Ma pewien problem

  • 2022-07-05, o 16:07
  • 1
  • 274
  • 2
  • 2

Ma pewien problem

Zwykle nie mam ochoty się malować i nie, nie uważam się za jakąś piękną tylko mam świadomość, że cóż stety nie stety taka jestem i już, lecz czasem mam chęć choć raz tego spróbować ponieważ nie można stwierdzić, że się czegoś nie lubi bez spróbowania tego a moich prób nie uznaje za prawdziwe. Chodzi o to, że jak byłam dużo młodsza miałam kosmetyki dla dzieci ale jako iż jestem alergiczką ale nie stwierdzono na co mam alergię i każda nowa rzecz jest ryzykiem reakcji alergicznej i od tych słabszych kosmetyków do makijażu dla dzieci dostałam reakcji alergicznej więc boję się spróbować na tych właściwych ponieważ z tego co mi mówiono wynika, że są one mocniejsze i jest większe ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Fakt mam słabą reakcję alergiczną w porównaniu z innymi lecz i tak nie przyjemną. Jeśli ktoś wie co mogę z tym zrobić proszę odpowiedzieć. Pozdrawiam.

Re: Ma pewien problem

Witaj. Hmm, alergie są niestety częste... Ale powiem tak, składy kosmetyków obecnie są kontrolowane dość i dopóki kupujesz kosmetyk np. z drogerii internetowej, czy stacjonarnej, nie ma takiego ryzyka jak np kosmetyk z bazaru, czy chińskiego marketu. Kosmetyki dla dzieci są napakowane różnymi substancjami, które teoretycznie nie szkodzą, ale mogą uczulać. Proponuję pozbierać próbki podkładów, szminek itd ( w Avon mają do kupienia takie) albo w drogerii poprosić o nie i je nakładać np po 1 kosmetyku na rękę. Wiem, ze niektórzy producenci wysyłają próbki, gdy się o nie poprosi, np emailem. Nie nakładaj próbek zbuyt duzo, bo jednak jedna rzecz może uczulić i nie wiadomo co to będzie. Po jednej rzeczy na dobę wystarczy.

Inna sprawa- warto jednakowoż będąc w drogerii nakładać sobie próbki kosmetyków na nadgarstki (nie sprawdzjąc kolor, a jedynie sprawdzając czy nie uczulą). Poza hipoalergicznymi kosmetykami typu AA czy Bell Hipoallergic warto zastanowić się, czy pędzle którymi nakładasz te kosmetyki nie są z włosia naturalnego (ono może uczulać), lepsze jest syntetyczne. W ogóle warto też dbac o higienę pędzli, aplikatorów i gąbek, bo one źle utrzymane mogą powodowac alergię.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: