Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

  • 2011-09-20, o 18:31
  • 51
  • 21 665
  • 30
  • 41

Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

MASECZKA Z BIAŁKA
Białko kurze ubijamy na pianę, dodajemy kilka kropli cytryny. Skuteczna przy rozszerzonych porach i zwiotczeniu skóry.

MASECZKA Z DROŻDŻY
2 dag drożdży rozprowadzamy letnim mlekiem na papkę, nakładamy na twarz na 20 minut. Maseczka ta nadaje się dla cery tłustej i zanieczyszczonej wągrami. Dla cery suchej zamiast mleka dodajemy do drożdży oliwy. Maseczkę zmywamy gorącą wodą, spłukujemy zimną.

MASECZKA Z MARCHWI
Ucieramy 2 młode marchewki, mieszamy z łyżeczką mąki ziemniaczanej i z żółtkiem, kładziemy na starannie oczyszczoną skórę na 20 minut. Maseczka ta nadaje się dla każdej cery, działa odświeżająco, wygładza skórę.

MASECZKA Z OGÓRKÓW
Świeży ogórek pokrojony w plasterki lub obierzyny z ogórka kładziemy bezpośrednio na twarz. Maseczka ta dobrze wpływa na skórę wysuszoną i zaczerwienioną, działa wybielająco.

MASECZKA SEROWO-MIODOWA
Łyżkę świeżego twarogu mieszamy z łyżką miodu. Nakładamy, zmywamy po 20 minutach letnią wodą. Maseczka ta działa odżywczo i odświeżająco.

MASECZKA ŻÓŁTKOWO-MIODOWA
Żółtko i kilka kropli oliwy ucieramy, a gdy zgęstnieje, dodajemy pół łyżeczki miodu i dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz szyję. Po 20 min. zmywamy letnią wodą, następnie spłukujemy skórę zimną wodą. Maseczkę tę polecam szczególnie jesienią.

MASECZKA TRUSKAWKOWA (poziomkowa)
Rozkrawamy na pół jedną lub dwie truskawki i nacieramy sokiem twarz i szyję, zwilżając również lekko powieki. Po 20 min zmywamy maseczkę zimną wodą. Taką maseczkę robimy także z poziomek: rozgniatamy jagody na miazgę i nakładamy. Obie maseczki odżywiają skórę, polecam je zwłaszcza dla cery suchej i zwiotczałej.

MASECZKA WINOGRONOWA
Aksamitną gładkość uzyska twoja skóra, jeśli natrzesz twarz sokiem z winogron. Po 15 min zmywamy maseczkę zimną wodą. Maseczka ta nadaje się dla cery suchej.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

MASECZKA ZIOŁOWA OCHRANIAJĄCA DLA CER SUCHEJ
Łyżka nasion lnu, łyżeczka liści rozmarynu, łyżeczka kwiatu rumianku (zmielonych). Zmieszane zioła zalewamy zimną przegotowaną wodą, a uzyskaną papkę nakładamy na twarz. Maseczkę zmywamy również chłodną przegotowaną wodą.

MASECZKA ODŻYWCZO-WITAMINOWA Z SIEMIENIA LNIANEGO DLA CERY SUCHEJ
2 łyżki siemienia lnianego zalewamy wodą i gotujemy pół godziny. Papkę, która powstała, chłodzimy, nakładamy na twarz i przykrywamy podwójną warstwą gazy nasyconej naparem z kwiatu lipy lub rumianku. Maseczkę zmywamy po 20 min.

MASECZKA ZIOŁOWA DLA CERY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ
2 łyżki zmielonego rumianku, 2 łyżki zmielonej szałwi zalewamy małą ilością wrzącej wody, aby utworzyła się gęsta papka. Dodajemy żółtko i łyżkę twarożku. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz i szyję na 30 min. Po usunięciu maseczki skórę należy opłukać letnią wodą.

MASECZKA ZIOŁOWA DLA CERY ZWIOTCZAŁEJ I ZMĘCZONEJ
2 łyżki zmielonego rozmaryny i 2 łyżki zmielonego kopru włoskiego zalewamy wrzącym mlekiem, tak aby utworzyła się gęsta papka. Dodajemy po łyżce miodu i utartej marchewki oraz kilkanaście kropli witaminy A. (Sposób nakładania jak wyżej).

MASECZKA UPIĘKSZAJĄCA
Rozgotować łyżkę siemienia lnianego, 3 łyżki pszennych otrąb ze zmielonym zielem skrzypu, zielem macierzanki, korzeniem żywokostu, korzeniem prawoślazu, kwiatem chabru, kwiatem nagietka, nasionami kozieradki, zielem bratka, kwiatem rumianku, płatkami kwiatu dzikiej róży-wszystkie po pół łyżeczki. Papkę nakładamy pędzelkiem na twarz, zostawiając skórę powiek i miejsca dookoła oczy natłuszczone kremem odżywczym. Maseczkę zmywamy po 20 min naparem z rumianku.
UWAGA! Maseczkę tę stosować można nie częściej niż raz w miesiącu.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA DLA CERY TŁUSTEJ
3 łyżeczki kwiatu rumianku, łyżka liści prawoślazu, łyżka nasion lnu, łyżka ziela macierzanki. Rozrabiamy zioła na gęstą papkę za pomocą ciepłej wody, nakładamy na twarz, przykrywamy papkę ligniną, warstwą gazy i ceratką plastykową. Po 30 min maseczkę zmywamy, a twarz myjemy naparem z kwiatu dzikiej róży lub z kwiatu rumianku.

MASECZKA DLA SKÓRY ŁOJOTOKOWEJ
3 łyżki rumianku, po 3 łyżki liścia rozmarynu, kwiatu lipy i siemienia lnianego. Postępujemy tak jak w poprzednim przepisie.

MASECZKA DLA SKÓRY O ROZSZERZONYCH PORACH
Łyżkę zmielonego skrzypu polnego, łyżkę zmielonego kwiatu lipowego zalewamy wrzącą wodą. Łyżkę świerzych drożdży rozprowadzamy letnią wodą. Łączymy te wszystkie składniki dodając kilkanaście kropli witaminy D. Masę nakładamy na twarz na 30 min.

MASECZKA ZIOŁOWA DLA CERY TŁUSTEJ
2 łyżki kwiatu rumianku pospolitego, 2 łyżki kwiatu lipy, 2 łyżeczki lawendy, łyżeczka szałwi. Wszystko to ucieramy na proszek w fajansowej miseczce, zalewamy wrzątkiem w takiej ilości, aby uzyskać gęstą papkę. Przykrywamy na chwilę, aby zioła dobrze namokły. Dolewamy jeszcze nieco wrzątku i ciepłą masę nakładamy na twarz (z wyjątkiem powiek) i szyję. Nakrywamy maseczkę płatkami ligninyi pozostawiamy na 20 min. Maseczkę tę polecam wczesną wiosną raz na tydzień.

KĄPIEL PRZECIWTRĄDZIKOWA
Składniki: 10 dkg mieszanych ziół (mięta pieprzowa, kwiat rumianku, tymianek pospolity, ziele skrzypu popularnego, kłącze tataraku zwyczajnego), 3 litry wody.

Wszystkie zioła zagotuj, odcedź i wlej do napełnionej wanny. Kąpiel wpływa na usunięcie trądziku.

MASECZKA PRZECIWTRĄDZIKOWA
Drożdże rozpuść w niewielkiej ilości mleka z dodatkiem kilku kropli oliwy z oliwek na papkę. Nałóż na twarz, zmyj po 10 minutach przegotowaną wodą.

MASECZKA NAWILŻAJĄCA I DO WALKI Z PRYSZCZAMI
Chudy twaróg lub jogurt utrzyj z miodem na gładką masę. Otrzymaną papkę nałóż na twarz, zmyj po 10 - 15 minutach.

NA ROPNY TRĄDZIK
Przy ropnym trądziku nałóż na twarz gazę zanurzoną w rozgotowanej cebuli. Pozostaw okład na 1-2 godziny, następnie zmyj ciepłą wodą lub chłodnym naparem z rumianku i posmaruj odpowiednim kremem. Kuracja, którą stosuje się do wygojenia

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

Mam nadzieję że się przydadzą, działają, nie zaszkodzą:)
Jeśli macie jakieś sprawdzone to dodajcie.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

http://www.naturalne-kosmetyki.net/maseczki.html na tej stronce sa super maseczki godnje polecenia.,pare z nich wypróbowalam dla odswiezenia cery i sie sprawdzily..

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

Super przepisy na maseczki wyprobuje na sobie 0:)

Ciesz się pięknym dniem wkońcu jest ich tak nie wiele...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

MASECZKI DO CERY TŁUSTEJ TRĄDZIKOWEJ

Maseczka oczyszczająca I

Przy rozszerzonych porach i tzw. brudnej cerze, można zrobić raz lub dwa razy w tygodniu maseczkę z białka. Najpierw jednak trzeba poddać twarz parowej kąpieli rumiankowej (UWAGA: przy popękanych lub rozszerzonych naczynkach krwionośnych nie należy robić parówki). Następnie spłukać zimną wodą i pokryć cienką warstwą piany ubitej z białek, pamiętając, by nie nakładać maseczki na okolice oczu. Po 15-20 minutach spłukać twarz ciepłą wodą. Po takim zabiegu skóra wygładza się, pory ulegają ściągnięciu. Na koniec wklepać w skórę krem nawilżający.

Maseczka oczyszczająca II

Raz w tygodniu można stosować następującą maseczkę oczyszczającą. Ciepłą herbatkę z rumianku mieszamy z mlekiem w proszku, tak aby powstała gęsta masa. Twarz i szyję pokrywamy grubą warstwą. Po 20 minutach, gdy maseczka przeschnie, skruszamy ją palcami. Resztę zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka z drożdży I

Dwa razy w tygodniu możemy stosować tą maseczkę. Robimy dość gęstą papkę z drożdży (ok. 2 dag) oraz mleka (ok. 2 łyżki) i nakładamy ją na całą twarz omijając okolice oczu. Po jej wyschnięciu (15-20 min.) zmywamy maseczkę. Wklepujemy krem.

Maseczka dla cery tłustej z drożdży II

Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku cytrynowego. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Opłukać twarz zimną wodą.

Maseczka z kiwi

Przetłuszczającej cerze przyda się raz lub dwa razy w tygodniu maseczka oczyszczająca, która również ściągnie pory i usunie złuszczający się naskórek. Przygotowujemy ją w następujący sposób: mieszamy 2 łyżeczki otrębów pszennych z 2 łyżeczkami twarogu oraz ćwiartką startego kiwi. Nakładamy na umytą twarz na 15 minut.

Maseczka z płatków owsianych I

Mieszamy 2 łyżki płatków owsianych z taką samą ilością ciepłego mleka. Masę odstawiamy na 10 minut, po czym nakładamy na twarz i pozostawiamy 20 minut. Zmywamy letnią, potem zimną wodą.

Maseczka z płatków owsianych II

Dwie łyżki zmielonych płatków owsianych łączymy ze świeżym surowym białkiem, które najpierw się ubija trzepaczką lub widelcem na pianę stopniowo dodając pod koniec ubijania mąkę owsianą. Ta puszysta masa powinna zostać na skórze aż do wyschnięcia.

Maseczka ściągająca dla cery tłustej

Łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżką zmielonego skrzypu polnego rozetrzeć na papkę z gorącą z gorącą wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Masę nałożyć na twarz na około 15 minut.

Maseczka wygładzająca dla każdego typu cery

Łyżkę zmielonych płatków owsianych, 2 łyżeczki rozgrzanego miodu i jedno żółtko dokładnie wymieszać. Nałożyć na twarz, szyję, dekolt. Zmyć po 20 minutach.

Maseczka z pomidorów

Miksujemy 2 pomidory z 1 kubeczkiem jogurtu. Dodajemy 4 łyżki płatków owsianych wcześniej gotowanych przez 20 minut. Po ostudzeniu nakładamy na oczyszczoną twarz. Po 30 minutach zmywamy maseczkę.

Maseczka z jabłek

Ubitą pianę z jednego jajka mieszamy z utartym na tarce jednym średnim jabłkiem. Powinno być soczyste i kwaśne. Nakładamy maseczkę na 15-20 minut.

Maseczka z żurawin

Jedną łyżkę soku z żurawin mieszamy z jedną łyżką mąki ziemniaczanej i pianą z jednego jajka. Nakładamy na twarz na 15-20 minut.

Maseczka z malin

Rozgniatamy jedną łyżkę malin na papkę, wyciskamy sok, maczamy w nim gazę i kładziemy na twarz. Do soku można dodać łyżeczkę ryżowej mąki (ryż mielimy w młynku do kawy). Nakładamy na twarz na 15-20 minut.

Maseczka kartoflano-białkowa

Ubijamy pianę z jednego jajka, dodajemy łyżkę mąki kartoflanej. W 2 łyżkach przegotowanej wody rozpuszczamy po 1 pastylce witaminy C i B1, łączymy z mąką i pianą. Tę maseczkę trzymamy na twarzy 30 minut. Zmywamy wywarem z rumianku.

Maseczka z kwaszonej kapusty

Dwie łyżki lekko osączonej z soku kapusty, którą trzeba pociąć bardzo drobno, niczym nie przyprawioną kładzie się na twarz. Po 15-20 minutach zdejmuje się ją płatkami ligniny i opłukuje twarz chłodną wodą.

Maseczka z marchwi

Umytą, oskrobaną marchew uciera się na tarce, dodaje łyżeczkę surowego żółtka i odrobinę mąki ziemniaczanej dla zagęszczenia. Po dokładnym wymieszaniu na papkę nakłada się ją dobrze na twarz. Po 20 minutach usuwa się i zmywa skórę.

Maseczka z białka

Ubija się pianę, gdy jest bardzo sztywna, stopniowo – nadal ubijając – dodaje się do niej 10 kropli wody utlenionej, nie silniejszej niż 5 %. Nałożyć na twarz, gdy białko wyschnie całkowicie na skórze, zmywa się ciepłą wodą.

Maseczka z białka i olejku migdałowego

Należy ubić na sztywno białko i delikatnie wymieszać je z 1-2 łyżeczkami olejku migdałowego. Dodać mieszając 10 kropel soku z cytryny. Masę należy pozostawić na 20 minut na twarzy.

Maseczka ziołowa

Łyżkę zmielonych bratków polnych, łyżkę skrzypu polnego i łyżeczkę drożdży dobrze wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz i przykryć gazą zmoczoną w gorącej wodzie. Zdjąć maseczkę po 20 minutach

Maseczka wybielająca i nawilżająca dla każdej cery

Świeży ogórek pokroić w cienkie plastry i pokryć nimi całą twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zdjąć maseczkę nie zmywając skóry wodą.

Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym

Łyżkę soku z ogórka wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, nałożyć na skórę twarzy i zmyć po 15 minutach zimną wodą.

Maseczka z siemienia lnianego

Łyżkę lnu zalać szklanką wody i ugotować na gęstą papkę. Po ostudzeniu nałożyć ją na twarz oraz szyję, przykrywając płatkami ligniny lub gazy. Zdjąć maseczkę po około 20 minutach i opłukać twarz chłodną wodą. Jest to maseczka dla każdego rodzaju skóry. Oczyszcza pory, zmiękcza naskórek, wygładza, uelastycznia, łagodzi podrażnienia skóry.

Maseczka ziołowa

1-2 łyżki ziela bratka trójbarwnego zalewamy letnim mlekiem lub dobrą śmietanką i mieszamy aż do uzyskania jednolitej papki, którą nanosimy na twarz na około 20 minut. Następnie przemywamy ciepłym naparem z rumianku lub krwawnika. Ta maseczka świetnie działa na cerę zaniedbaną, zanieczyszczoną wągrami, matową. Nadaje jaśniejszy odcień, świeżość, gładkość.

Maseczka rumiankowa

2-3 łyżki zmielonych suszonych koszyczków rumianku zalewa się wrzątkiem i miesza do uzyskania papki. Papkę nakładamy na twarz na 20 minut. Następnie twarz przemywamy naparem z krwawnika lub nagietka. Maseczka działa przeciwzapalnie, oczyszczająco, odświeżająco i lekko rozjaśniająco.

Maseczka nastolatków

1 łyżka kwiatów czarnego bzu, 1 łyżka lipy, 1 łyżka rumianku i 1-2 łyżki bratka trójbarwnego zalewamy wrzątkiem, a otrzymaną papkę trzymamy na twarzy około 25 minut. Potem twarz przemywamy naparem z szałwi i rozmarynu lub babki lancetowatej. Polecana jest szczególnie przy cerze wrażliwej, skłonnej do trądziku, podrażnień i wysypek.

Maseczka z porzeczek

Świeże czerwone porzeczki rozgniatamy na papkę i dodajemy odrobinę mąki ziemniaczanej. Nanosimy na twarz i trzymamy około 15 minut. Do przemywania stosujemy napar z szałwi, rozmarynu lub babki lancetowatej. Maseczka ta ściąga pory na twarzy i zapobiega uciążliwemu trądzikowi.

Maseczka z jogurtu

Wymieszać trochę jogurtu z twarogiem. Powstałą papkę nałożyć na twarz na 20 minut. Kwas mlekowy zawarty w jogurcie jest doskonały na tłustą cerę z rozszerzonymi porami. Twaróg działa nawilżająco.

Peeling do cery tłustej

Mieszamy mydło w płynie (najlepiej o neutralnej wartości pH) ze zwykłym cukrem. To „słodkie” mydło należy nałożyć na twarz i masować skórę okrężnymi ruchami od brody do czoła. Kryształki cukru oczyszczą pory i złuszczą zrogowaciały naskórek. Mydło natomiast zamknie pory, zlikwiduje zanieczyszczenia i warstewkę tłuszczu. Po kilku minutach płuczemy twarz letnią wodą.

Peeling do cery tłustej

Mieszamy łyżkę twarogu z jedną łyżką grysiku i jedną łyżką miodu. Maseczkę starannie nakładamy na twarz. Kiedy trochę obeschnie zdejmujemy ją razem ze zrogowaciałym naskórkiem. Resztę zmywamy wodą.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

Znalazłam to na tej stronie http://luskiewnik.strefa.pl/acne/PRYSZCZE2002.htm

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

O matko, Nitko, jak Ty się napisałaś... dzięki wielkie, muszę którąś wybrać

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

Ja mam pytanie czy to prawda że jeśli ma się trądzik to nie powinno się stosować peeling_u???
Jeśli tak to dlaczego?

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Maseczki z rzeczy dostępnych w domu

Możesz stosować peelingi o ile nie masz stanów zapalnych z powodu pryszczy (po wyciskaniu, drapaniu itd) ale jesli je masz ale ich nie ruszasz to możesz. Powodem dla którego nie powinno się ich robić to, to że podczas pocierania twarzy przenosisz baktorie i to powoduje powstawanie nowych ale to tyczy się własnie tego typu trądziku jaki pisałam wyżej.
A tak na marginesie: właśnie wyciskanie i zdrapywanie strupków powoduje powstawanie tych przebarwień które tworzą się w głębszych warstwach skóry i dlatego tak ciężko się ich pozbyć. Ja właśnie mam problem z opanowaniem drapania i moja buzia usiana jest plamkami (czasem bardziej czasem mniej widocznymi).

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: