Odchodzące paznokcie od palca

  • 2012-08-04, o 21:52
  • 48
  • 38 588
  • 31
  • 41

Odchodzące paznokcie od palca

Witajcie dziewczyny rozpoczęłam ten wątek bo mam problem i szukam jakiejś rady. Nie wiem jak Wam opisać mój problem abyście zrozumiały mój problem i trafnie doradziły. Może zacznę najprościej paznokcie na obydwu kciukach odchodzą mi od palca po bokach i strasznie to boli i piecze nie mogę np paznokcia nacisnąć w tym miejscu bo strasznie piecze nigdy wcześniej mi się to nie zdażało jakieś 2 tyg. temu odeszło mi troszkę na lewym kciuku no ale przeszło później na drugim a teraz na obydwu czuję duży dyskomfort z tego powodu . Dodam że od dwóch miesięcy łykam bellissę na skórę włosy i paznokcie zastanawiam się czy te tabletki czasem nie wywołały mojego problemu jak myślicie a może Wam się to zdarzyło i co z tym zrobiłyście ?? Tak sobie myślę że jak mi przejdzie i za niedługo znowu się \'\'pokaże \'\' to chyba pójdę do jakiegoś specjalisty tzn dermatologa.Dodam że od pierwszego do drugiego i trzeci razu kiedy mi te paznokcie \'\'odeszły\'\' i zagoiły się odstępy były kilku dniowe. Pomóżcie i z góry dziękuję za każdą sugestię

Re: Odchodzące paznokcie od palca

Nie chce Cie straszyc ale czy to czasem nie jest onycholiza - oddzielanie sie plytki paznokciowej od paznokcia?

Przyczyn moze byc wiele:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Onycholiza#Przyczyny

Ostatnio syn pokazywal mi swoj paznokiec u duzego palca stopy, ze jest calkiem oderwany od macierzy. Qrcze, powinnam chyba zaprowadzic go do lekarza, moze trzeba by bylo poznac przyczyne. U syna moze byc brak zelaza bo je malo witamin ( czyt. nie warzyw)

Re: Odchodzące paznokcie od palca

Kurcze to jednak wybiorę się do lekarza niech specjalista rozsadzi ale czekam jeszcze na jakieś podpowodzi

Re: Odchodzące paznokcie od palca

Odradzam forumowe diagnozy - jest problem idź do lekarza. Przynajmniej dowiesz się konkretnie o co chodzi.
Z paznokciami, ani z całym ciałem nie ma jaj - trzeba szybko reagować.

Re: Odchodzące paznokcie od palca

Odradzam forumowe diagnozy - jest problem idź do lekarza. Przynajmniej dowiesz się konkretnie o co chodzi.
Z paznokciami, ani z całym ciałem nie ma jaj - trzeba szybko reagować.

raniec

Przede wszystkim nie stawiam zadnej diagnozy tylko podpowiadam jaki moze byc problem, wiec nie panikuj ! Po to jest forum zeby sie dzielic swoimi spostrzezeniami i doswiadczeniami.

Re: Odchodzące paznokcie od palca

I co się zmieniło od tamtej pory? Minęły ponad 2 miesiące.
Rozwiązałaś jakoś swój problem?

Re: Odchodzące paznokcie od palca

a jak z paznokciami pękającymi w połowie>?

Re: Odchodzące paznokcie od palca

od uderzenia, nawet nie wielkiego tez moze sie panzkiecv odkleic, ja tak mam u stopy na duzym palcu, jestem nawet po operacji, ale jak macierz sie uszkodzila to juz niestety sie nie przyklei:( dobrze ze latem kroluja kolorki na panzokciach:)

Re: Odchodzące paznokcie od palca

Ale tu jest na 2 paznokciach wiec najprawdopodobniej jest to onycholiza. Przerabialam ten temat i wizyta u lekarza na wiele sie nie zda. Trzeba paznokcie krotko przycinac, po umyciu dobrze wysuszyc, nie moczyc, nie malowac i to powinno pomoc.
Czytalam tez o kuracji olejkiem herbacianym zeby zakraplac, ponoc pomaga.

Re: Odchodzące paznokcie od palca

też mam jeden lekko odchylony, właśnie u nóg. I to chyba od uderzenia.

Re: Odchodzące paznokcie od palca

pierwszy raz się spotykam z takim czymś

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: