Plamy alergiczne na skórze.

  • 2016-03-09, o 20:31
  • 4
  • 5 441
  • 4
  • 4

Plamy alergiczne na skórze.

Pojawiły mi się plamy alergiczne na twarzy. Najprawdopodobniej byłą to reakcja kontaktowa po żelu do mycia twarzy. Choć wiem, że takie zjawisko może być też spowodowane reakcja alergiczną. Testy mam dopiero za ok 1,5 miesiąca, więc na tym polu nic nie zdziałam. Na plamy stosowałam dotychczas hydrokortyzon przez tydzień i faktycznie plamy przygasły, ale nie zniknęły. Następnie polecono mi krem Elitasone (silny steryd przypisany przez lek. rodzinnego). Jednak jego działanie mnie przeraża. Tworzy wokół plamy białą otoczkę kolejną plamę - rozjaśnia skórę. Łykan codziennie wieczorem Amertil i biorę wapno.

CZekam na wizytę u dermatologa i jeszcze trochę poczekam. Nie wiem czy szukać kolejnej maści, kremu czy może poczekać aż plamy się same wchłoną - o ile się w ogóle wchłoną. Nie chcę działać na własną rękę, żeby nie pogorszyć stanu skóry. Dzisiaj poczytałam o Kremie Sudocrem. Może jeszcze z tym spróbować.

Miałyście podobną sytuację? Można coś jeszcze bezpiecznie stosować na skórę? Czy dać skórze odpocząć?  

Re: Plamy alergiczne na skórze.

krem z filtrem chroni przed przebarwieniami, polecam poczytać i stosować cały rok

Re: Plamy alergiczne na skórze.

Może powinnas skonsultować się z dermatologiem

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Plamy alergiczne na skórze.

Mozez spróbowac tego Sudocremu, nie powinien zaszkodzic

Re: Plamy alergiczne na skórze.

Na razie stosuję alantan plus polecony w aptece. Pomaga, plamy blakną. Czekam cały czas na wizytę do dermatologa. To jest oburzające, że trzeba czekać tak długo!!! 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: