Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

  • 2015-07-25, o 09:51
  • 120
  • 47 487
  • 85
  • 104

Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

Jako że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich :).

 

Chciałam zapytać czy stosowałyście olej kokosowy do pielęgnacji włosów i jakie są/były Wasze wrażenia? Ewentualnie czy polecacie jakiś konkretny czy nie ma to większego znaczenia?

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

My także cie witamy :) Ja używałam oleju kokosowego, nie na cala długość ale na same końcówki i jestem bardzo zadowolona z efektów.. włosy są bardzo miękkie i nawilżone po jego użyciu, od kiedy go używam zauważyłam że moje włosy mnie się łamią i rozdwajają, trzeba tylko uważać przy jego używaniu bo łatwo można przesadzić :) Ja stosuję nierafinowany, jest droższy od rafinowanego ale według mnie warto zainwestować :)

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

    używam olej kokosowy i bardzo go polecam do włosów ale i do twarzy. do wlosów  i do twarzy polecam również olej arganowy i masło karite.  ja stosuję je naprzemiennie na twarz na noc zamiast kremu i super sie sprawdzają. fajny do suchej lub tłustej cery jest olejek z jojoba który swoją budową bardzo zbliżony do ludzkiego sebum,stosowany na skórę suchą uzupełnia niedobór naturalnego sebum,jest ona wtedy nawilżona z kolei przy nadmiernej pracy gruczołów łojowych, czyli przy  nieestetycznym świeceniu i skłonności do wyprysków zapobiega nadprodukcji sebum. dlatego jest fajny do pielegnacji cery suchej, tłustej czy mieszanej, od jakiegoś juz czasu stosuję naturalne odzywki bez spłukiwania, które zakupuję w sklepach internetowych z naturalnymi kosmetykami ,są to hydrolaty i ekstrakty roślinne które mogę zakupić w różnych pojemnościach i mieszać ze sobą w jakich tylko chce proporcjach ,tak stworzyłam swoją odżywkę bez spłukiwania na lato przeciw płowieniu włosów z naturalnymi filtrami UV i jestem z niej bardzo zadowolona.

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

Nigdy nie nakładaj rafinowanego oleju na włosy czy skórę. Nierafinowany natomiast jest dobry i do włosów i do twarzy i nawet do ciała. Bardzo ładnie nawilża, fajnie sie wchłania (jeżeli się nie przesadzi) i zarówno włosy jak i skóra są mięciutkie i nabierają takiego zdrowego wyglądu. Dodatkowo fajnie zmywa się nim makijaż. Bardzo polecam. Mogę jeszcze polecić olejek makadamia, u mnie sprawdza się najlepiej. :)

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

A jak nakładać? Podgrzać, żeby był bardziej płynny czy rozsmarowywać w takiej formie jak w opakowaniu?

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

Ja normalnie olej kokosowy trzymam w lodówce, kiedy mam go użyć, wyciągam, odcinam lub rozpuszczam za pomocą dłoni odpowiednią ilość, czekam aż rotopi mi się w dłoniach i wsmarowywuję w włosy :)

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

na moich włosach (wysokoporowatych) się nie sprawdził ;)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

U mnie się średnio sprawdzał. Tylko ładnie pachniał:) Wolę jaśminowy

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

Wiecie, gdzie kupić taki olej stacjonarnie? Czy tylko przez internet?  

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

Ja nigdy nie używałam kokosowego ale moja koleżanka jest nim zachwycona. Ona zawsze miała ładne, gładkie włosy ale po tym oleju błyszczą się jeszcze bardziej, są miękkie i wyglądają jak z reklamy :)

Re: Olej kokosowy do włosów? Wasze opinie

olejek kokosowy możesz kupić starcjonarnie w Starej Mydlarni lub w Mydlarni u Franciszka ,w Starej mydlarni mają nizsze ceny ale u Franciszka z kartą klienta masz 15 % rabat ,ja jednak polecam Starą Mydlarnie.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: