Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

  • 2022-03-31, o 13:51
  • 10
  • 572
  • 7
  • 9

Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

Witam :) Od wielu miesięcy przestałam farbować włosy, wygląda to tak, że na długości są czarne, a odrosty są brązowo-grafitowe. W każdym razie, jest duża różnica odcieni,a nie chciałabym katować włosów już rozjaśnianiem, dekoloryzacją znowu u fryzjera, tylko chciałabym przejście z koloru na kolor złagodzić. Czy znacie jakieś sposoby na delikatną koloryzację lub rozjaśnienie farbowanych włosów domowymi sposobami, bez użycia "chemii"? Sodę używam co jakiś czas, działa powoli, ale jednak skutecznie nawet, płukanka z rumianku również działa :) Macie jakieś rady?

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

Polecam byś zainteresowała się tematem farbowania włosów Henną, która jest w 100% naturalna, a można nią osiągnąć przepiękne efekty. Firma orientana ma już gotowe do tego zabiegu produkty o różnych odcieniach. Słyszałam jeszcze o różnych trikach by podrasować/ złagodzić albo lekko zmienić kolor otrzymany henną i było coś o soku z cytryny i wiele innych. To temat rzeka. Poczytaj sobie w internecie ;) 

 

Tu masz link do henny z Orientany https://www.ladymakeup.pl/sklep/orientana/bio-henna.html

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

Ja dekoloryzowałam włosy kiedyś. Później zaczęłam je farbować na coraz to jaśniejsze odcienie. Teraz mam już naturalne włosy. Dzięki przechodzeniu w coraz to jaśniejsze kolory, odrosty nie były takie widoczne. A z najciemniejych włosów wypłukiwał się kolor. Ale tu potrzeba mnóstwo cierpliwości. No i moje naturalne włosy są ciemne, więc nie było mocnego kontrastu.

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

Trudno jest zrobić coś z czarnymi, farbowanymi włosami. Kiedyś próbowałam i dopiero dekoloryzacja przyniosła oczekiwany efekt.

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

ciężki temat

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

ciężka sprawa

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

No jesli chodzi o dekoloryzacje, to mi zejscie z czarnego do blonu zajelo cos okolo roku, stopniowo, zeby nie poniszczyc włosów. Warto tez zadbac o porządną pielegnacje włosów, bo jednak farbowanie tak czeste troche je nadwyręza

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

No tak, to wymaga długiego czasu, żeby było bezpiecznie dla włosów.

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

ja wlasnie schodze z ciemnego na blond, jak pozbywacie sie tego zoltego odcienia z włosów? to masakra jakas
 
 

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

O nie! Pamiętam ten żółto rudy kolor, straszny ale nie miałam na niego żadnego sposobu. 

Re: Dekoloryzacja i delikatne rozjaśnianie włosów czarnych

A mi sie bardzo fajnie sprawdził toner Black proffesional line, idealnie wybija te zółte odcienie :) na Notino jest jak cos  w dobrej cenie :) u mnie sie sprawdził, do tej pory go uzywam jak jestem juz kilka dobrych tygodni po koloryzacji

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: