Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

  • 2011-11-03, o 23:39
  • 30
  • 19 731
  • 20
  • 26

Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

Metoda Oil Cleansing-zamiast mycia twarzy zelem ,mydlami ,wychodzi nawet o wiele taniej i mozna zaoszczedzic na kremach nawilzajacych:) 30% olejku rycynowego + 70% olej(z orzechow wloskich,z pestek winogron i inne ale trzeba wybrac taki by nie pozapychal !! i taki ktory nie szczypie w oczy i ich nie podrazniaja) +szmatka muslinowa(mozna ja kupic 3 sztuki w sklepie "The Body Shop" kosztuje okolo 20 zl) )-olejowe oczyszczanie twarzy http://www.youtube.com/watch?v=PdFFKZDy ... ideo_title
instrukcja obslugi jak to wykonywac - http://www.youtube.com/watch?v=5jpSi8iq ... ure=relmfu
A moze ktoras robila ta metode i podzieli sie wrazeniami?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

Pisałam o tej metodzie w wątku demakijażu, ale świetnie że założyłaś temat, bo uważam że jest świetna. Stosuję już jakiś czas i naprawdę polecam. W związku z tym, że mam cerę mieszaną na dodatek naczynkową stosuję recepturę 10% oleju rycynowego, 10% kokosowego, i 80% oliwy z oliwek. No rewelacja po prostu, makijaż nawet mocny domyty, nie ma ani śladu linera w linii rzęs a zawsze zużywałam "tonę" wacików, skóra napięta bez zaskórników a miałam problem z czarnymi kropkami na nosie, jest natłuszczona ale nie lepka. Odstawiłam moją serię kremów eucerin bo nie ma potrzeby po OCM ich stosować. Twarz myję olejem na noc, zamiast szmatki muślinowej mam takie małe ręczniczki frotte też się super sprawdzają. Próbowałam szmatką z mikrofibry, ale ona pochłania dosłownie wszystko z twarzy i miałam po mikrofibrze uczucie ściągnięcia.
Co do recepty, podałaś jedynie przepis na skórę tłustą
normalna - 20% rycynowego i 80% innych
naczynkowa, sucha- 10% rycyny 90% innych.
Ja akurat miałam oprócz oliwy z oliwek olej kokosowy nierafinowany więc dałam 10 rycyny, 10 kokosu i 80 oliwy

pozdrawiam, Anka

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

A masz moze przepis do cery tlustej -naczynkowej? bo oliwa z oliwek i olej kokosy nie sa dla cery tlustej strasznie ja zapchac potrafia...tylko ktory olej bazowy nie podraznia,nie podrazni oczu i bedzie odpowiedni dla cery tlustej nie zapcha jej???(bo oliwka z oliwek,olej kokosowy odpada na pewno)
Fakt przy tej metodzie mozna juz nie uzywac-zaoszczedzic na plynie-mleczkach do demakijazu,na tonikach na kremach ,jak ktos sprobuje to bedzie wiedzial o co mi chodzi
Kochane dziewczyny wie ktoras w was ktory olej bazowy nie bedzie szczypal w oczy nie bedzie ich podraznial? u mnie olejek rycynowy nie podraznia mi oczu
Aftertaste kochana a znasz w jakich proporcjach dla cery tlustej naczynkowej,bardzo wrazliwej ???

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

Hmm wiem tyle co autorka filmiku powiedziała o proporcjach. Wg niej olej z orzechów i pestek mandarynek nie zapycha i jeszcze z pestek winogron jest bardzo lekki.
http://www.theoilcleansingmethod.com/ tutaj też są te same proporcje podane.
ja myślę, że może powinnaś spróbować mieszankę na cerę normalną z mniejszą zawartością rycyny, skoro skóra jest naczynkowa.
Sądzę , że żadne oleje nie podrażniają oczu, ja mam mega wrażliwe oczy i skórę wokół (pisałam również o pani w Douglasie co zmyła mi tapetę z oczu płynem clarins i myślałam że umrę) a oleje w żaden sposób nie powodują podrażnienia moich oczu i ich okolic.
Myślę Aiszko, że będziesz musiała sama wypracować sobie odpowiednią proporcję olejów, bo tak jak jest napisane, i również autorka filmu podkreśla rycyna wymywa wszystko i może całkowicie pozbawić skórę wszystkiego co też nie jest wskazane żeby tak całkiem ogołocić skórę. Jeśli masz naczynkową cerę to naprawdę podziałałabym jedynie z % udziałem oleju rycynowego, ale wydaje mi się, że nie przekraczałabym 20% udziału tegoż raczej. Jest pod filmikiem link do tematu na wizażu a tam 25 str których przyznam szczerze nie zgłębiłam bo 1. miałam potrzebne składniki żeby natychmiast po obejrzeniu filmiku mieszankę zrobić i działać 2. mam typ skóry do którego proporcje były podane więc o tyle łatwiej.

pozdrawiam, Anka

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

Zaraz zabieram się za szukanie składników. Na zaskórniki działa? To byłby dla mnie idealny kosmetyk.

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

ja mam bardzo duzy problem z zaskórnikami

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

Ja na szczęście nie mam większych problemów z zaskórniakami :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

ocm dla mnie niestety trwa za dlugo

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

Ja na szczęście nie mam większych problemów z zaskórniakami :)

2015-08-13 23:35:30 autor KamiluŚkaa

ja również. 

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

ja robie ocm z ojekami alltera - 20% rycynowego, 20% ojeku altera, 60 % oliwy z oliwek. do ścierania uzywam ściereczki z mikrofibry ;) efekty są super

Re: Metoda CUD "OCM" -na takie problemy jak PORY,ZASKORNIKI

mi niestesty ta metoda nie pomogła, ale wiadomo kazdy ma inna skóre

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: