Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

  • 2012-08-16, o 21:10
  • 56
  • 54 611
  • 34
  • 53

Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Lato (chlodny typ urody)
Pani lato jest typem chłodnym, skóra ma lekko błękitny odcień. Ma delikatną mleczną cerę, ale zdarza się, że również różową. Dobrze się opala, piegi mają kolor szarobrązowy. Włosy: od średniego blondu do średniego brązu, w dzieciństwie pani lato była blondynką. Oczy: szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szare, szarozielone, niebieskozielone, piwne, jasno brązowe. Średnio nasycona oprawa oczu. Przy zmianie temperatury marmurkowieją dłonie.
Podkłady: przy bardzo jasnej karnacji należy stosować bardzo jasne podkłady, m.in. beżowe wpadające w róż. Róż: stłumiony, lekko rozbielony. Pomadka: czerwone wpadające w niebieskie, jasnofioletowa, ciemnobordowa, matowa. Cienie do powiek: pastelowe odcienie z domieszką błękitu lub szarości, dymny błękit, zieleń wchodząca w turkus, cytrynowa żółć, biel zawsze złamana z różem lub wanilią, marynarski granat, antracyt, brązy z domieszką szarego lub różowego, jasne błękity, lila, róż angielski, srebrny, złoty, lawendowy. Tusze: brązy bądź czerń (ale tylko na wieczór). Kredka: brązowa, fioletowa, bakłażan, pani lato nie powinna stosować czerni, zabroniony również ciepły brąz. Świetnie wygląda w makijażu francuskim.

Masz śniadą cerę a twoje włosy mają mysi odcień? Twój typ urody to zapewne lato -
Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Sarah Jessica Parker - typ kolorystyczny lato Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Sarah Jessica Parker - typ kolorystyczny lato © WireImage
zobacz jakie ubrania i makijaż są dla ciebie odpowiednie i poznaj zasady, które pozwolą podkreślić ci twoje walory. Analiza kolorystyczna.

Wypatrzyłaś w sklepie piękną, zieloną bluzkę, jednak po przymierzeniu okazało się, że wyglądasz w niej blado? Zastanawiasz się, dlaczego twoja znajoma wygląda świetnie w intensywnie pomarańczowej sukience, w której ty przypominasz dojrzałą brzoskwinię? Odpowiedź jest prosta. Nie każdemu pasują wszystkie odcienie. Sprawdż na czym polega analiza kolorystyczna.

Są cztery podstawowe typy urody: wiosna, lato jesień i zima. Określamy je na podstawie koloru włosów, oczu i cery. Może pomóc ci w tym program multimedialny albo stylistka, jednak własna intuicja zdecydowanie wystarcza. Do każdego typu pasuje inna paleta barw. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z noszenia swoich ulubionych kolorów. Czasem wystarczy tylko zmienić odcień.

Typ urody lato

Analiza kolorystyczna - lato © mat. prasowe

CHARAKTERYSTYKA

Lato jest bardzo zróżnicowanym typem urody. Należą do niego blondynki i szatynki, jeśli ich włosy mają mysi odcień. Cera pań o takim typie urody może być jasna i delikatna, albo śniada, lekko zszarzała. Charakterystyczne kolory oczu to: szary, jasnoniebieski, szaroniebieski, szarozielony, niebieskozielony, brązowy. Usta mają różne odcienie różu. Lato jest w Polsce najbardziej popularnym typem urody.

UBRANIA

Najkorzystniejsze dla lata są chłodne odcienie: złamana biel, gorzka czekolada, waniliowy, cytrynowy, pudrowy róż, malinowy, miętowy, lawendowy, śliwkowy, morski, grafitowy, gołębia szarość. Inne kolory powinny być noszone z dala od twarzy. Paniom o tego typu urodzie idealnie pasują modne tego lata pastele. Przy doborze biżuterii warto zwrócić uwagę na srebro, platynę, białe złoto i różowe perły.

MAKIJAŻ

Cera lata jest jasna, w kolorze chłodnego zszarzałego brązu, dlatego panie powinny używać stosunkowo jasnych podkładów. Stylizację na Włoszkę, należy sobie odpuścić. Makijaż oczu powinien być delikatny. Czarny lub granatowy tusz do rzęs, pastelowe cienie do powiek i różowa szminka

Przedstawiamy alfabet Pani Lato. Jak powinna się ubierać Pani Lato?

Lata nam u nas dostatek. 80 % Polaków to bowiem przedstawiciele letniego typu urody. Co powinno wybierać Lato, by wyglądać i czuć się dobrze, nie tylko latem, podpowiada stylistka Every Nature – Dorota Sikorska.

A jak arbuz – ten owoc nierozłącznie kojarzy się z latem i właśnie w takim odcieniu powinna być czerwień wybierana przez panie o letnim typie urody. Oprócz arbuza, Lata mogą sięgać po malinę, żurawinę, jasny burgund i wiśnię.

...

B jak biżuteria, która u Lata powinna mieć chłodny połysk. Panie o tym typie urody mogą sięgać po białe złoto, srebro i platynę. Dodatkowo mogą też nosić chłodne perły i rubiny.

C jak cera, która u pani Lato najczęściej jest jasna i blada, z różowo beżową lub blado beżową skórą, mającą tendencję do delikatnych rumieńców.

D jak diamenty, czyli kamienie, o których posiadaniu marzy niejedna kobieta. Niestety niewiele pań może bezkarnie nosić te kamienie. Idealnie pasują one jednak do Lata. Zamiast diamentów, panie o tym typie urody mogą nosić także cyrkonie.

E jak Ecru – to jedna z pastelowych barw, pasujących do lata. Oprócz tego rodzaju bieli, pani Lato może również sięgać po delikatne brzoskwinie, łososie, zielenie i żółcie.

F jak fiolety – od fiołkowego po indygo, poprzez lawendę i wrzos. Te odcienie fioletu może śmiało wybierać pani Lato.

G jak gładka cera – to cecha charakteryzująca urodę Lata. Cera ta jest często przeświecająca lub porcelanowa.

H jak henna. Jeśli Lata decydują się ją zrobić, powinny wybierać delikatne, brązowe odcienie. Czarna henna będzie bowiem zbyt mocno kontrastować z ich delikatną cerą.

I jak ikona. Ikoną letniego typu urody jest z całą pewnością aktorka Cameron Diaz oraz modelka Kate Moss. Natomiast w Polsce idealnym przykładem pani Lato jest Małgorzata Kożuchowska.

J jak jaskrawe, czyli kolory, których Lata powinny unikać, gdyż niekorzystnie wpływają one na letnią urodę.

K jak karnacja, która u pani Lato jest blada - blado różowa, różowo beżowa lub też oliwkowa. W zależności od karnacji, lato może opalać się na czerwono lub uzyskiwać ładną, brązową opaleniznę. Często też w przypadku Lata, kąpiel słoneczna kończy się piegami – w różowawym lub brązowym odcieniu.

L jak lilaróż, czyli jeden z odcieni pasujących do lata. Kolorem zabarwiającym tego typu urodę jest różowy i niebieski. W tych dwóch pastelowych kolorach lato wygląda najlepiej.

M jak motywy roślinne. Lato to pora roku, w której przyroda jest już w pełni rozbudzona, przez co zachwyca swoją różnorodnością. Bogate motywy roślinne są więc jak najbardziej wskazane, jako idealna faktura, bądź dodatek do garderoby pani Lato.

N jak niebieskie oczy. Taki kolor tęczówki cechuje Lata. Najczęściej są one mglisto niebieskie, ale bywają też niebieskoszare i łagodnie piwne z dodatkiem niebieskozielonego odcienia.

O jak opale – kamienie, które podobnie jak granaty, szafiry i szmaragdy mogą nosić przedstawicielki letniego typu urody.

P jak popiel, czyli ocień, który cechuje włosy pani Lato. Najczęściej mają one kolor mysi, blond, a nawet brązowy – zawsze z popielatym odcieniem.

R jak romantyzm, który cechuje zarówno letnią porę roku, jak i przedstawicieli tego typu urody.

S jak satyna, czyli jedna z lśniących tkanin pasujących do Lata. Panie o tym typie urody mogą także sięgać po jedwab.

T jak turkus, czyli kolor wręcz stworzony dla Lata. Pasuje idealnie do tego typu urody.

U jak usta, które u Lata są często różowawe lub wręcz wpadające w fiolet. Makijaż ust musi więc być chłodny. Najlepsze dla tego typu urody będą różowe błyszczyki oraz perłowe i lodowe odcienie pomadek.

W jak włosy, z których pani Lato z reguły nie jest zadowolona, ze względu na ich mysi kolor. Panie o tym typie urody, często farbują włosy, najczęściej na platynowy blond, w którym jest im bardzo do twarzy.

Z jak zamglone spojrzenie, które często cechuje Lata. Wiąże się to z kolorem białka oka, które często jest lekko zażółcone lub kremowe.

Prawdziwa, zielona ląka,ubrana w kolorowe kwiaty, promyki slońca ogrzewające moje plecy,spiew ptaków budzący mnie każdego dnia, łzy szczęścia,wiatr we włosach, spacery po lesie, świeży powiew wiatruWSZYSTKO CO ZIELONE TO DOBRO-sama natura nam podpowiada

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Pani lato ma cerę delikatną, jasną, czy też mleczną, różowawą, dobrze ukrwioną. Może mieć także śniadą cerę i bardzo szybko się opalać.

Włosy pani lato mogą mieć kolor mysi, a także jasny blond, ciemny brąz, ale co ważne, zawsze z popielatym odcieniem.

Oczy są mleczne, biel białka złamana jest różem. Kolory oczu to najczęściej szary, szaro-niebieski, niebiesko-zielony, jasnobrązowy. Tęczówki są mętne. Kontrast między białkiem, a tęczówką jest mały. Jeśli pani lato ma piegi, to są one w odcieniu szarości.
Kolory dla lata
•biały (złamany, zgaszony)
•brąz (z nutą szarości lub różu)
•beż (popielaty, różowowawy)
•żółty (wanilia)
•srebrny
•pudrowy róż
•czerwony (malina, burgund, arbuz, wiśnia)
•fiolet (lawenda, śliwka, jeżyna, bez)
•niebieski (zielono-niebieski, stalowy, gołębi)
•zielony (mięta, pistacja, morska zieleń)
Biżuteria i faktury materiału
Idealne faktury materiału dla pani lato to jedwab, satyna, szyfon, tiul, wełna, len, flanela. Lata powinny wybierać tkaniny mniej połyskliwe, ponieważ w nich wyglądają najlepiej.

Najodpowiedniejsza biżuteria to plastyk, kamienie o chłodnym połysku, białe złoto, srebro, a także platyna.

Makijaż
Pani lato powinna decydować się na akcentowanie oczu, najlepiej ciemnografitowym tuszem. Odpowiednie będą delikatne pastelowe cienie - szaro-błękitne lub szaro-zielone, ale także pastelowo-różowawe lub lila.

Lato może delikatnie zaznaczyć brwi beżowo-popielatym cieniem.

Usta powinny być naturalne lub pomalowane szminką w odcieniu popielatego, pastelowego różu. Na wieczór odpowiedni będzie kolor czystej, jasnej czerwieni.
Charakterystyka typu letniego
•cera bardzo jasna, czasami oliwkowa
•włosy koloru blond lub brąz z popielatymi odcieniami
Podkład:

•używa się w zalezności od tego czy skóra jest raczej jasna, czy wpada w kolor oliwkowy
•przy jasnej karnacji należy stosować bardzo jasne podkłady beżowe wpadające ewentualnie w róż
Pomadka do ust:

•w kolorach matowy róż z nieco niebieskawym odcieniem lecz nie agresywny róż
•łagodny fiolet i kolor świeżego arbuza
•ostre kolory nie pasują do typu letniego urody
Cienie do powiek:

•bardzo łądnie wyglądają wszelkie odcienie perłowe i pastelowe
•brąz, szary i chłodny róż
Kredka do oczu/kajal:

•odpowiednie kredki w kolorze szarym (jasny i ciemny)
•niebieskim, zielonym i turkusowym
Brwi i rzęsy:

•rzęsy powinny być w kolorze szarym lub czarnym
•brwi w kolorze brązowym
Róż:

•najładniej wygląda przytłumiony róż
Ubranie:

•osoby o orzechowym kolorze oczu i oliwkowej cerze należą do rzadkości w letnim typie urody, jest im najlepiej w kolorze czerwonym i fioletowo-czerwonym
•również osoba o jasnej karnacji i ciemnobrązowych włosach ładnie się prezentuje w kolorze fioletowo-czerwonym

Nie każdy typ urody ma taką dowolność w doborze odpowiednich kolorów jak pani lato. Pani lato to typ urody, do którego pasuje wiele kolorów i odcieni. To przede wszystkim kobieta o blond włosach i jasnej, porcelanowej skórze. Czy narzekasz czasem na zbyt jasne włosy czy skórę? Najprawdopodobniej jesteś panią lato. Poniżej możesz się upewnić, czy twój typ urody odpowiada „letniej” karnacji, a także dowiedzieć się, jakie kolory ubrań i kosmetyków powinnaś wybierać, aby podkreślić swoją urodę.

Spis treści:
1. Uroda pani lato
2. Kolory pani lato

1. Uroda pani lato

Uroda pani lato
Pani lato to taki typ urody, do którego pasuje naprawdę wiele... Skóra lata jest jasna i delikatna, o porcelanowym odcieniu. Może być lekko, naturalnie zaróżowiona. Tak jasna skóra może często się rumienić, co dodaje jej uroku. Usta kobiety lata są delikatnie różowe. A opalenizna to najczęściej... poparzenia słonecznie, ewentualnie róż.
Włosy pani lato mają zawsze chłodny odcień, lecz wachlarz kolorów jest szeroki:

niemal biały,
chłodne odcienie blond,
kolor „mysi”, czyli lekko szary,
chłodny brąz.
Jeśli pani lato zdecyduje się pomalować włosy, powinna jak diabeł święconej wody wystrzegać się czerni, wpadającej niekiedy w granat, ponieważ w tym kolorze jej typ urody nie będzie wyglądał dobrze. Ponadto równie niekorzystne dla pani lato jest farbowanie włosów na blond, wpadający w kolor żółty. W odcieniach gorzkiej czekolady panie o typie urody lato będą wyglądały zjawiskowo. Aczkolwiek najlepiej prezentują się, gdy nie zmieniają naturalnego koloru włosów.

Oczy przy typie urody lato, także mogą mieć bardzo różnorodne odcienie:

zielone,
piwne,
niebieskie,
szare.
2. Kolory pani lato
Typ urody lato wymaga stonowanych i chłodnych kolorów. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i biżuterii czy makijażu. Wybieraj jednak pastelowe odcienie i unikaj kontrastów. Oto przykładowe kolory dla pani lato:

bladożółty,
gorzka czekolada,
intensywna czerwień,
wrzosowy,
butelkowa zieleń,
jasna mięta,
szary,
fuksja,
złamana biel, wpadająca w delikatny róż,
morski błękit,
jasny turkus,
malinowa czerwień,
stonowany róż.
Pani lato może stosować w makijażu oczu brązowe cienie do powiek, jednak muszą być utrzymane w zimnych barwach. Typ urody lato powinien unikać kolorów ciepłych, np. pomarańczowego czy złotego - te są zarezerwowane dla pani jesieni. W tym typie urody nie poleca się także koloru żółtego - jeśli już, to powinien być utrzymany w cytrynowym odcieniu. Ponadto pani lato powinna unikać czarnego, gdyż sprawia on, że cera wygląda niezwykle jasno i blado.

Makijaż pani lato także powinien przestrzegać zasad doboru kolorów. Trzeba też pamiętać, że nie może być w takim przypadku zbyt intensywny. Delikatność pani lato wymaga ostrożności i wystrzegania się:

brązowych szminek,
pomarańczowych błyszczyków,
ciemnofioletowych cieni do powiek.
Biżuteria dla pani lato także powinna być w chłodnych kolorach. Zrezygnuj ze zwykłego złota na rzecz białego złota lub srebra. Będziesz pięknie wyglądać, mając na sobie perły lub diamenty. Biżuteria oksydowana czy też ta będąca w rodzinie od pokoleń są również stworzone dla pani lato.
Kobieta o tym typie urody powinna zawsze pamiętać, że jej delikatna skóra raczej nie lubi opalania i jest skłonna do poparzeń. To jasna karnacja, a nie opalenizna, najlepiej pasuje wszystkim delikatnym, jasnym blondynkom. Najlepszą formą pielęgnacji skóry jest jej ochrona przed promieniowaniem UV.

To wszystko co znalazlam do URODY PANI Lata

Prawdziwa, zielona ląka,ubrana w kolorowe kwiaty, promyki slońca ogrzewające moje plecy,spiew ptaków budzący mnie każdego dnia, łzy szczęścia,wiatr we włosach, spacery po lesie, świeży powiew wiatruWSZYSTKO CO ZIELONE TO DOBRO-sama natura nam podpowiada

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Witam
Czy chłodne Lato może mieć trochę żółtego pigmentu przy źrenicy? ( bo podobno to typowy wygląd tęczówki lata) czy ewidentnie musi być zimny kolor szaro niebieski z zielonym czy brązowe.

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Zawsze z ciekawości sobie robię te testy, jak mi wpadną pod rękę i zawsze wychodzi mi to samo czysta jesień.

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Konkka a jak wyglądasz:) typowy rudzielec z Ciebie i zielone lub złote oczy??

Wiesz na pewno że czysta jest Wiosna i Zima.. jesteś ciepła , ciemna czy zgaszona Jesień?

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Zdecydowanie jestem zimą - mam bardzo jasną cerę, bardzo ciemne włosy i niebieskie oczy.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Nigdy nie zawracałam sobie tym głowy ale sprawdziłam i jestem oczywistym typem zimy:)

implanty stomatologiczne - najsolidniejsze i najpewniejsze implanty stomatologiczne!

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

A ja się poczułam jak jesień ^^

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

A ja jestem wiosna:)

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24823654 WYPRZEDAŻhttp://www.facebook.com/FollowTheFashion Promocje i rabatyhttps://www.facebook.com/pages/Evell-makeup-Ewelina-Wasilczyk/477883348983066http://evellmakeup.blogspot.com/

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Ja jestem zdecydowanie latem Właśnie z tego powodu, że moje włosy są naturalnie mysie i nie za ciekawe to muszę je farbować

Re: Jakim typem Urody jestes? (Wiosna,Lato,Jesien,Zima)??

Zawsze myślałam, że jestem jesienią, a tu się okazuje, że mam wiele wspólnego z latem

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: