Poranna pielęgnacja - ocena

  • 2022-06-20, o 17:17
  • 13
  • 650
  • 8
  • 8

Poranna pielęgnacja - ocena

Witam ocenicie moją poranną pielęgnację? 

Mam 18 lat, moja cera jest lekko problematyczna ( zawsze około 5 dużych pryszczów mam) - stany zapalne na czole, policzkach, a najbardziej na brodzie i żuchwie, wągry otwarte i zamknięte, kaszka, przetłuszcza się i jest szorstka i sucha, suche skórki mam na czole, nosie, na policzkach pod oczami.  Ustaliłam że zacne stosować kosmetyki :

RANO

 1. oczyszczanie - CeraVe Oczyszczający Żel do Mycia

2. Tonizacja - Bielenda Professional SupremeLAB Microbiome Mleczny Tonik Kojący

3. Serum - BasicLab Esteticus Serum Zmniejszające Niedoskonałości

4. Krem nawilżający - BasicLab Famillias Krem Nawilżający Lekka Konsystencja 

5. SPF - Nacomi Next Lvl Krem do Twarzy SPF50 UV

 

Proszę o jakieś porady! 

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

Trudno udzielić porad nie będąc ekspertem. Sądzę, że dobrze byłoby zacząć od wizyty u dermatologa lub dobrej kosmetyczki. Puelegnację wybrałaś ciekawą, ale z doświadczenia wiem, że ulubieńców "wyszukuje" się najczęściej metodą prób i błędów, szczególnie prze cerze problematycznej.

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

Będąc nastolatką w pewnym okresie też walczyłam w nagminnymi niedoskonałościami, kaszką podskórną i zatkanymi porami. Na ten problem pomogły mi dwa specyfiki stosowane na wieczór. Tonik Afrodyta z apteki (teraz można go dostać pod inną nazwą) oraz maść na niedoskonałości Benzacne o stężeniu 10% nakładana nie punktowo tylko plackami na cały problematyczny obszar. Niedoskonałości bardzo dobrze się wysuszały i po dłuższym i regularnym stosowaniu takiego duetu zniknęły. 

 

Co do pielęgnacji na twoim miejscu spróbowała bym kosmetyków dedykowanych konkretnie do nastoletniej skóry np. UNDER TWENTY. https://www.ladymakeup.pl/sklep/under-twenty.html Niektóre SPFy i kremy nawilżające mogą mieć właśnie za bogatą konsystencję do problematycznej skóry i nasilać problem. Plus nie stosuj mocnych kolorowych kosmetyków bo mogą one właśnie zapychać. Może jakieś BB lub CC. Albo jak się da to na czas większych wysypów można zrezygnować z makijażu by np. przez demakijaż nie podrażniać zmian. 

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

ja mialam straszny problem z dobraniem kremu spf, albo byl za tlusty, albo bielił, rolował się, no mowie wam, masakra. dopiero od kilku tygodni mam nowy i jest zdecydowanie najlepszy

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

ja mialam straszny problem z dobraniem kremu spf, albo byl za tlusty, albo bielił, rolował się, no mowie wam, masakra. dopiero od kilku tygodni mam nowy i jest zdecydowanie najlepszy

2022-08-22 19:59:56 autor minionka

Zdradzisz mi co to za krem? 

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

Ja też mam problem z doborem kremu do twarzy z SPF. Na tą chwilę najlepiej sprawdzają mi się dwa, których używam naprzemiennie:

 

- Lirene nawilżająco ochronny krem do twarzy spf50

- Bioderma Pigmentbio Dayli Care spf50

 

Te dwa kremy nie bielą twarzy.

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

tez jestem ciekawa co to za krem, bo ja juz trzeci spf testuje i nie jestem zadowolona

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

tez jestem ciekawa co to za krem, bo ja juz trzeci spf testuje i nie jestem zadowolona

2022-08-23 21:32:03 autor starawiedzma

Kremy z SPF mają to do siebie, że są dosyć problematyczne. A to za tłuste, nie chcą się wchłaniać, bielą, ciastkują się pod podkładem...

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

Zawsze można zamienić krem z SPF do twarzy jakimś dobrym podkładem lub BB z SPF w składzie

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

Zawsze można zamienić krem z SPF do twarzy jakimś dobrym podkładem lub BB z SPF w składzie

2022-08-24 08:35:40 autor jagodach

Świetny pomysł, nie próbowałam nigdy takiej mieszanki.

Re: Poranna pielęgnacja - ocena

Polecam! Obecnie używam BB w pudrze od Skin79, który sam w sobie ma SPF30 i PA++, dzięki czemu zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Ale jak przy każdym SPF'ie należy ponownie go aplikować po ok 2-3h. Więc albo nałoży się kolejną warstwę pudru albo są obecnie na rynku bardzo fajne mgiełki do twarzy z SPF, które nie naruszają makijażu. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: