Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

  • 2016-01-22, o 13:13
  • 22
  • 7 672
  • 11
  • 17

Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Hej!

 

Mam wrażenie, że obecnie rzadko można spotkać się z tym, że ktoś komuś wręcza samodzielnie wykonany prezent, taki ,,od serca" albo organizuje jakąś niespodziankę.

 

Dla mnie takie prezenty mają ogromną moc i - z własnego doświadczenia wiem - że osoba obdarowana jest zawsze pod dużym wrażeniem, długo to pamięta i docenia poświęcony czas i wysiłek, to bardzo piękna sprawa.

 

Wiem, że czasem trudno coś wymyślić, dlatego podsuwam Wam kilka moich pomysłów, które wykorzystałam. Chciałabym także, żebyście napisały o Waszych :D

 

1. Samodzielnie zrobiony peeling do ciała i/lub do ust - różne przepisy są tu na tym forum i w innych miejscach w sieci

 

2. Czekoladowe jajka albo kulki z karteczkami w środku - trzeba kupić jajko niespodzianki lub czekoladowe duże kulki, przekroić je na pół, do środka wsadzić wypisane przez Was karteczki z dowolną treścią, mogą być też przez Was ozdobione, stopić brzegi połówek i połączyć je - czekolada zastygnie, potem ułożyć na przyozdobionym talerzyku - mina osoby, która myśli, że to zwykłe czekoladki, nadgryzie kawałek i zobaczy, że w środku jest karteczka - bezcenna:)

 

3. Ramka do zdjęć - może być ramka zakupiona w sklepie, ale z designem zmienionym przez Was:) tj. np. naklejonym motywem z papieru, materiału, wysadzana czymś

 

4. Kiedyś na urodziny męża wykupiłam mu kurs przyrządzania sushi, nie chciałam mu tak po prostu tego zakomunikować, więc przygotowałam kilka obrazków związanych z tym tematycznie np. kucharz, kwitnąca wiśnia, ryż, książka kucharska itp. i pochowałam je w różnych miejscach w salonie, musiał odszukać wszystkie, ja podpowiadałam jedynie ciepło/zimno a potem spróbować zgadnąć o co chodzi

 

5. Samodzielnie zrobiona biżuteria - coś prostego zrobionego domowymi sposobami 

 

6. Napisanie tradycyjnego listu (to raczej pomysł do osoby najbliższej sercu albo dla dziecka)

 

7. Ułożenie prostej krzyżówki, której hasło (w pionie) to nazwa czegoś, co chcemy podarować i danie jej do wypełnienia dla osoby obdarowywanej, dopiero potem wręczenie prezentu, ten pomysł fajnie się sprawdza zwłaszcza jeśli to, co chemy podarować jest niematerialne

 

8. Jeśli mamy takie zdolności - narysowanie lub namalowanie (albo uszycie) czegoś dla kogoś

 

9. Wykonanie talii kart z jakimiś poleceniami i wymyślenie odpowiednio do nich gry, może być np. typowo towarzyska, do wykorzystania na spotkaniach ze znajomymi.

 

10. Upieczenie ciasta albo ciasteczek.

 

11. Śmieszne i/lub tematyczne przebranie się za kogoś lub za coś.

 

Tyle narazie przychodzi mi do głowy. :) A jakie są Wasze pomysły na tego rodzaju prezenty? 

 

 

Jana

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

mnie podobał się punkt 6 i 10

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Fajne propozycje

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Świetne pomysły, pieczenie jest rzeczywiście super pomysłem, zwłaszcza, gdy fajnie coś ozdobimy.

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

fajne propozycje, u nas zawsze liczą się chęci nie efekt bo nie zawsze wyjdzie :p

Weni

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

To prawda, wychodzi różnie, raz lepiej a raz gorzej, ale - tak, jak napisałaś - najważniejsze są intencje :)

Jana

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Własnoręczne robione przysmaki - to jest to. Oczywiście nie ujmując innym prezentom. 

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

swietne propozycje, ja samodzielnie robie serduszka z wikliny papierowej albo tez literki z materiału, które wypycham watą

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Bardzo dziękuję! :D

Jana

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

ciekawe

Re: Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Świetne propozycję :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: