zaczerwienienia

  • 2015-08-24, o 20:59
  • 29
  • 9 792
  • 17
  • 24

zaczerwienienia

Hej.

Jestem chłopakiem i mam pewien problem. Miałem wcześniej trądzik i zostały mi takie czerwone plamki w miejscach, w których były pryszcze. Wygląda to okropnie i chciałbym to jakoś ukryć. Idę teraz do liceum, więc bardzo mi na tym zależy (jakoś wyglądać przy nowych osobach).

Da się jakoś ukryć to, ale tak żeby nie było widać, że mam coś na twarzy (makijaż u chłopaka? :D)?

Mam to w tych miejscach (broda, obok nosa) zaznaczonych niżej, zdjęcie twarzy jakięs z google.

http://i.imgur.com/xktIdJ0.png

 

Oprócz tego nałożyłem jakiś krem wczoraj, fluid czy coś takiego. Niby fajnie, ale zostały takie jakby "skórki" (tak jakby był pryszcz i już go nie ma, ale jest wokół miejsca gdzie był taka skórka oderwana) i to strasznie podkreślało to, że mam coś na twarzy (krem był jakby "pomiędzy" tym, a jakbym miał to zakryć to by było widać, że mam coś na twarzy).

 

Bardzo proszę o pomoc, został tydzień do szkoły. :/

Re: zaczerwienienia

Do zaczerwień nadaje się najlepiej czerwony kolor, spróbuj może jakiegoś kremu, który wyrównoju koloryt skóry i łagodzi zaczerwienienia.

Re: zaczerwienienia

Nie będzie takiego kremu widać, jak nałożę na twarz?

Spróbuję, strasznie wyglądają te przebarwienia. :/

Re: zaczerwienienia

te czerwone plamki o których wspominasz to tak zwane blizny pozapalne, z czasem staną się mniej widocznę. W aptece na pewno znajdziesz jakieś kremy, które pomogą rozjaśnić te przebarwienia, ale niestety to wymaga czasu.. Kiedyś robiłam u kosmetyczki zabiegi z kwasami owocowymi, bardzo mi to pomogło na zmiany takiego typu.

A takie skórki są widoczne bo w tych miejscach skóra jest przeszuszona, dlatego  większość korektorów i fluidów będzie dość widoczna.

Tynka

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: zaczerwienienia

Zajdę jutro do apteki i spytam.

A da się coś zrobić "na teraz"? Nie chodzi całkowice ukrycie tylko zrobić coś, żeby to mniej czerwone było. Takie, żeby było, ale mało widoczne. Coś żeby mi się nie wiem, wchłonęło w skórę i "przykryło" na te kilka godzin? Ten fluid to niby pomógł, ale jest jakiś taki, nie wiem jak to opisać, zbyt sztuczny i rzuczający się w oczy. :/

 

Re: zaczerwienienia

najlepiej naturalnymi środkami albo z apteki ,płykanki ziołowe itp

Re: zaczerwienienia

kurcze,,,,no tydzien moj drogi to troche za malo.bardzo duzo zalezy od innych czynnkiow niz tylko problem w stylu ;'czym to przykryc',to moze byc stres,wahania hormonow,nieodpowiednia pielegnacja,nawet niektore produkty pokarmowe.najlepszy bylby jakis cover.i nawilzanie buzki odpowiednimi kosmetykami.a takze dermatolog...tak byloby najlepiej. 

Re: zaczerwienienia

Do zaczerwień nadaje się najlepiej czerwony kolor, spróbuj może jakiegoś kremu, który wyrównoju koloryt skóry i łagodzi zaczerwienienia.

2015-08-24 21:32:37 autor Gorzka13

A co da czerwony kolor na zaczerwienienia? Tu raczej daje się zielonkawe korektory aby zbalansować całość, tak jak na sińce daje się żółte.

 

Jak kolego chcesz na szybko rozwiązanie aby to przykryć, to tutaj masz w sklepie Makeup Revolution Cover & Conceal Palette. Wybierz sobie wersję w zależności od Twojej karnacji, ale pewnie Light będzie pasować. Do tego dokup mały języczkowy pędzelek do ust i możesz nakładać punktowo na przebarwienia. Działa, sprawdzone, przykrywa plamki mocno widoczne bez efektu tapety. Po nałożeniu najlepiej trochę to palcem uklepać i rozsmarować brzegi nałożenia, aby już w ogóle nic nie było widać.

Re: zaczerwienienia

Najlepiej użyć jakiegoś kremu na przebarwienia :)

Re: zaczerwienienia

JA tam polecam wizytę u dobrego dermatologa lub kosmetologa, który fachowo dobierze pielęgnację. Są też kremy do twarzy, czy inne kosmetyki, które pomagają się pozbyć blizn, przebarwień po trądziku.  

Re: zaczerwienienia

tak, dobry dermatolog powinien pomóc

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: