skórki i różnica w grubości jest zauważalna.

 

Dlatego szukam właśnie wyjścia w poświęceniu już tych paru godzin na zrobienie paznokci, które za to powierzchniowo będą przylegać tip-top. ;) 

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Przy paznokciach dobrej jakości i odpowiednim przyklejeniu może nie byłoby tak źle :) Jeśli o przedłużenie chodzi to raczej robiłabym żel na tipsie ;) 

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Dlatego będę musiał potestować sztuczne paznokcie z tej najwyższej półki, ale to raczej gdzieśtam-kiedyśtam przy jakiejśtam okazji. :)

 

Tymczasem, aby temat nie pozostał bez wniosków na przyszłość. Akryle mogą być na krótki okres, bo można je potem rozpuścić w acetonie, paznokieć przeczyścić, odżywić i gotowe. Z kolei akryl szybko zasycha i trzeba mieć wprawną rękę w nakładaniu chemii na paznokcie. Co do żeli, tutaj utwardza jedynie lampa UV, więc można się babrać bez limitu, ale potem aby to zdjąć to trzeba konkretnie piłować palce. :)

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Jeśli chodzi o żel, z tego co kojarzę też są jakieś płyny do ściągania ale mogę się mylić ;p fakt, przy akrylach trzeba mieć sprawną rękę, jak miałam zakładane akryle byłam w szoku w jakim tempie robiła to pani kosmetyczka :) i jak trzeba być precyzyjnym, bo żel można łatwo wypiłować jeśli powstanie nierówna powłoka, a akryl jest baardzo twardy i może być z tym problem ;p

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

zgadzam się z opinią wyżej

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Hybryde ściągniesz acetonem. Porblem w tym, że on niszczy paznokcie. :<

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

Hybryde ściągniesz acetonem. Porblem w tym, że on niszczy paznokcie. :<

2015-09-12 14:40:17 autor crrucio

 

do hybryd są specjalne rozpuszczalniki

Re: Rodzaj paznokci na krótki okres

wiele firm ma w ofercie płyn do ściągania/rozpuszczania hybryd, który jest acetonem z dodatkiem lanoliny albo czegos w tym stylu - dzięki temu jest łagodniejszy dla skóry i paznokci :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: