OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

  • 2015-12-03, o 21:03
  • 60
  • 19 965
  • 43
  • 51

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Ja próbowałam na włosy, ale po raz kolejny przekonałam się, że moje włosy nie znoszą olejowania. Ostatecznie wykorzystałam go na paznokcie i do celów kulinarnych.

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Ja muszę sie wreszcie zebrać i kupić olej kokosowy, bo dużo dobrego o nim czytałam ;)

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Poprawka: chciałam napisać w pierwszym wpisie, że oczywiście lepsze właściwości ma olej kokosowy nierafinowany. Trochę już je próbuję i to się zgadza - nierafinowany ma też ładniejszy i intensywniejszy zapach, lepiej się rozprowadza i ma przyjemniejszą konsystencję, nie mniej do demakijażu (do usunięcia tej pierwszej warstwy) nadal używam rafinowanego, a potem dopiero ,,do czysta" użwyam oleju nierafinowanego. Kilka razy też kładłam go sobie na twarz, wydaje się, że dobrze nawilża i wygładza, tak samo jest z dłońmi, i do masażu też się sprawdził.

 

Nierafinowany jest ekstra do smażenia - kotlety usmażone na nim nie mają w ogóle nieprzyjemnego olejowego posmaku i są jakby ,,lżejsze"!

 

Wielkie dzięki Dziewczyny za rady :)

Jana

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Do twarzy się Nie nadaje, bo zapycha

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Na wszystko, łącznie z patelnią. Ale nie ten rafinowany bezzapachowy , bo nie ma właściwości odżywczych

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

na twarz bym nie nakładała, ale na włosy w sam raz

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Hmmm... może faktycznie nie powinnam kłaść go na twarz. Zawsze w pewnych momentach cyklu mnie wysypuje, więc nie przyszło mi do głowy, że to może olej zapycha pory. Dzięki!

Jana

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Na włosy jest rewelacyjny, stosuję już jakiś czas :)

ja nawet myłam kiedyś żeby olejem kokosowym :) ale nie wybielił ich ani nic ;) jedynie taka naturalna pasta do zębów :P

Re: OLEJ KOKOSOWY na wszystko?

Mi zapychal strefę T
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: